Buddy Longway - Presstij

Başlatan hanac, 19 Şubat, 2013, 22:03:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Alıntı yapılan: designer73 - 21 Şubat, 2013, 11:47:05
Toplam 20 albüm var zaten, 3 erli yayınlansa bir yılda biter ::)

Çok iyimsersiniz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: s.b - 21 Şubat, 2013, 14:07:13
Çok iyimsersiniz.

Hayal kuruyoruz be abi ::) acı gerçeği vurmasanız yüzümüze :D

kalidor

Bence üçerli felan yayınlanmasın. Tek tek orjinal boyutlarda yayınlansın. Yılda 4 taneden 5 yılda biter  :D
Crom! Ölüleri Say...

Mister NO

Mister NO

yunusmeyra

Alıntı yapılan: kalidor - 21 Şubat, 2013, 14:54:01
Bence üçerli felan yayınlanmasın. Tek tek orjinal boyutlarda yayınlansın. Yılda 4 taneden 5 yılda biter  :D
tamamen katılırım..hem thorgal ve yky'de ki büyük albüm formatları açısından yakındığımız şeylerle karşılaşmamış oluruz..hem de farklı okur kitleleri sindirerek takip etme şansına sahip olurlar..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

darkwood

Orjinaline sadık kalınarak tek tek çıkması güzel olur, fiyatıda daha uygun olur.
Tek tek yayınlandığında serinin düzenli olarak yayınlanıp tamamlanabilmesi ise sorun olabilir.
Darkwood Sakinleri..

s.b

Yılda bir sayı yerine, YKY tipinde 5 sayı birarada kalın bir cilt tercih ederim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

altay1944

Öncelikle BL'nin ne olduğunu öğrenmiş olduk.Umarız budur(?)Gelelim format konusuna ...Açıkcası prestijin 48 sayfalık formatları bana pek doyurucu gelmiyor.Olmuşken 3-4 sayılı büyük boy kalın karton kapaklı olsun.48 sayfalı olacaksa karton kapak yerine Hc tabir edilen kapak olsun.İnce karton kapaklar kitaplıkta bükülüp gidiyor.Ve en önemlisi istikrar olsun.Sütten ağzım yandı yoğurdu üfleyerek yiyorum..Birkaç sayı çıkmadan almak gibi bir düşünce bende oluşmadı...Yılda bir basılan serileri almayacağım artık.
Sevgi & saygıyla.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

tunaorhun

Bence sayılar tek tek çıksın ama Yakari'de olduğu gibi, 3 ü ya da 4 ü  birden çıksın. Böylelikle 4 er aylık dönemler halinde 2 yılda bu seri biter.

yunusmeyra

serinin orjinalinin sonlanmış ve bizlerin "okuma canavarı" çizgi roman sevdalıları ve koleksiyonerler olduğumuz (bir çoğumuz toplayıcı,biriktirici v.s.) göz önüne alındığında kısa sürede bitecek bir yayın periyodu istememiz doğal..ancak bu seri ve benzeri seriler yeni okuyucu ve kısıtlı olanaklı ama bu türe ilgi duyabilecek kitlelerde (ne kitlesi mi?çizgi roman okuyacak ve sevecek kitle tabii ki..) düşünülerek yayınlanırsa iyi olur görüşündeyim..hem mevcut satış grafiklerini reel olarak düşünüp serinin maddi geri dönüşününde bir rutine girmesi serinin selameti açısından iyi olur diye düşünüyorum..aylık yayınlanan ve onlarca hatta yüzlerce sayısı birikmiş yayınlar için çoklu ciltleri anlamak mümkün..ancak bazı serileri orjinal periyotunda (ki bunlar fransa-belçika,isviçre v.s. ülkelerinde senede 1-2 albüm olrak yayınlanmışlardır..) yayınlanmasını istemesek bile tek tek albümler halinde ancak belli bir sıklıkta yayınlanmasını kabul edebiliriz diye düşünüyorum..mesela 2-3 ayda bir..(kızmayın hemen canım,sadece mesela dedim  ;) )

yunusmeyra

bir de şu var: bizler de artık "eser" hükmünde kitap ve seri çizgi romanlarımızı, bilim kurgu (dune,otostopçu..),polisiye (agatha christie,sherlock holmes) fantastik v.s. kitap ve serilerinin meraklı okuyucularının sabrı ve merakıyla ve belli periyotlarda yayınlanmasına rıza göstererek bekleyebilmeliyiz.. (bu telkin biz okuyuculara..  ;) ) çizgi romanların "klasikleri"ni, roman türünün klasikleri ve örnekleri gibi her daim piyasada olacak şekilde ve zaman içinde birikerek,yeni baskılarını yaparak okuyucu ve yeni kitlelere ulaşacak potansiyelini göz önüne alarak yayınlanmasını sağlayabilmeliyiz (burası yayıncılara..  ;) )

alan ford

Evet ama sorun zaten bu "belli periyotlarda" kısmında değil mi?. Periyotların belli olduğunda , bu periyotlar uzun olsa bile , kimse ses etmez zaten. Sorun periyotların belli olmamasında , ya da bir periyot var ama çözmek için bilim teknik'in zeka bulmacalarını çözerek alıştırma yapmak gerekiyor :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pearl jam

Alıntı yapılan: altay1944 - 21 Şubat, 2013, 17:44:25
Öncelikle BL'nin ne olduğunu öğrenmiş olduk.Umarız budur(?)Gelelim format konusuna ...Açıkcası prestijin 48 sayfalık formatları bana pek doyurucu gelmiyor.Olmuşken 3-4 sayılı büyük boy kalın karton kapaklı olsun.48 sayfalı olacaksa karton kapak yerine Hc tabir edilen kapak olsun.İnce karton kapaklar kitaplıkta bükülüp gidiyor.Ve en önemlisi istikrar olsun.Sütten ağzım yandı yoğurdu üfleyerek yiyorum..Birkaç sayı çıkmadan almak gibi bir düşünce bende oluşmadı...Yılda bir basılan serileri almayacağım artık.
Sevgi & saygıyla.

Ben bu Durango ları elden çıkarma olayını anlamıyorum. Her biri kendi içinde ayrı birer maceraya sahip olan bu serilerden ne kadar yayımlanırsa kardır bence. Zaten yunusmeyra nın da belirttiği gibi orijinalleri en iyi ihtimalle senede bir yayımlanan kitaplar bunlar. Nasıl oluyor sizde;? kitaplıkta yan yana duran 4 tane durango yu gördükçe aslında bunlar 20 tane diyip sinire mi kesiyorsunuz  :D bu seri tamamlama işini biraz abartıyoruz bence Türkiye nin şartları, bu kitapların ne kadar sattığı ortadayken yayıncıların üzerine bu kadar gitmeye gerek yok diye düşünüyorum. Tabi bu sözlerim hala elimden çıkarmadığım
borgia,  bone , jim cutlass gibi hikayesi bir kitapta  sonlanmadan devam eden seriler için geçerli değil  :)

BAHADIR

Sonuçta yayınlanmış her çizgiroman kurtarılmış bir sayıdır...Pearl Jam'ın verdiği örnekler Cutlass,borgia hatta ve hatta tek sayısı çıkmış dahi olsa XIII bile kitaplıkta frankofonlar arasında çok güzel durmaktadır...Sıkıldıkça alır şöyle bir çizgilewrine bakar rahatlarım... :)

Şimdi sadece 3 sayılık bir seri diye (Aklıma gelen ilk örnekler Grand Düc yada Zenerin Laneti) eldenmi çıkaralım...

Ben çizgiromanlarımı uzunluklarına yada tamamlanıp tamamlanamadıklarına göre değil de beğenilerime göre seçmeyi tercih ederim...Hatta ve hatta Psi kom bile beğeni standartlarımın altında olmasına rağmen nadide bir tek sayı olarak kitaplığımda durmaya devam edecektir ;)