Buddy Longway - Presstij

Başlatan hanac, 19 Şubat, 2013, 22:03:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

İlk cildi biraz önce bitirdim. Yıllar önce Yaman dergisinde okuduğum macerayı yıllar sonra bir bütün olarak elimde tutmanın verdiği mutlulukla bir çırpıda okudum. (Yaşlanıyor muyum yoksa?)
  Naif, basit ama çok sevimli bir öykü. Çizimler de aynı naiflikte. Umarım Prestij diğer frankofonlarda yaptığını bu sefer yapmaz da elimizde iki sayı ile kalakalmayız.
  Aynı sistem işlerse benim için Prestij KESİN biter.

OZAN BALIM

Açıkçası Prestijj'e güvenemediğim için almadım son albümleri. Her fırsatta Durango'yu yarım bırakmadık diyorlar ya, Durango'yu yayınlasınlar söz ne yayınlarlarsa alacağım...

s.b

BUDDY LONGWAY - 1 CHINOOK

İşte Buddy böyle attığını vuran biri.

Buddy için av mevsimi çok bereketli geçmişti. Kürklerini katırına yükleyerek yolda kızılderililere enselenme tehlikesini de atlatarak kaleye ulaşır.

Bir kızılderili kadına kötü davranan iki hödüğü yamultarak kadını kaçırır. Kadının adı neymiş peki?
Bu maceranın adıyla aynı. CHINOOK. Ve macera devam ediyor....

Bu çizgiroman okunur arkadaş. Sonuna geldiğinizi fark edemiyorsunuz bile. O kadar akıcı ki, yok böyle bir şey arkadaş.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

yunusmeyra

"CHINOOK"

bizim ilk okuduğumuz yıllardaki şekliyle "şinuk" yani..buddy'nin tüm efsanesini başlatan kadın..efsanenin öbür yarısı..onu yaralı yatağında komadayken "serinleten","sert ve vahşi rüzgar"  ;)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

s.b

BUDDY LONGWAY - 2 DÜŞMAN

Buddy ile Chinook  günlerdir kulübelerini yapmak için uygun bir yer arıyorlardı.

Sonunda aradıkları yeri bulmuşlardı. Derme çatma bir kulübe yapıp içinde ilk gecelerini geçirmek üzere uykuya dalarlar. Fakat gece atların acı acı kişnemeleriyle uyanırlar.

Atları ürküten bir şey vardır. Bir hayvan veya bir DÜŞMAN!?

rumar80

Derib'in güzel çizimleri ile akıcı bir senaryo. Konuşma balonları az. Çizimler ile hikaye anlatılabiliyoır. Daha Jeremy doğmadı bile. Doğumu görür müyüz o da muallak.
  Keşke Prestij Franklofonlarına bir gaz verse diyeceğim sonra....

kharon

Harika, gozlerime inanamadim.

Yillar once tercuman cocukla kah eksik sayi kah kaymis renklerle yarim yamalak takip edebildigim halde beni buyulemis 3-5 BD serisinden biri Buddy. Fransizca bilmedigimden orjinalinden takip edememistim sonralari ama simdi orjinal boyutuyla elimde, su gibi okunuyor albumler.  Sicacik hikayeler Derib'in muhtesem cizgileri.

Dusunenden cevirenin yayinlayanin eline emegine saglik, umarim devami gelir. Gelmese bile bu iki album icin tesekkurler. 👍

s.b

Bunların devamı gelse ne kadar iyi olur.

haysat

Alıntı yapılan: s.b - 16 Ağustos, 2018, 17:59:27
Bunların devamı gelse ne kadar iyi olur.

Bende dört gözle bekliyorum yayınlanmasını.

İlhan'la her konuşmamız da konusu geçiyor.
Hiç bir seriyi bırakmadığını ve devam edeceğini  söylüyor.
Umarım yakın zaman da devam sayılarını okuruz.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

KenParker

İki tanecik yayınlandı.Şu seri devam etse çok iyi olur. Yazarın tercihi sıradan insana yakın kahraman tiplemesi hoş olmuş. Daha gerçekçi duruyor. Hikayeleri akıcı şekilde ilerliyor. Çizim zaten çok güzel. Zamanla Derib karikatüre tarzdan farklı bir tarza geçiş yapmış. Buddy Longway'in görünümünden hemen anlaşılıyor zaten.

OZAN BALIM

Yayımlanacaksa lütfen Durango'daki gibi ebat küçülmesin. Frankofonların albüm boyutu esere değer veren en önemli özelliği zaten. Zaten bu tarz kitapları alan bizim gibi okur kitap 2 lira ucuz mu bakmıyor ki.

nicholaihel

2 sayıyı arka arkaya okudum. Almıştım, zamanını bekliyordu demek.

Öncelikle boyut ve baskı kalitesi şahane. Okuduğum öykülerde bir Bouncer veya Komançi gibi vurucu senaryolar ile karşılaşmadım ilk iki sayıda. Ama daha yumuşak, gayet rahatlarıcı kitaplardı. Tabi karşılaştırma yapmışken Bouncer ve Komançiyi büyüteçle okusan bile yeterince seyir keyfi alamayacakken, bu güzel büyük ebatlı baskı ile gözlere şenlik sunuyor! Önceki sayfalarda da değinilmiş, yaşı epey olan bir seri bu. İlerleyen sayılarda senaryoda da derinleşme olacaktır diye düşünüyorum. Bu sayılar bir girizgah niteliğinde gibi.

Gelelim işin hüzünlü kısmına. Eski sayfalardaki yorumları okudum da geldim. Kitaplar çıkana kadar forumda beş sayfa yazı yazılmış. Heyecanlanılmış. Bir arkadaş 2013 yılında "bir senede basılır" temennisinde bulunmuş, iki sayı birden çıkması bakarak. Fakat sonuç ortada...

Ben nisbeten taze okudum. Devamı gelirse almak isterim. Ama uzun ara veren arkadaşlar bunalmış mıdır bilemiyorum.

seastar1000

Presstıj ın baskı kalıtesını daha doğrusu frankafon baskı kalıtesını hep beğendım İlk aldığım Durango kapak baskı kalıtesı isim kabartma basılması vs alkışlanacak kalıtedeydı Ama nıyeyse yurdumuzda frankafon satısları yayımcıları tatmın etmıyor hemen havlu atıyorlar kı ben hak verıyorum adamlara para kazanamazsa nasıl dukkanı çevırecek Yapı kredı gıbı arkası sağlam kuruluşlar bile zorlanıyor frankafon işinde
Burada nasıl bır çözüm olur bence bu iş daha da kötüye gider Bir iki yayıncı küçültülmüş boyutta üç beş örnek basar o kadar diyorum

Kinowa59

Buddy Longway. Ülkemizde kaç sayı çıktı acaba. Takım olarak bulabilir miyim. Teşekkür ediyorum.

hanac

Alıntı yapılan: bayram - 14 Ekim, 2022, 00:32:11
Buddy Longway. Ülkemizde kaç sayı çıktı acaba. Takım olarak bulabilir miyim. Teşekkür ediyorum.

Presstij'den 2 sayı çıktı sadece. Kendi sitelerinde halen satılıyor.

https://www.presstij.com.tr/product/search?q=buddy&s=7

Çok önceleri de dergilerde yayınlanmıştı.