Ana Menü

Aquaman

Başlatan Gambit, 21 Şubat, 2013, 16:18:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 01 Nisan, 2013, 18:15:08
  Fatih orası su altı değil ki... Deniz feneri.

Deniz Feneri demeyin bana  :)

rumar80

Yazımın sonunda gerekli açıklama var ulu Onon

rumar80

Bu arada sevgili Berkuralcan'dan bir Aquaman ve Green Lantern ailesi hakkında yorumlar da beklemekteyim.

kalidor

Alıntı yapılan: rumar80 - 01 Nisan, 2013, 18:15:08
  Fatih orası su altı değil ki... Deniz feneri. Yazılarımda da yazdığım gibi Arthur'a ve Mera sualtı dünyasını bırakıp yeryüzünde yaşamaya karar vermiş durumdalar.
   Ayrıca bu fener GERÇEK bir deniz feneri. Çakmalardan değil. ;)

Fena tosladık :-X Kamyon mu tır mı plakasını alın ::)
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Alıntı yapılan: kalidor - 01 Nisan, 2013, 22:55:14
Fena tosladık :-X Kamyon mu tır mı plakasını alın ::)

Denizaltı ;)

connyapku

Bilka orumceklerin icinde verilen Namor maceralarindan birinde buna cok benzeyen hatta ayni diyebilecegim bir yaratik vardi.Sivri disli baliklariyla birlikte saldiriyordu.Bu yaratiklar bana onu hatirlatiyor.Bu arada bu kitap cok hosuma gitti.
OTHERS macerasi nasil acaba okuyan varmi ? Trench kadar guzelmi ?

rumar80

Sevgili connyapku,
   Trench bitsin Others'a da sıra gelecek meraklanma.  ;)

Gambit

Ben cilt okudugum icin henuz others i okuyamadim (cikmadi) ama trench kadar iyi degil gibi bir yorum okudugumu hatirliyorum

Others dan sonra gelen throne of atlantis bayaa saglam bir macera ama, merakla bekliyorum

Her durumda yeni bir kana ihtiyac varmis benim icin ki aranan kab aquaman oldu benim icin

rumar80

Thorne of Atlantis Justice League ile bir cross-over. Bir yayınevinin ülkemizde Justice League çıkarma planları olduğu bu forumda yazıldığı için o macerayı es geçeceğim ama Others burada yazılacak ve aksaklık olmazsa her ay yeni Aquaman yorumları da burada olacak.

Gambit

Alıntı yapılan: rumar80 - 02 Nisan, 2013, 09:31:17
  Thorne of Atlantis Justice League ile bir cross-over. Bir yayınevinin ülkemizde Justice League çıkarma planları olduğu bu forumda yazıldığı için o macerayı es geçeceğim ama Others burada yazılacak ve aksaklık olmazsa her ay yeni Aquaman yorumları da burada olacak.

Dr ne is, aquaman i sen de sevdin bakiyorum, taze kan sadece bana iyi gelmemis, guzel

JLA in Turkiye de cikma ihtimali uzerine cok takilmamak gerekir diye dusundugum icin okuyunca kisa paylasimimi yapacagim ben yine

Zaten senin veya benim yaptiimiz ozetler hic bir sekilde yayini almamaya yetece, kadar detay bilgi resim icermiyor, tam tersine yayina ilgi cekip daha cok satilmasina yardimci olur

rumar80

AQUAMAN 4

TRENCH 4

Aquaman ve Mera'nın kaçırılan insanları kurtarmak için çukurun dibine yolculukları sürmektedir. Dibe yaklaştıkça volkanik bir ortama gelindiğinden ısı artmaktadır. İkili burada batmış bir denizaltı bulurlar. Aquaman bu denizaltının okyanusa batmadan önce Atlantislilerin kullandığı türden bir denizaltı olduğunu tanımlar. Ancak bu denizaltının bu kadar derinde ne işi olduğu anlaşılamamıştır.
   Kahramanlarımız yaratıkların bu kadar insanı neden kaçırdıklarını anlamıştır: Yaratıkların besin kaynakları tükenmiş, bu da yeni nesilin çabuk ölmesine yol açmıştır. Yeni besin kaynakları aramaya zorlanan yaratıklar su üstündeki dünyaya bu nedenle saldırmaktadır. Bu durum önemli bir sorunu da beraberinde getirmiştir: Kaçırılan insanları kurtarsalar bile yaratıkların tekrar saldırmalarını nasıl önleyecekleridir?
   Aquaman ve Mera kendilerini yaratıkların taht odasında bulurlar. Kaçırılan insanlar kozaların içinde duvarda beklemektedir. Duvarı kozalarla birlikte söken kahramanlarımız uzaklaşırken Aquaman karısına zaman kazandırmak için geride kalır. Yaratıkların kraliçesi ile dövüşürken volkanik tabakayı harekete geçirerek kraliçeyi öldürür. Peşinden gelen yaratıkları durdurmak için çukuru yıkar. Kahramanlarımız kozalarla uzaklaşır.
   Beachrock kasabasında kozalar açıldığında 2 kişi dışında herkesin yaşadığı sevinçle öğrenilir. Aquaman'in imajı en azından bazıları için düzelmiştir.
   Ertesi gün deniz fenerine bir misafir gelir. Aquaman'i yardıma çağıran şerif yardımcısı bir hediye ile gelmiştir. İlk bulunan kozadan çıkan köpeği kahramanlarımıza hediye eder. Artık fenerde üç kişilerdir....

rumar80

Alıntı yapılan: Gambit - 02 Nisan, 2013, 10:08:05
Dr ne is, aquaman i sen de sevdin bakiyorum, taze kan sadece bana iyi gelmemis, guzel

JLA in Turkiye de cikma ihtimali uzerine cok takilmamak gerekir diye dusundugum icin okuyunca kisa paylasimimi yapacagim ben yine

Zaten senin veya benim yaptiimiz ozetler hic bir sekilde yayini almamaya yetece, kadar detay bilgi resim icermiyor, tam tersine yayina ilgi cekip daha cok satilmasina yardimci olur

Gambit bro, new 52 başlayınca bazı serilere şans tanımak istedim. Justice League Dark, Flash gibi. Ama Aquaman'i seçerken ek bir nedenim vardı Geoff Johns. Adamın Green Lantern'ı getirdiği yer beni hasta ettiği için bir süredir onun yazdığı çizgi romanları aralıklarla toparlamaktayım. Aquaman'i bu nedenle de seçtim. İyiki de seçmişim.

rumar80

kalidor

Superheroları pek sevmem ama bu Aquaman iyiymiş. Teşekkürler Umar Abi almasakta haberimiz oluyor en azından ne nedir diye.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Önemli değil Fatih. Okuduklarımı paylaşıyorum sadece.

Yakında Gotham'a uçtuğumda sen cümbüşü seyret.  ;) ;D