Ana Menü

Aquaman

Başlatan Gambit, 21 Şubat, 2013, 16:18:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Bunu da isteriz. Yayınevleri, duyun sesimizi. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nightrain

Ivan Reis ve Geoff Johns muhteşem bir iş çıkartmış. Hikaye çok akıcı ve çizimler inanılmaz güzel. New 52 serisinde karakter resmen devleşmiş. Umaırm hep böyle devam ederler.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ahmet Oktay

Bugün ilk 4 fasikülü okudum, çok iyi bir iş çıkmış ortaya. YKY'den Superman'in devre aralarında bunu yayınlamasını bekliyorum ;D :D

Ahmet Oktay

İlk 13 fasikül ve 0 nolu fasikül bitti an itibariyle, ben bu Aquaman'i çok sevdim. Şimdiye kadar niye okumadım diyorum kendime.
Birazdan Atlantis Tahtı ile kaldığım yerden devam edeceğim.

dean

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 10 Temmuz, 2014, 12:35:12
İlk 13 fasikül ve 0 nolu fasikül bitti an itibariyle, ben bu Aquaman'i çok sevdim. Şimdiye kadar niye okumadım diyorum kendime.
Birazdan Atlantis Tahtı ile kaldığım yerden devam edeceğim.

Bende Aquaman'in New 52 maceralarını ilk okuduğumda şimdiye kadar niye okumadım demiştim ama Aquaman ivmesini New 52 ile kazandı. New 52 öncesi çok ilgimi çeken bir karakter değildi.

Aquaman aslında potansiyali yüksek bir çizgi roman. Dc, Aquaman'i gerek çizgi romanlarında gerekse de animasyonlarında artık daha fazla kullanmaya başladı ama popülarite filmler ile doğru orantılı. Dc'nin acilen Aquaman filmi için uyanması lazım ama şu anda bu olmayacak gibi görünüyor. (Solo filmden bahsediyorum tabi ki.)

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: dean - 10 Temmuz, 2014, 12:50:50
  Bende Aquaman'in New 52 maceralarını ilk okuduğumda şimdiye kadar niye okumadım demiştim ama Aquaman ivmesini New 52 ile kazandı. New 52 öncesi çok ilgimi çeken bir karakter değildi.

Aquaman aslında potansiyali yüksek bir çizgi roman. Dc, Aquaman'i gerek çizgi romanlarında gerekse de animasyonlarında artık daha fazla kullanmaya başladı ama popülarite filmler ile doğru orantılı. Dc'nin acilen Aquaman filmi için uyanması lazım ama şu anda bu olmayacak gibi görünüyor. (Solo filmden bahsediyorum tabi ki.)

Evet solo film çekmeyi düşünmüyorlar sanırım şimdilik. Aslında New 52 hikayelerinden güzel bir film senaryosu çıkar bence.

dean

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 10 Temmuz, 2014, 13:15:31
Evet solo film çekmeyi düşünmüyorlar sanırım şimdilik. Aslında New 52 hikayelerinden güzel bir film senaryosu çıkar bence.

Çıkar, çıkar ama Dc ve Warner Bros. ortaklığından hiçbir şey olamıyor maalesef. Adamlar takmışlar Batman, Superman başka bi'şey yok. Şimdi yapmaya kalkıyorlar o bile Batman/Superman filmi içinde. Aquaman ve Wonder Woman gibi karakterleri anca yancı olarak izleyeceğiz.

Ahmet Oktay

Görsel olarak nefis bir maceraydı Throne of Atlantis. Tam film yapmalık. Dünya ve Atlantis arasında bir savaş, için işine bir de Trenc'ler giriyor.
Doğru ekibin elinde James Cameron'un Avatar'ı kadar nefis bir görsel şölen sunabilecek bir senaryo kesinlikle çıkar bu maceradan.
Önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi ben bu Aquaman'i sevdim. İlk başta çizimleri ilgimi çektiği için okumaya başlamıştım. Bu noktada Ivan Reis'in hakkını vermek gerek. Tabi Geoff Johns'un da nefis hikayeler yazdığı gerçek. Okumayıpta okuma imkanı olanlar mutlaka başlasın bu seriye derim.

hanac

Aquaman macerası "Aquaman and The Others" ile devam ediyor.

Chuck

The Trench'i bitirdim. Sanırım bir beş on yıl sonra bile Aquaman adı geçtiği an Ivan Reis'i hatırlayacağım. Tek kelimeyle müthiş. Hayran kaldım çizimlere :D Hikayenin de önüne geçmiş bence çizimler fakat Geoff Johns'ta iyi iş çıkarmış hem Trench'te hem de diğer iki hikayede öyleki Tüyap'ta oluşacak bütçe krizini aştıktan sonra yapacağım ilk iş The Others'ı almak olacak :D

İtkilerinden dolayı kitabı öneren arkadaşlara ve takıldığım bazı yerlerde özetleriyle olayı iyice kavramamı sağlayan Rumar80'e teşekkür ederim :)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

rumar80

Okuyup keyif almana sevindim.

Barmen Minik

trench in en son death of a king adlı aquaman vol 4 de bağlandığı yer için yeni52 atlantis-aquaman köken hikayesinin doruk noktası asıl hikayenin bitiş yeri demek daha doğru bence. tabi ilerde ivan reis bırakıyor ama paul pelletier de ivan resin çizdiği doğrultuda bence güzel götürüyor.

throne of atlantisin animated movie si yolda hatta fragmanı bile yayınlandı ancak yapım ekibinde ciddi bi estetik algı sorunu var bence yeni52 nin o bak bak doyamayacagın figürü bambaşka bir tipe koymuslar kostümden dolayı bile insanlar aquamani ve filmden gerçek almaları gereken hazı alamayacaklar umarım dc filmin sonucunu doğru yorumlar.

bence harika bi seri olarak yeni bir başlangıç yaptı. johns yeni başlangıçların adamı kesinlikle. abartıyor ve diyorum ki herkes kesinlikle okumalı hele ki ivan reis de çizerkenki halini beğenmeyecek kişinin çizgi roman algısı comic book değildir ya da devasa bir önyargısı vardır.

biri yayınlasın çok istiyorum ama JL yky de iken alacak olan yayın evi throne of atlantisi basabilir mi bilemem. yky nin superman rezaletinden sonra. yky nin kesinlikle telifini alıp ziyan edip ülkedeki gelecekteki potansiyel aquamani bitirmemesi için dua ediyorum

dean

Aquaman New 52;

Vol. 1: The Trench (#1-6)
Vol. 2: The Others (#7-13)
Vol. 3: Throne of Atlantis (#0 & 14-17)
Vol. 4: Death of A King (#17-19 & 21-25)
Vol. 5: Sea of Storms (#26-32)

Chuck

The Others'ı az önce bitirdim. Trench'ten daha iyiydi. Bir çok çizgiromandan daha iyiydi. Çizimlerde yine döktürmüş Reis :D hikaye olarakta çok iyi. . Gerilim ve macerayı sürekli yüksek çizgide tutmuş Geoff Johns. Aquaman'ı comics seven herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Sakızlı Ohannes Paşa

Ilk cilt the trench'i ben de okudum ama ortalama geldi bana. Çünkü Geoff Johns yazıyor. Sevemedim ben bu adamı :) Önyargıyla okuyorum yazdığı her şeyi ondan oluyor. En son JL ilk ciltte Batman'in ezmeye çalıştığını görünce iyice ayar oldum.

Ama çizimlere laf edeni Allah çarpar. İvan reyiz fena adammış :) Genel olara 6/10 veririm ilk cilde.