House of Cards

Başlatan hennessy, 22 Şubat, 2013, 19:43:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

http://www.imdb.com/title/tt1856010/

BBC'nin aynı adlı mini dizisinden uyarlanacak olan dizinin arkasında hayli sağlam isimler var. Kevin Spacey ve David Fincher'ın yapımcıları olduğu dizinin BBC versiyonu da Michael Dobbs'un kitabından uyarlanmış. House of Cards, başkanlığa oynayan hırslı bir politikacı olan Francis Underwood adında bir adamın, inişli-çıkışlı politika hayatını odağına alacak.

Kevin Spacey'in oyunculuğuna hayran kaldım.Politikayı seviyorsanız kesin izleyin.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Listemde var. En kısa zamanda izleyeceğim.

emre ozdamarlar

Bu diziyle ilgili söyle bir detay var.
Dizinin yapimcisi netflix, parayla uye olup internetten bi ton film, dizi izleyebilecegimiz bi servis.
Adamlar diziyi cektirtiyor, sonra tum sezonu dogrudan gösterime veriyorlar.

Artik insanlarin dizileri maraton halinde izlediklerini görmusler ve boyle bir yol secmisler. Bir izleyiciye bu bölumu izle gelecek bölum icin 1 hafta beklemen lazim demek, kitap okuyan birine bir bölumu oku, gerisini haftaya okursun demek gibi birsey bu yuzden tum sezonu erisilebilir hale getirdik diye bir aciklama yapmislar.

hennessy

5 bölümü bitirdim. Normalde bol konuşmalı dizileri sevmem ama buradaki politik oyunlar beni bitirdi.

Hakikaten keyifle izlenecek bir dizi

rumar80

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 22 Şubat, 2013, 20:33:59
Bu diziyle ilgili söyle bir detay var.
Dizinin yapimcisi netflix, parayla uye olup internetten bi ton film, dizi izleyebilecegimiz bi servis.
Adamlar diziyi cektirtiyor, sonra tum sezonu dogrudan gösterime veriyorlar.

Artik insanlarin dizileri maraton halinde izlediklerini görmusler ve boyle bir yol secmisler. Bir izleyiciye bu bölumu izle gelecek bölum icin 1 hafta beklemen lazim demek, kitap okuyan birine bir bölumu oku, gerisini haftaya okursun demek gibi birsey bu yuzden tum sezonu erisilebilir hale getirdik diye bir aciklama yapmislar.

Açıkçası ben de sezon bitince toplu seyretmeyi beklemeye tercih ediyorum. ABD'nde bir sezon 24 hafta civarında. Onu da aralıklı veriyorlar. Bu nedenle olaydan koptuğum oluyor. Bütün sezonu bir seferde izleyince sorun nispeten çözülüyor.

hennessy

8.bölmü demin bitirdim.Tek kelime ile harika bir seneryo bir milletvekilinin iktidara yürüyüşü ancak böyle anlatlır.Güç için verilen mücadele.Arkana bakma o an yaşadıkların geçmişte kalmıştır.Sen başkan olmak istiyorsun ol.Etraftakilerini yönet başkanı bile.Kevin Spacey gerçekten usta bir oyuncu olduğunu tekrar bizlere gösterdi.

Not:Robin Wright'e hayran kaldım.Dizide herkez Frank'ın elinden almak istiyor ama güç ona izin vermiyor.Çok güzel bir kadın.

hennessy

İkinci sezon son gaz gidiyor kesinlikle izleyin arkadaşlar. Amerikan başkanlığa giden yolda herşey mübah bize politikanın kirli oyunlaırnı çok güzel açıklayan bir dizi.

--spoiler--
Ayrıca amerikan başkan yardımcısı biz kızı öldürüyor. Bizde dizide böyle bişi olsa kıyamet kopardı her halde.

emre ozdamarlar

Gecenlerde basladim bu diziye ve 2. sezonun ortasindayim.
Zaman zaman siyasi entrikalari anlayip takip etmesi zor olsa da cok kaliteli bir dizi. Neredeyse tum dizi konusmalarla geciyor ama aksiyon sahnesi gibi yazilmis her diyalog. Kim kimi nasil kandiracak diye heyecanla izliyor insan.

dean

Çok merak ettiğim dizilerden yazın başlıyorum.

emre ozdamarlar

Dun aksam 2. sezonunu da izledim. Diziler dizi olali böylesine seytan bir karakter izleyiciye bu denli sevdirilememistir. Hastasiyiz Frank Underwood abinin.

dean

3. sezon için Netflix tarihi 27 Şubat 2015 olarak duyurdu.

lampard

Çat diye 13 bölümü de yüklüyorlar ya çok güzel oluyor, beklemek yok  :)

bongzilla

bir utopia bir de house of cards. başka hiç bir dizinin yeni sezonunu be denli heyecanla beklemiyorum.

dean

hennessy

House of Cards 3.sezon 4.bölüm bitti

SPOLIER İÇERİR

Amerikan başkanı kilisede dua etmek için yalnız kalmak istediğini söylüyor. Çarmığa gerilmiş Hz.İsa heykelinin önüne geliyor ve soruyor sen sevgimi satıyorsun? Sonra heykele tükürüyor ve heykel parçalanıyor.

Dizi kaldığı yerden entrikaları ile devam ediyor böyle bir sahne için Amerika'da ne yorumlar yapılmıştır merak ediyorum.