İsimlerini Hatırlayamadığımız Filmler

Başlatan kadri kerem, 23 Şubat, 2013, 21:23:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

tahminim bu ve buna benzer italyan ve ayrıca amerikan yapımı 1960-1980 arasında bir kaç herkül filmi daha var..ve bunlarda o zamanlar dijital efektler yerine "stop-motion" denilen canlandırma teknikleri kullanılıyor ve tüm olağanüstü yaratıklar mekanik bir tarzda hareket ediyordu   ;D ayrıca hanac'ın link verdiği filmde herkül'ü,ilk "hulk"umuz lou ferrigno oynuyordu..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

s.b

Bu filmi Galatasaraydaki Elhamra Sinemasında seyretmiştim. Hafta sonları sinemadan çıkmazdım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

kadri kerem

Alıntı yapılan: hanac - 10 Mart, 2013, 17:42:16
Bu olabilir mi ?

http://www.imdb.com/title/tt0089271/

Teşekkür ederim. Bu gerçekten de. :) Yalnız ben tahmin etmiştim Herkül'ü Lou abinin oynadığını, hatta bu filme de ulaşmıştım. Ama bir parçasını izleyip (o parçada yıldırımlarla ilgili bir şey göremediğimden) aradığım film bu değil demiştim. Meğer buymuş. Filmin tamamı youtube'da mevcut:

The Adventures of Hercules
http://www.youtube.com/watch?v=dFprRniNlqQ

alan ford

Forumun kayıp filmler amirine benim de bir sorum var. ismini hatırlamadığım filmde karısı öldürülen adam hafızasını kaybeder. Bu arada  üniversitede farelerin hafızasını geliştirecek bir ilaç üzerine çalışmaktadır ve cinayeti çözmek için ilacı kullanmaya karar verir ama yan etkileri olacaktır. John Travolta oynuyor olabilir ama olmayabilir de :P
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hanac

Alıntı yapılan: alan ford - 26 Mart, 2013, 20:00:30
  Forumun kayıp filmler amirine benim de bir sorum var. ismini hatırlamadığım filmde karısı öldürülen adam hafızasını kaybeder. Bu arada  üniversitede farelerin hafızasını geliştirecek bir ilaç üzerine çalışmaktadır ve cinayeti çözmek için ilacı kullanmaya karar verir ama yan etkileri olacaktır. John Travolta oynuyor olabilir ama olmayabilir de :P

İnanmayacaksınız ama bulamadım  :-[

kadri kerem

Evet, hatırlayamadığım yeni bir filmle karşınızdayım efenim. Hemen konuya gireyim. Film büyük ihtimalle 80'lere ait olan bir korku filmi. Yalnız film hakkında çok az şey hatırlıyorum maalesef.  :-\

Kırılan bir aynanın parçaları her yere dağılıyordu. Ve bu aynanın parçalarından birinin yansıttığı güneş ışığı kime denk gelirse o kişi ölüyordu. Hayal meyal hatırladığım tek sahne: Bu ayna parçalarından biri küçük bir kızın ayakkabısının altına yapışıyordu. Kız göl kenarındaki bir ahırda otururken, ayakkabısının altındaki ayna, güneş ışığını gölün kenarına gezen birine yansıyordu vs...

Umarım hatırlayan biri çıkar. Bu filmi bir bulalım. Bir iki film daha soracağım.  ;)

BAHADIR

kadri kerem

Alıntı yapılan: alan ford - 26 Mart, 2013, 20:00:30

Ben de hatırlayamadım. Şöyle bir nete de baktım ama dediğiniz konuda bir filme rastlayamadım.

Yok mu benim yukarıda anlattığım aynalı korku filmini hatırlayabilen  ???

DAMPYR

Alıntı yapılan: kadri kerem - 07 Nisan, 2013, 02:46:51
Ben de hatırlayamadım. Şöyle bir nete de baktım ama dediğiniz konuda bir filme rastlayamadım.

Yok mu benim yukarıda anlattığım aynalı korku filmini hatırlayabilen  ???
o senin anlattığın film değilde dizi olmasın yıllar önce TRT'de Tatlı Sert diye bir dizi vardı.o dizide sanki öyle bir sahne hatırlıyorum ben.... ::) ??? :D

kadri kerem

Alıntı yapılan: Gölge Adam - 07 Nisan, 2013, 18:24:42
o senin anlattığın film değilde dizi olmasın yıllar önce TRT'de Tatlı Sert diye bir dizi vardı.o dizide sanki öyle bir sahne hatırlıyorum ben.... ::) ??? :D

Ben film diye hatırlıyorum ama... Yalnız olağanüstü bir konusu olduğu kesin. Ayna lanetliydi büyük ihtimal. Ama nasıl kırılıyordu, parçaları nasıl dağılıyordu hiç hatırlamıyorum ??? Dediğin dizinin hangi bölümünde vardı böyle bir sahne acaba?

Şu filmi bir bulsak daha sırada bulunacak iki film daha var.  ;)

AAMİRR

tvde izlediğim bir filmdi gerçek olaydan esinlenmişti çocuğunu arayan bir kadınla ilgiliydi.oğlu haftasonu partiiçin evden ayrılıyordu ama geri gelmiyordu çünkü dönüş yolunda kaza yapmıştı ..3kardeştiler bunuda hatırlıyorum aile polisle hep çocuğu aroyorlar sonra hata yaptıklarını farkına varıyorlar çünkü çocuğu yanlış yönde arıyorlarmış.çocun eve döndüğünü bilmiyorlarmış.ama o zamanda ekip aramayı durduruyor helikopter kullanan bir kadın kuralları çiğniyor ve çocuğu buluyorlar adını hatırlayan varmı acaba

hanac

Alıntı yapılan: AAMİRR - 31 Temmuz, 2013, 15:29:49
tvde izlediğim bir filmdi gerçek olaydan esinlenmişti çocuğunu arayan bir kadınla ilgiliydi.oğlu haftasonu partiiçin evden ayrılıyordu ama geri gelmiyordu çünkü dönüş yolunda kaza yapmıştı ..3kardeştiler bunuda hatırlıyorum aile polisle hep çocuğu aroyorlar sonra hata yaptıklarını farkına varıyorlar çünkü çocuğu yanlış yönde arıyorlarmış.çocun eve döndüğünü bilmiyorlarmış.ama o zamanda ekip aramayı durduruyor helikopter kullanan bir kadın kuralları çiğniyor ve çocuğu buluyorlar adını hatırlayan varmı acaba

Ben bir araştırayım, bulursam buraya yazarım.

AAMİRR

hanac

Alıntı yapılan: AAMİRR - 31 Temmuz, 2013, 16:04:44
tabi cvbınızı beklerim

Bulamadım. Biraz daha bilgi var mı ?

Mesela filmi ne zaman izlediniz, oradan yapım tarihini tahmin edebiliriz.

Ayrıca bu bir amerikan filmi mi ?

Her türlü bilgi faydalı olabilir.

AAMİRR

Alıntı yapılan: hanac - 01 Ağustos, 2013, 17:46:26
Bulamadım. Biraz daha bilgi var mı ?

Mesela filmi ne zaman izlediniz, oradan yapım tarihini tahmin edebiliriz.

Ayrıca bu bir amerikan filmi mi ?

Her türlü bilgi faydalı olabilir.
filmi 2009da izlemiştim arabadan hatırladığım kadarıyla 90ları anlatmış olabilir..çocuğun abisi rock müzik dinleyen odasından çıkmayan biri.çocuk sevgilisini aladatıyor sevgilside onu kovuyor bu yüzden parti yerine eve geri dönüyor 1hafta kadar bulunamıyor.baya kilo kaybediyor kısa süreliğine felç falan oluyor olayı yaşayan gerçek kişinin hala bazı rahatsızlığı varmış..dönüş yolunda ormanda kazayı geçiriyor..bir hafta boyunce aç ve susuz bulunmayı bekliyor.fimde  çocuğun nereye gittiğini anlamak için sürekli araştırma yapılıyor o yüzden filmde kesik kesik hikayeler anlatılıyor o gece ne yapmışsa o kişiler bulunuyor ve konuşuluyor