İsimlerini Hatırlayamadığımız Filmler

Başlatan kadri kerem, 23 Şubat, 2013, 21:23:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Konuşma diliyle ileti yazmazsak daha iyi olacak.
Crom! Ölüleri Say...

Solomon Kane

90 yıllarda 7 veya 8 yaşındayken izlediğim iki film vardı. Star tv onları neredeyse her hafta verirdi. Arkadaşımla izlediğim iki güzel filmdi. Ama baştan söylemem lazım absürt filmlerdi :D

ilkinde bir arkadaş grubundan bir kişi evleniyordu. Onun bekarlığa veda partisinin yapılabilmesi için bir otel odası tutulmuştu. yalnız bekarlığa veda partisi o kadar çığırından çıkmıştı ki bir oda da yüzlerce insan vardı. Hatta odanın içerisinde birbirini tanımayan bir kalabalık kendi aralarında voleybol oynuyordu. Filme dair hatırladığım bir sahnede kısa boylu uzun burunlu köşeli gözlüklü grubun bir elemanın bu partide bir kız düşürmesiydi. Kızla birlikte olduktan sonra evlenme kararı veriyordu ve bekarlığa veda partisi yapılan arkadaşına bu fikrini anlatıyordu. Ama daha sonra o kızı klozete ayakta işerken görüyordu. O Kız :D da ona bir tamir hanede çalıştığını istediği zaman onu ziyarete gelebileceğini söylüyordu :D . Son olarak partiyi polis basıp herkesi karakola götürüyorlardı. O adamı da O ayakta işeyen kızla kelepçeliyorlardı. Hatta kız kendi kolunu uzatıyordu onun yanına :D

İkinci film bir öğrenci grubunun otobüsle seyahati sırasında geçiyordu. Otobüs şoförü eroinmandı :D ve filmin bir yerinde öğrenciler televizyondan birinin yandığını görüyorlardı. Sanırım bu şofördü :D birde filme dair hatırladığım sahne sumocu kadar şişman bir oğlan kızın birini yatağa atıyordu. Sonra onun üstüne atladığında kızı yamyassı buluyorlardı :D bu absürt filmleri bulmam da ne olur yardımcı olun. Çocukluğum bu iki film, beter böcek ve cüneyt arkının bir filmiyle geçmişti :D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

hanac

Alıntı yapılan: Solomon Kane - 05 Ağustos, 2013, 06:31:47
ilkinde bir arkadaş grubundan bir kişi evleniyordu. Onun bekarlığa veda partisinin yapılabilmesi için bir otel odası tutulmuştu. yalnız bekarlığa veda partisi o kadar çığırından çıkmıştı ki bir oda da yüzlerce insan vardı.

İlk denemem, bu mu ? Tom Hanks oynuyor.

http://www.imdb.com/title/tt0086927/?ref_=fn_al_tt_1

Solomon Kane

çok teşekkür ederim ilki doğru :D kapaktaki resme bakınca sağ alttaki adamdan tanıdım :D şimdi filmi izleyebileceğim bir de link istiyorum :D

hanac

Alıntı yapılan: Solomon Kane - 05 Ağustos, 2013, 06:31:47
İkinci film bir öğrenci grubunun otobüsle seyahati sırasında geçiyordu. Otobüs şoförü eroinmandı :D ve filmin bir yerinde öğrenciler televizyondan birinin yandığını görüyorlardı. Sanırım bu şofördü :D birde filme dair hatırladığım sahne sumocu kadar şişman bir oğlan kızın birini yatağa atıyordu. Sonra onun üstüne atladığında kızı yamyassı buluyorlardı :D bu absürt filmleri bulmam da ne olur yardımcı olun. Çocukluğum bu iki film, beter böcek ve cüneyt arkının bir filmiyle geçmişti :D

Bu deneme tutmaz gibi, bkz.

http://www.imdb.com/title/tt0082121/keywords?ref_=tt_stry_kw

Solomon Kane

yok hasan abi bu o değil. Şoförü siyah biri değildi. beyaz uzunca saçlı yalı biriydi

kandorlu

Senior trip olabilir 1995 yapımı umarım doğrudur.

hanac

Alıntı yapılan: kandorlu - 05 Ağustos, 2013, 21:27:18
Senior trip olabilir 1995 yapımı umarım doğrudur.

Ben konusunu okudum ve değildir dedim ama şansımızı deneyelim.

http://www.imdb.com/title/tt0113936/?ref_=sr_1

Solomon Kane

Solomon Kane

Nuwanda

Alıntı yapılan: alan ford - 26 Mart, 2013, 20:00:30
  Forumun kayıp filmler amirine benim de bir sorum var. ismini hatırlamadığım filmde karısı öldürülen adam hafızasını kaybeder. Bu arada  üniversitede farelerin hafızasını geliştirecek bir ilaç üzerine çalışmaktadır ve cinayeti çözmek için ilacı kullanmaya karar verir ama yan etkileri olacaktır. John Travolta oynuyor olabilir ama olmayabilir de :P
Şu film olabilir mi?
http://www.imdb.com/title/tt0063152/

Nuwanda

Alıntı yapılan: AAMİRR - 31 Temmuz, 2013, 15:29:49
tvde izlediğim bir filmdi gerçek olaydan esinlenmişti çocuğunu arayan bir kadınla ilgiliydi.oğlu haftasonu partiiçin evden ayrılıyordu ama geri gelmiyordu çünkü dönüş yolunda kaza yapmıştı ..3kardeştiler bunuda hatırlıyorum aile polisle hep çocuğu aroyorlar sonra hata yaptıklarını farkına varıyorlar çünkü çocuğu yanlış yönde arıyorlarmış.çocun eve döndüğünü bilmiyorlarmış.ama o zamanda ekip aramayı durduruyor helikopter kullanan bir kadın kuralları çiğniyor ve çocuğu buluyorlar adını hatırlayan varmı acaba
Film değil de bir televizyon programı olabilir. Anlattıkların dizinin şu bölümüyle örtüşüyor:
http://investigation.discovery.com/tv-shows/disappeared/videos/charlie-allen-jr.htm

Nuwanda

Alıntı yapılan: kadri kerem - 05 Nisan, 2013, 23:59:28
Evet, hatırlayamadığım yeni bir filmle karşınızdayım efenim. Hemen konuya gireyim. Film büyük ihtimalle 80'lere ait olan bir korku filmi. Yalnız film hakkında çok az şey hatırlıyorum maalesef.  :-\

Kırılan bir aynanın parçaları her yere dağılıyordu. Ve bu aynanın parçalarından birinin yansıttığı güneş ışığı kime denk gelirse o kişi ölüyordu. Hayal meyal hatırladığım tek sahne: Bu ayna parçalarından biri küçük bir kızın ayakkabısının altına yapışıyordu. Kız göl kenarındaki bir ahırda otururken, ayakkabısının altındaki ayna, güneş ışığını gölün kenarına gezen birine yansıyordu vs...

Umarım hatırlayan biri çıkar. Bu filmi bir bulalım. Bir iki film daha soracağım.  ;)
Uzak ihtimal de olsa Friday the 13th dizisinin şu bölümü olabilir:
Face of Evil Part 1

AAMİRR

kadri kerem

Alıntı yapılan: Nuwanda - 06 Ağustos, 2013, 23:41:10
Uzak ihtimal de olsa Friday the 13th dizisinin şu bölümü olabilir:
www.youtube.com/watch?v=sb_abvM-Z3U#]Face of Evil Part 1[/url]

Herhalde bu değildi. Ben de o kadar hayal meyal hatırlıyorum ki... Yanlış hatırlamıyorsam benim izlediğim filmde / dizide ayna kırılıyordu ve parçaları dağılıyordu. Aynanın içinde kötü bir ruh olabilir, tam hatırlayamıyorum.  :( Yine de çabanız için teşekkürler.

Bu arada bir korku filmi daha sorayım. O kadar araştırdım ama bulamadım. Klasik konulu bir korku filmi. Bu kez şeytan bir erkek çocuğunun içine girer. Bir peter de bu çocuğa yardım etmeye çalışır. Filmin sonunda çocuğu bir yere götürüp yatağa bağlıyor ve sonunda şeytanı kovmayı başarıyordu. Şeytan filminin farklı bir versiyonu gibiydi ama epey de korkunçtu. Çocukken izlediğime göre de yeni bir film değil. ;D