İsimlerini Hatırlayamadığımız Filmler

Başlatan kadri kerem, 23 Şubat, 2013, 21:23:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Süper adminimiz geçen 4 sayfada kaç film buldu acaba... İstatistik tutan var mı?...

hanac

Alıntı yapılan: BAHADIR - 20 Nisan, 2014, 14:52:56
Süper adminimiz geçen 4 sayfada kaç film buldu acaba... İstatistik tutan var mı?...

Burayı biraz ihmal etmişim.

Southwest ve ercoktay'ın filmlerini bulayım da namım yürüsün  :)

kadri kerem

Bu kez aradığım bir dizi. 80'lerde çevrilen Alacakaranlık Kuşağı'na ait bir bölüm diye düşüyordum ama tek tek sezon ve bölümlere bir göz gezdirince bulamadım. Gözümden kaçmış olabilir tabii. Yine 80'lere ait Amazing Stories'in bir bölümü de olabilir belki.

Bölümün konusunu şu şekilde hatırlıyorum. İki arkadaş vardı. Bir kuyuya yemek dolu bir kovayı sarkıtıyorlardı. Kova yukarıya su değil de mücevherler, altınlarla dolu olarak çıkıyordu. Sonunda içlerinden biri aşağıda kimlerin yaşadığını merak ediyordu. Belki de tüm hazineye sahip olmak istiyordu, o kadarını hatırlamıyorum ama dalgıç kıyafeti giyip kuyuya giriyordu. Arkadaşı onu geri çektiğinde dalgıç kıyafetinin içinden arkadaşı değil, altın ve mücevherler çıkıyordu. Favori bölümümdü. Ama bir türlü bulamıyorum.  :( 

angeleyes

merhaba arkadaşlar bir film arıyorum.İki kadın vardı.Filmin ortalarına doğru maskeli bir adam bu iki kadına saldırıyordu.Filmin sonlarına doğru psikopat iki kadını teknede bağlıyordu ve birini poşetle boğarak öldürmeye çalışıyordu.Diğer kadın kurtulup adamı zıpkınla göğsünden vuruyordu.Bilen varsa yazabilir mi

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Dead Calm. Nicole Kidman ve Sam Neil'in oynadığı film değil mi? (Bu arada linke bakmadım)
  Onda yattaki evli çift bir psikopatın saldırısına maruz kalıyordu

kadri kerem

nicholaihel

Bir deneme de ben yapayım mı :)

Epey zaman önce TRT'de izlemiştim. Komedisi bol bir mafya filmi. Başrolümüzün sevgilisinin (veya nişanlı) ailesi mafya. Eleman bunu başlangıçta bilmiyor. Sonra bir şekilde sevgilisinin ailesiyle komik maceralar yaşıyor, onlarla mafya işine falan çıkıyordu. Aile muhtemelen amerikalı değil de irlanda veya italyan mafyası falandı. Çünkü kırık dublajlarıyla hatırlıyorum (defol git diyemiyordu da "defol gi' burdan" diyordu mesela). Zaten farklı etnik kökenli suç ailesi teması meşhur. Bir sürü sahne hatırlıyor gibiyim ama oyuncuları vs. hatırlayamıyorum :(

Bakalım sinefil üyelerimizden bir şeyler çıkacak mı :)

kadri kerem

Alıntı yapılan: kadri kerem - 05 Nisan, 2013, 23:59:28
Evet, hatırlayamadığım yeni bir filmle karşınızdayım efenim. Hemen konuya gireyim. Film büyük ihtimalle 80'lere ait olan bir korku filmi. Yalnız film hakkında çok az şey hatırlıyorum maalesef.  :-\

Kırılan bir aynanın parçaları her yere dağılıyordu. Ve bu aynanın parçalarından birinin yansıttığı güneş ışığı kime denk gelirse o kişi ölüyordu. Hayal meyal hatırladığım tek sahne: Bu ayna parçalarından biri küçük bir kızın ayakkabısının altına yapışıyordu. Kız göl kenarındaki bir ahırda otururken, ayakkabısının altındaki ayna, güneş ışığını gölün kenarına gezen birine yansıyordu vs...

Umarım hatırlayan biri çıkar. Bu filmi bir bulalım. Bir iki film daha soracağım.  ;)

Film şansa karşıma çıktı. Aradığım film şuydu:
The Boogeyman (1980)
https://www.youtube.com/watch?v=pgQICFhFMyY

Yukarıda, hatırladığım kadarıyla anlatmaya çalıştığım sahne de fragmanın 1. dakikasında.

kalidor

Fragmanı seyrettim, şimdiye göre efektler komik kaçsa da yine de ürkütücü bir filme benziyor. Bu başlığı seviyorum  :)
Crom! Ölüleri Say...

sunboy

Herkese iyi günler. bir film sormak istiyorum

Film kutuplarda geçiyor. yerel halktan bir adamın oğlu (Maksim Munzuk'a benzeyen biri) evleniyor. ve bir bebekleri oluyor. iglo denen buz evde yaşıyorlar. maksim Munzuk'a benzeyen adam yerel olmayan bir adamı vuruyor. ancak bunun suç olduğunu bilmiyor. ve yakalanmak üzereyken bir kuş olup uçuyor.
filmin bu kadarını hatırlıyorum Bilen varsa yardımcı olursanız çok memnun olurum.
tekrar teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

kedidiro

Kuş olup uçma kısmı dışında bu film anthony ouin'in "savage innocent" filmi. Vahşi masumlar adıyla türkçeye uyarlandı. Ve bir dipnot ken parker'ın alaska maceraları, özellikle de erkekler ülkesi isimli macerası bu filmden fazlasıyla esintiler taşır