Moebius İstiyorum

Başlatan pearl jam, 26 Şubat, 2013, 12:37:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omega red

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 25 Mart, 2014, 12:56:59
Geçen sene Servet beyle ( Flaneur ) konuştuğumda çok basmak istediğini ancak telif sahiplerinin ( eşi oluyor ) Moebius' un bütün eserleri için toptan bir telif ücreti talep ettiğini, tek tek telif vermediklerini söylemişti.

Nedeni anlaşıldı o zaman. Anca yky veya gözükara arkası sağlam bir yayınevi altından kalkabilir. Ama her yaştan okuyucuya hitap etmediği için de böyle bir yükün altına girmez yky. Türk çizgi roman okuyucularının da blueberry dışında tanıdığını sanmam zaten.

nikopol

Madame Moebius ayıp ediyor; her dilde Moebius'un külliyat halinde basılması mümkün değil ki.

pearl jam

Türkiye'de Moebius Efsanesi: Özveri ve Sadakat

Levent Cantek : http://seruven.org/inceleme.php?id=27

kryy22

Tek kitabı basılan Incal'i devam ettirmek isteyen bi yiğit çıkmaz mı ki? :)

Nightrain

Şu Incal'leri basan bir babayiğit çıksa da sevinsek. Hem de hardcover versiyonlarını.

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kryy22

Şu Incal'lerin güzelliğine bak yav hem Jodorowsky hem Moebius  ::)

kalidor

Yani tamam Moebius, tamam Jodorowsky.

Ama alın okuyun bakalım bi nasıl gidiyor.Ben İthaki'nin çıkarttığı tek sayılık Incal'i okurken sıkıldım açıkçası.
Crom! Ölüleri Say...

köstebek

boş verin Kalidor Bey,
İşte o onu istiyor, bu bunu istiyor, ülkemizin Çr sektörü gelişmişlikten alıp başını gitti ya, oluyor böyle şeyler...

Biz bi renkli Conan istiyoruz, bir tek o olmuyor anasını satayım.

nikopol

Moebius koleksiyonun Ispanyol versiyonu:

nikopol

Dark Horse, onumuzdeki seneden itibaren Moebius Library'yi Ingilizce olarak yayinlamaya basliyor (yukarida Ispanyol versiyonu mevcut).

The Paris Review'den: http://www.theparisreview.org/blog/2015/10/21/moebius-and-the-key-of-dreams/

Ralph

Benim fesatlığım mı yoksa subliminal bir mesaj mı anlayamadım ama nikopol'ün paylaştığı koleksiyonlardaki 8. çizgi romanın kapağı biraz garip...

doktor1881

Agamotto

Alıntı yapılan: Ralph - 23 Ekim, 2015, 20:38:00
Benim fesatlığım mı yoksa subliminal bir mesaj mı anlayamadım ama nikopol'ün paylaştığı koleksiyonlardaki 8. çizgi romanın kapağı biraz garip...

Yok fesatlıktan değil bence baya baya döşemişler sübliminali. :D

battlehammer

Alıntı yapılan: Ralph - 23 Ekim, 2015, 20:38:00

Hayır senin fesatlığın değil, gerçekten de biraz garip; sol taraf ile sağ taraf arasındaki boyut farkı Varikosele veya başka bir hastalığa işaret olabilir. Kapak çizerimizin acilen bir üroloji randevusu alması gerekiyor.