2013 Mart Ayı Ödüllü Yarışması - Galip Tekin Tuhaf Öyküler

Başlatan hanac, 04 Mart, 2013, 11:13:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Bir densiz de benim galiba...Galip Tekinin çizgisini ve aykırı öykülerini çok sevmeme rağmen albümlerini ne yazık ki almadım...Ama inşallah en kısa zamanda tedarik ederiz...

Hadi ben tamam da Hasan'dan bunu beklemezdim...Büyük admin olarak çıkan her yayını almasını beklerdim...Almasan bile aldım de hiç olmazsa... ;)

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 12 Mart, 2013, 13:53:47
Ankete katılan arkadaşlar ya "Beğendim" ya da "Çok Beğendim" demişler.

Ben ise "Satın almadım" dedim.  :)
Hayret Hasan Sen nasıl olurda satın almazsın şaştım valla... ??? :o :D

V

Galip Tekin kitaplarını henüz almamış arkadaşları esefle kınıyorum. >:(
"İstemem,eksik olsun.."

ercoktay

Ben de benim gibi sadece satın alıp okuyamayanları kınıyorum. Yazık bize ya.

DAMPYR

Alıntı yapılan: V - 12 Mart, 2013, 21:38:08
Galip Tekin kitaplarını henüz almamış arkadaşları esefle kınıyorum. >:(
Aynen böyle bir güzel kitap kaçmaz arkadaşlar.alın çok seveceksiniz... :) :D ;)

hanac

Bir kişi ankette "beğenmedim" şıkkını işaretlemiş.

Acaba bize gerekçesini yazar mı ?

altay1944

Hani korsan -morsan deriz ya tü kaka forum siteleri vardır bugün evimde binlerce kitap varsa o forum-diyarlara borçluyum.Çoğu mizah dergilerinde yayınlanan konularını gizem-ve korkuyla karışık çizimlerini bol taramalı,yoğun gölgeli seçen Galip tekin öykülerinin toplandığı 3 kitap kitaplığımda mevcuttur.Mükemmel bir kağıt süper bir baskı ile alınması gereken bir kitaptır Öneririm.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

Evet arkadaşlar, yorum göndermek isteyen yok mu ?

Bu durumda Logicomix bana kalıyor.  :)

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

gamlıbaykuş

Mart ayı yarışmamız sona doğru yaklaşıyor.

Yorum yazmayan arkadaşlar hala geç kalmış değilsiniz  8)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

KHANN

Sayın Forum Yöneticileri

Yanlış yere mi yazıyorum bilmiyorum ama bir sualim olacak, Galip Tekin'in  2012 hazirandan beri yeni ciltleri çıkmadı bir duyumu olan var mı? Umarım 3 ciltle kalmaz her hafta bir umutla uykusuzu alıp son sayfayı çeviriyorum yeni ciltlerin haberi için.... :(

pizagor

Bol küfrün ve baldır bacak öykülerinin çizgiroman diye yutturulduğu bir yalancı kurguda Galip Tekin Türk çizgiromanı adına bir yüzakıdır. Tamam o da öykülerinde cinselliğe yer vermiştir ama bunu had safhada estetik işlemiştir. Galip Tekin en başta bir asidir kanımca. Ortaya çıktığı Gırgır kültüründe, ortama hakim olan Aral estetiği, kurgusu ve sert yaptırımlarını delerek kendi orijinal stilini kabul ettirmiştir. Hilkayelerdeki karamsar atmosfer çizgilerini de yansır, giriftlik sadece öyküyle sınırlı kalmaz, herhangi bir düzene sığmayan isyankar karelemeyle de karşımıza çıkar. Babasının cuma akşamları eve getirdiği Gırgır'la büyümüş olan bir kuşağa dahil olan ben o dopdolu dergide önce En kahraman Rıdvan'ı sonra da Galip Tekin'i arardım. Sonrasında mizah dergilerinin hayatımdan çıkmasıyla diğerleri gibi Galip Tekin'i de unuttum. Ta ki üniversiteye başladığım 93 yılına kadar. Üniversite ile başlayan gece çıkmalarının illa ki sürüklediği Kemancı'da yeniden karşıma çıkmıştı Galip Tekin panelleri. Sonrasında tekrar peşine düştüm sanatçının, izini Karikaür ve Mizah müzesinde sürdüm.

O zamanlar için (hatta çok yakın zamana kadar) hayıflandığım 'neden bu hikayeler albüm haline gelmiyor?' mevzusu kısmen kapandığı için Mürekkep'e müteşekkirim. Neden kısmen diyorum, Nuri Kurtcebe'yi bu açıdan ihmal ettikleri için...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: KHANN - 31 Mart, 2013, 00:02:54
Sayın Forum Yöneticileri

Yanlış yere mi yazıyorum bilmiyorum ama bir sualim olacak, Galip Tekin'in  2012 hazirandan beri yeni ciltleri çıkmadı bir duyumu olan var mı? Umarım 3 ciltle kalmaz her hafta bir umutla uykusuzu alıp son sayfayı çeviriyorum yeni ciltlerin haberi için.... :(

Ne yazık ki, henüz bir duyum alamadık.

DAMPYR

Hasan ay bitti yarışmanın sonucu ne oldu.Gene almadım diyen bir çok kişi var.Bu yarışmaya biraz heyecan katmak lazım... :-\ :-X :D

caretta

Bu yarışma şöyle olabilir mi?Üç alanda-western,comics,Türk çizgi romanları.Üç konu açılabilir ve yayıncı veya sahafların sponsor olduğu üç ödül.Örneğin western-teks,comics-örümcek adam,Türk-Tarkan.Konu verilir dileyen
üç konudan hangisi(hangileri)isterse o konuya katılır.Bu haliyle her ay hemen hemen aynı kişiler katılıyor.620
küsur üye var katılan en çok yirmi civarı...