Age of Ultron

Başlatan berkuralcan, 06 Mart, 2013, 20:51:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

berkuralcan

Evreni değiştirecek devasa olay yaşamaktan, elinde değiştirecek evreni kalmayan Marvel Comics, bugün yine evreni değiştirecek bir olay başlattı: Age of Ultron!

Ultron kimdir, nedir, öğrenmek için ne gerekir bakmak isterseniz şu yazı faydalı olabilir:

http://altevren.net/index.php/cizgi-roman-yazlar/genel/477-fs-5-age-of-ultrona-hazrlk

Bu ikinci yazımız da, benim seri ile ilgili tahminlerimi içeriyor, spoiler yok, herkesin okuyabileceği bir yazı:

http://altevren.net/index.php/cizgi-roman-yazlar/marvel/490-age-of-ultron-oen-dueuenceler

Bu da, bol spoiler'lı ilk sayı analizi:

http://altevren.net/index.php/say-seri-ncelemeleri/marvel/491-age-of-ultron-1

rumar80

Acaba Age of Ultron son zamanlarda toparlayamayan Marvel'dakilerde için Flashpoint olabilir mi?

Spider-Sense

Bence bu seriden en kazançlı Hawkeye çıkacak

Carnage

Serinin dokuzuncu sayısı 5 Haziran'da çıkıyor.

Uyarı:Aşağısı feci spoiler içermektedir.

Wolverine Hank Pym'i öldürdükten sonra günümüze döndüğünde karşısına Ultron'un-hadi Ultron'u en son sayıda gösterecek en azından Vision'ı göstersin-çıkmasını bekliyordum. Benim en çok istediğim şey Ultron'un Hank Pym olmadan da varolabilmesiydi. Bu sayıda ise muhtemelen Wolverine geçmişe dönüp Wolverine'i öldürecek. Bu sayıdan beklentim Wolverine'in geçmişte beklemesi ve Pym'i günümüze göndermesi ve son sayfada Hank Pym'in karşısında Ultron'u bulması.

Sonuçta kendi kendini upgrade edebilen bir yapay zeka var ortada. Her türlü olasılığı hesaplayabilen, hangi kelebeğin hangi ormanda hangi anda hangi hızda kanat çırparsa hangi sonuçlara yol açabileceğini tahmin edemeyen bir Ultron görmek istemiyorum. Ancak ilk sayıda gördüğümüz, beşinci sınıf villainlarla kahraman satın alma olayının da Ultron'un şu ana kadar açıklanmamış bir zayıflığıyla ilgili olduğunu da düşünmekteyim.

Bir de Ultron'un Pym tarafından yaratılmasını pek hoş bulmuyorum. Karakterin dehasına ve kurucu üye olmasına karşın Ant-Man hiçbir zaman etkileyici bulamadım.

hennessy

okumaya başladım hoşuma gitti çizimlerde güzel aksiyon bol şimdilik iyi gidiyor gibi gözüküyor.New Avengers Ultron kapışmasını Türkçe okuduktan sonra tekrar Avengers Ultron kapışması okumak güzel oldu
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Carnage

Muhtemel spoiler!

Eğer şok edici son dedikleri şey Spawn'daki Angela'nın ortaya çıkışı ise gene bir Marvel klasiği yaşanacak demektir.

Nightrain

Bunu Gerekli Şeyler basacak diye bi duyum aldım, doğru mu?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Nightrain - 18 Haziran, 2013, 13:43:57
Bunu Gerekli Şeyler basacak diye bi duyum aldım, doğru mu?

Yanlış hatırlamıyorsam Spider Sense bu konu ile ilgili bir bilgi vermişti. Kendisini ve haliyle taze haberlerini bekliyoruz...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Yakın zamanda çıkacağını sanmam. Daha Siege yayınlanacak (bu yıl içinde) ondan sonra Fear Itself var. Fear Itself'den sonra Avengers vs. X-Men geliyor sonra Age of Ultron. 

hennessy

gerçekten okurken keyif aldığım bir seri basarlar ise alır arşivime koyarım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Carnage

Spoiler! Spoiler! Spoiler!

Serinin finali bugün çıkıyor. Bakalım comics alemindeki en büyük sır, asla tahmin edilemez son dedikleri şey ne çıkacak?İpucu vermesi açısından sayının internete sızan bir karesi:

kalidor

Tahminim bu super heroların tamamın veya çoğunluğunun gelecekten gelmiş olması...
Crom! Ölüleri Say...

dean

Ben Age of Ultron serisini beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Aslında güzel başladı distopik bir ortam çaresiz kahramanlar felan derken. Arkadaş ne zaman The Savage Land'e gittiler, benim için açıkçası orada seri bitti. Zaten Marvel evreninde iyiki bir The Savage Land var başı sıkışan oraya gidiyor. Hikaye mi sıkıştı hemen The Savage Land.

Çok büyük plalarımız var diye takılan Nick Fury, Tony, Cap hepsi gitti. Biz serinin orta bir yerinde Sue ve Logan ile kaldık. Onların zamanda dolaşmalarını izledik. Çok tahmin edilebilir bir çözümle bitti. Gelelim asla tahmin edilemeyen çok önemli olaya. Yapma Brian Michael Bendis yapma be kardeşim. Bu muydu tahmin edilemeyen son. Eyvalla kabul önemli kapılar açılabilir ama hiç tahmin edilemeyecek şey de değildi.

Açıkçası benim gözümde Marvel'ın en kötü 2 Event'ından biri oldu diğeride Fear Itself (o yıl Thor ve Cap'in filmleri vizyona girecek diye uydurulmuş bir event olmaktan öteye gidemedi.) Şöyle böyle dediğimiz Avengers vs. X-Men bile 5 basar diye düşünüyorum Age of Ultron'a (John Romita, Jr. çizdi bi'de yarısını AvX'in. Ne derece sevmemişim Age of Ultron'u)

Zaten Now yeni başlamışken bu derece büyük (?) bir event başlatmak bence doğru değildi. Diğer hiçbir karakterin macerasına da dağılamadı hikaye. Ultron'u doğru düzgün görmememizde cabası. Son söz olarak anca şunu diyebilirim, bari bu serinin yaptığı değişimler gelecekte, Marvel evreni adına güzel işler ortaya çıkmasına neden olsun.

5/10

rumar80

İlk üç sayı dışındakileri daha okuyamadım ama ben Marvel'dan DC'nin Flashpoint'i gibi bir event bekliyorum. Kahramanlar o kadar karman çorman bir durumu girdiler ki, yarı sıfırlama iyi olacak gibime geliyor.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Haziran, 2013, 15:45:44
  İlk üç sayı dışındakileri daha okuyamadım ama ben Marvel'dan DC'nin Flashpoint'i gibi bir event bekliyorum. Kahramanlar o kadar karman çorman bir durumu girdiler ki, yarı sıfırlama iyi olacak gibime geliyor.

Sıfırlamak şöyle dursun, bundan sonra çok daha karmaşık bir Marvel bizi bekliyor.