Age of Ultron

Başlatan berkuralcan, 06 Mart, 2013, 20:51:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Carnage

Dikkat Spoiler var!

Ne diyeceğimi bilemiyorum. Evet gerçekten evreni hatta evrenleri sarsacak bir finalle sona erdi. Ancak hikayede Ultron'a gereken önemin verilmeyişi ve bazı şeylerin oldukça havada kalması can sıkıcı.

Ultron'un nasıl zafer kazandığı doğru düzgün işlenmedi. Ultron gelecekten saldırıyor, onbeşinci sınıf villainlardan kahraman alımı yapıyor-ki ikinci sayıda kahramanlar da buna anlam veremedi-,Vision'ı kullanıyor, Ultron ortalıkta hiç görünmüyor vs. Zaman yolculuğu yapan ve tüm kahramanların toplamından daha zeki olduğu iddia edilen Ultron karakterlerin geçmişe dönüp olayları düzeltebileceğini tahmin edemiyor. Kısaca "bunların hepsi önemsiz detaylar, önemli olan sonuç" dendi. Morgan La Fey çağını anlatan 2 sayıya ise hiç girmiyorum.

Carnage

Öykü Marvel'a daha sansayonel hikayelerin kapısını açtı. Yakında Ultimate Gwen Stacy ile hakiki Osborn'un kıyasıya dövüşü, What If evreninden fırlayan- sahi bu durumda işin içine what ifler de girdiyse şenlik var demektir-Punisher'ın bizim Punisher'la sohbet etmesi gibi olayların yaşandığı "evren sarsıcı seriler" görebiliriz.

dean

Alıntı yapılan: Carnage - 22 Haziran, 2013, 01:19:24
Öykü Marvel'a daha sansayonel hikayelerin kapısını açtı. Yakında Ultimate Gwen Stacy ile hakiki Osborn'un kıyasıya dövüşü, What If evreninden fırlayan- sahi bu durumda işin içine what ifler de girdiyse şenlik var demektir-Punisher'ın bizim Punisher'la sohbet etmesi gibi olayların yaşandığı "evren sarsıcı seriler" görebiliriz.

Ben şundan korkuyorum. Halihazırda Marvel evreni zaten o kadar karışık ki. Acilen bir sadeleşme ve toparlanma gerekiyordu. Zaten Now ile başlayan süre böyleydi : Iron Man uzaya gitti, Captain başka boyutta, Hulk shield ile takılıyo,Thor çok kişisel bir işle uğraşıyor.Tam bu dönemde hazır biraz rayına oturmuşken ben gereksiz buldum açıkçası. Ha amaç çizgi roman sattırmaksa sattırır. Avengers ile Ultimates'ın karşılaşması iki X-men takımının karşılaşması felan satar her türlü ama Marvel hikaye gelişimi açısından sıkıntı yaratıcağını düşünüyorum. Ama inşallah yanılırım. Ya hiç olmadı adamlar gider bu sefer asıl reboot'u yaparlar olur biter çizgi roman evrenlerinde çare bitmez. Bakalım Angela neler yapacak esas.

hennessy

Umar abinin dediği gibi beyaz Nick Fury daha seviyorum hikaye dağınık gidiyor Dean'a katılıyorum başta bende sevmiştim ama biraz soğudum yalnız bir sorum olacak neden hem genç Fury var hemide yaşlı?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Alıntı yapılan: hennessy - 23 Haziran, 2013, 19:55:28
yalnız bir sorum olacak neden hem genç Fury var hemide yaşlı?

Ultimates ilk yayınlandığında (Ultimate Avengers) kaçıncı sayıydı hatırlamıyorum. Orada bir diyalog geçti ;Bizim filmimiz yapılsa bizi kim oynar.

Ultimate evreninde zenci olan Nick Fury için herkez Samuel L Jackson'ı uygun görmüştü. 2008 yılında Marvel sinematik evreni kurulunca Şirket asıl evrendeki (616) Nick Fury yerine Ultimate evreninde ki Nick Fury'i referans alarak filme aktardı ve o diyalog gerçek oldu. Samuel l Jackson filmde Nick Fury'i oynadı.

Sinematik evrende ki Nick Fury ve yine film için yaratılan Agent Coulson çok sevilince onları çizgi roman evrenine de aktarmak istediler. Ve aynı evrende iki Nick Fury oluştu. Siyahi Nick'in köken hikayesi Battle Scars çizgi romanında anlatılıyor. Benim bildiğim asıl Nick Fury'in oğlu olduğu ama nasılını henüz bilmiyorum. Bilen biri varsa ve yazarsa ben de sevinirim.

berkuralcan

Nick Fury Jr. olarak bilinen karakterin öyle çok anlatılacak bir olayı yok aslında. dean'in yazdığı gibi Battle Scars serisinde, çok da numarası olmayan bir şekilde ortaya çıkıyor kendisi.

Oldukça uzun yıllar boyunca yaşayan ve vücudundaki "Infinity Formula"  - "Sonsuzluk Formülü" nedeniyle yaşlanmayan Nick Fury'nin, uzun bir kariyeri olduğunu biliyoruz. Yine Marvel karakterlerinden Wolverine'e benzer bir şekilde, karışık bir geçmişi olan Nick Fury'nin, muhtemelen kendisinin de bilmediği sayıda çocuğu var - Mikel Fury bunlardan bildiğimiz bir tanesiydi, Nick Fury Jr. da bir diğeri.

Siyahi bir annenin oğlu olan Nick Fury Jr., gerçek babasının kim olduğunu bilmiyor ve hayatı boyunca kendisini Marcus Johnson olarak tanıyor. Amerika ordusunda görevli olan bu arkadaşımız, bir gün annesinin evine bir saldırı düzenlendiğini, annesinin öldürüldüğünü, ve Deadpool, Taskmaster gibi önemli kiralık katiller dahil pek çok karakterin peşinde olduğunu öğreniyor. Bundan sonra da, sır perdesi yavaş yavaş kalkıyor ve gerçek orijinini, yani Nick Fury'nin oğlu olduğu gerçeğini öğreniyor. Bu hikayede ele geçirilip kendisine işkence yapıldığı bir sırada da, tıpkı babası gibi bir gözünü kaybediyor.

Bu kimliği öğrendikten sonra da ordu yerine baba mesleğini devam ettirmek istediğine karar verip, SHIELD'a katılıyor. Kendisinin ortaya çıkma hikayesi bu kadar, şimdiki maceraları da Secret Avengers serisinde devam etmekte.

Bu arada, ekstra bir not olarak şunu da ekleyeyim, Nick Fury'nin Ultimate Evreni'ndeki "Samuel L. Jackson" geyiği, Avengers filminin, hatta filmlerdeki siyahi Nick Fury'nin çok öncesine dayanıyor. Ultimate Evreni'ndeki Nick Fury, çizgi romanlar içinde yaratılırken, kendisinin de izniyle Samuel L. Jackson'dan esinlenilerek çizilmişti.

Yani, aslında Marvel Sinematik Evreni kurulurken, Marvel Ultimate Evreni'ndeki siyahi Nick Fury'yi referans alarak hareket etmedi denebilir - Ultimate Evreni'ndeki siyahi Nick Fury, daha karakteri oynaması gündemde değilken Jackson referans alınarak yaratılmıştı.

dean

Bilgiler için teşekkürler berk.

hennessy

cevaplar için teşekkür ediyorum sayenizde bilgilenip daha detaylı okuyoruz. Böylece genç Fury'de öğrenmiş oldum

hanac

cevaplar için teşekkür ediyorum sayenizde bilgilenip daha detaylı okuyoruz. Böylece genç Fury'de öğrenmiş oldum

rumar80

Hayırdır?

Copy-paste ekibi iş başında anlaşılan.

Mesaj sayısı nasıl oluyor. Takdiri yüce üyelere bırakıyorum.  ;) ;D

Carnage

Age of Ultron sonrasında yeni çıkacak olan Avengers dergisi:

Yarın AU'nun epilogu Age of Ultron 10 A.I çıkıyor.

Hank Pym hala Ultron'u yaratmaktan vazgeçmiyor:

Age of Ultron 10 A.I'dan bir sayfa:

İlk kareyi görünce aklıma bir şey geldi ama umarım yanılıyorumdur.

dean

Alıntı yapılan: Carnage - 25 Haziran, 2013, 23:33:16
Age of Ultron sonrasında yeni çıkacak olan Avengers dergisi:

Yeni Avengers çizgi romanın tam adı nedir ?

Carnage

dean

hennessy

Bayan Richard's : Hayatın boyunca kaç kişi öldürdün
Wolverine : Sadece hak edenler

okurken çok hoşuma gitti bu konuşma paylaşayım dedim