Age of Ultron

Başlatan berkuralcan, 06 Mart, 2013, 20:51:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmenac

Wolverine'in günü kurtarması nasıl sürekli gördüğümüz bir şeyse, zaman yolculuğu da bu şekilde devam eder diye düşünüyorum. :)

berkuralcan

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 10 Mayıs, 2015, 18:50:38
Her şey iyi hoş da madem zaman yolculuğu olayının suyunu çıkardık mesajı veriyorlar bir daha kullanmayacaklar mı bunu? Hayır tabiki. Sıkışılan ilk anda birileri yine geçmişe gidecek.

E tabi ki öyle. 

Ama biz burada bir çizgi roman serisi, bir kitap olarak Age of Ultron'u mu konuşuyoruz? Yoksa bir bütün olarak çizgi roman evrenlerinin işleyişini, popüler çizgi roman şirketlerinin klişelerini ve Age of Ultron'un bunlar üzerindeki olası etkilerini mi?

Eğer ikincisini konuşuyorsak elbette tüm klişeleri olduğu gibi zaman yolculuğunu da kullanmayı sürdürecekler.

Kendi bütünlüğü açısından sahip olduğu tek alt-metin (veya kendi kendiyle dalga geçme denemesi) "Bu zaman yolculuğu işinin de bilmem nesi çıktı ha!" demek olan bir seriyi, "Bu zaman yolculuğu işinin de bilmem nesi çıktı ha!" diyerek eleştirmeye gerek yok sadece.

Yoksa Marvel Evreni'de değiştirdikleri ve değiştirmedikleri, genel önemsizliği, büyük bir event olarak sunulup aslında bizi başladığımız noktaya geri getirmesi ve daha onlarca zayıflığı açısından saatlerce eleştirebiliriz Age of Ultron'un etkisizliğini.

dean

Checklist

Core miniseries

Age of Ultron #1-10

Tie-ins

Fantastic Four #5AU
The Superior Spider-Man   #6AU
Avengers Assemble #14AU-15AU
Wolverine and the X-Men   #27AU
Ultron #1AU
Uncanny Avengers #8AU
Fearless Defenders #4AU

Epilogue

Age of Ultron #10A.I.

Aftermath

Hunger #1-4
The Indestructible Hulk #11-15

İdrava

Arkadaşlar yaklaşık 3 aydır avangers dağıldı ile başlayan gizli savaş ve house of m ile devam eden iç savaş ve gizli istila, kuşatma ile tavan yapan (arada new avengers 12 ciltde var tabi ayrıca xmen vs avengers) fear itself ve age of ultron şimdilik final yaptığım olaylar zincirini bitirdim. Bunların hepsini ilk defa okuyorum ve arka arkaya okumak muhteşemdi. Bundan sonraki olaylarda çoklu evrenin nereden geldiğini miles morales olayını merak etmiştim. Age of ultronun finalinde bunların ilk ayak seslerini görmek mükemmeldi. Şimdi de yeni new aengers ile başlayıp İnfinity eventi axis'i nihayetinde de secret wars finaline doğru gideceğim. Yıllarca yayınlanan hikayeleri 3 ay içinde ara vermeden okumak bir hikaye bütünlüğü sağlıyor ve bu da harika bir his. Neyin nereden geldiğini unutmuyorsun. Üstadlar defalarca okumuşlardır ama parça parça okuyanlara tavsiyem gerekli şeylerin daha önce çıkardığı sıra çizelgesini göre okumaları. İnsana game of trhones hissi veriyor.