Spider-Sense İle Günün Gelişmeleri

Başlatan Spider-Sense, 10 Mart, 2013, 22:53:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Fasikülde de ben fiyattan korkuyorum. 2002 yılında yayınlanan spider-man'ler 3.25'ti.

tommikser

Bence yanlış bir açıdan bakıyorsun. Arkabahçe netice itibariyle küçük bir yayıneviydi.Baskı adeti reklam YKY nin yanına bilge yaklaşamaz.Büyük bir yayınevi kendi dağıtımı ve satış yerleri olan bir yayıncıdan bahsediyoruz.Bence en kötü Redkit bile 3 binin altında satmamıştır.Bu açıdan bakılınca fasikül çok iyi olur.Sonrasında kalın cilt olarak zaten çıkarırlar.

yalcinerol345

1N fasikül yayınladığında yeterince kar yapmadığından yayınlar kısa sürede sona ermişti.Tekrar aynı yöntemi denemenin gereği yok bence.En iyisi cilt olarak basılması.

dean

Alıntı yapılan: gunessemerci - 25 Mayıs, 2013, 12:30:13
Bence yanlış bir açıdan bakıyorsun. Arkabahçe netice itibariyle küçük bir yayıneviydi.Baskı adeti reklam YKY nin yanına bilge yaklaşamaz.Büyük bir yayınevi kendi dağıtımı ve satış yerleri olan bir yayıncıdan bahsediyoruz.Bence en kötü Redkit bile 3 binin altında satmamıştır.Bu açıdan bakılınca fasikül çok iyi olur.Sonrasında kalın cilt olarak zaten çıkarırlar.

Tabi ki yayınevi farkı çok önemli ntv yayınları normalde 10 tane satmayacak çizgi romanları binli rakamlara ulaştırdı. Ama comics farklı, açıkçası ben tek fasikülü 5 liraya satacaklarını zannetmem, zaten orjinali 3 dolar. 7-8 lira fiyat koysa evet yky olduğu için yine satar ama şahsen ben almam.Gider orjinal tpb'sini alırım.Zaten DC yüksek telifleri ile meşhur yky'ye ucuza verdiklerini de zannetmiyorum. Şu da var gitsin 5 lira fiyat koysun en fazla ben sevinirim o ayrı.

Nightrain

Bir de şu DC hayvan gibi telif haklarından vazgeçsede, Vertigo'nun çizgi romanlarınıda Türkçe okuyabilsek.

Mesela, 100 Bullets.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Fasikül istemem, 22 sayfayı okuyup sonra 1 ay bekleyemem.  :)

2-3 ayda bir TPB iyi gider.

gamlıbaykuş

Hasan abimin sözlerine katılıyorum. Eskiden fasikül merakım çok fazlaydı. Lakin geçen zamanla birlikte fasküller kendini unutturdu. Hem düşünüyorumda fasikülleri nereye koyacam. Görselliğe dikkat ederim fasiküller kendini nasıl gösterir ki. Hem ne zaman yayınlanacak bu Superman...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Spider-Sense

Bence fasikül olsun ama hafta da bir çıksın ve ya 2 hafta da bir çok zorlanmazlar hem.

Harun Ça

Gönül ister her hafta yayınlansın fasikül alıp okuyalım fiyatta makul olursa sadece bizim gibi kemik kitle değilde bayilerde, süpermarket kitap dergi reyonlarında gençlerde denk gelip alıp okuyabilir. Farklı bi' açıdan düşününcede cilt halinde alıp kitaplığa koymak daha güzel geliyor. Son söz olarak hele bi' yayınlansında nasıl yayınlanırsa yayınlansın diyorum.

rumar80

New 52'lerde iki üç ayda bir çıkacak kadar cilt olmadı ki. Sadece Barman'de. Superman 3 cilt daha

Tarkan Kurt

DC yayınlanacak olması güzel gelişme ancak ben de fasikül tercih etmiyorum. Fasikül almam cilt olarak çıkmasını beklerim. Ama eğer satış rakamlarına katkısı olacaksa fasikül olarak yayınlanmasında da bir sakınca yok.

s.b

Her ne yayınlayacaklarsa yayınlasınlar ama, her cildinde mutlaka 1 senelik fasikül olsun. Şöyle Red Kit Toplu Albümler ebadında kalın dikişli cilt istiyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

DC teliflerinin pahalılığı düşünülürse düzenli baskı ve uygun fiyatlı olursa fasikülde olabilir.
Darkwood Sakinleri..

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

s.b

Alıntı yapılan: alan ford - 26 Mayıs, 2013, 21:17:53
  Kutulu fasikül istiyorum ben ;D

Bu şekilde de olur. Ama her ay bir kutuyu dolduracak kadar çizgi roman çıkarsınlar.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN