XIII - Marmara Çizgi

Başlatan ercoktay, 13 Mart, 2013, 17:07:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Bu seri bittimi yoksa daha devamı varmı.Hasanın sorduğu soruya gelince sayı 1 diye başladığına göre sanırım o sayı tekrar basıldı.. ::) ??? :D

darkwood

Alıntı yapılan: hanac - 11 Eylül, 2013, 16:49:03
Arkadaşlar şimdi çıkan 2 ciltte toplam 5 sayı var.

Daha önce tek sayı çıkmış idi, o da tekrar basıldı mı ?

Evet ilk 1.cilt içinde ilk basılan sayı var, ayrıca yanında yeni basılan 2.sayıda mevcut toplam 96 sayfa .

2.ciltte ise 3 adet sayı var toplam 144 sayfa.
Darkwood Sakinleri..

hanac

İlke sağolsun çıkan iki cildin tanıtımlarını yollamış;

1. Cilt

Yaşlı bir çiftin sahildeki evlerinin yakınında, yarı ölü haldeki baygın bir adam karaya vurur. İsmi dahil hiçbir şeyi hatırlamayan bu adamın üzerinde kimliğiyle ilgili ipucu sayılabilecek çok az şey vardır: Giysilerine dikilmiş bir anahtar, kafasındaki bir kurşun yarası ve omzuna yapılmış XIII dövmesi. Acaba bunlar kişinin kendini en başından tanımaya başlaması için yeterli midir?

Bu ciltte Jean Van Hamme tarafından yazılıp William Vance tarafından çizilen XIII serisinin 1. ve 2. albümleri bir araya getirilmiştir.

2. Cilt

Cinayetten hüküm giyip aklı dengesi yerinde olmayan suçluların tutulduğu yüksek güvenlikli bir akıl hastanesine kapatılan XIII, kendisini, geçmişini araştıramaz ve düşmanlarının insafına kalmış bir halde bulur. Fakat XIII'ün haberi olmasa da General Carrington ve ölümcül güzel Teğmen Jones, ABD başkanının suikastinin arkasındaki gizemi halen aydınlatmaya çalışmaktadır. Bunun yanında, XIII aklını ya da yaşamını yitirmeden önce ona yardım edebilecekleri bir yol bulmak zorundadırlar.

Bu ciltte Jean Van Hamme tarafından yazılıp William Vance tarafından çizilen XIII serisinin 3'den 5'e kadar olan albümleri bir araya getirilmiştir.

hennessy

İlke ile sohbet ederken almayı unuttum ama güzel baskı olmuş tebrikler kardeşim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Ciltlerin neden 2 ve 3 albümden oluştuğuna dair bir açıklama yok mu arkadaşlar?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 11 Eylül, 2013, 19:54:46
Ciltlerin neden 2 ve 3 albümden oluştuğuna dair bir açıklama yok mu arkadaşlar?

Acaba 5 sayının telifi vardı ve hepsini birden basayım mı dedi ?

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 11 Eylül, 2013, 19:57:23
Acaba 5 sayının telifi vardı ve hepsini birden basayım mı dedi ?

Benim aklıma gelen de o...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

altay1944

Beş sayı beş sayıdır.Hiç yoktan iyidir.Umarım satışlar iyi olurda tamamlamak nasip olur.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 11 Eylül, 2013, 19:50:14
İlke sağolsun çıkan iki cildin tanıtımlarını yollamış;

1. Cilt

Yaşlı bir çiftin sahildeki evlerinin yakınında, yarı ölü haldeki baygın bir adam karaya vurur. İsmi dahil hiçbir şeyi hatırlamayan bu adamın üzerinde kimliğiyle ilgili ipucu sayılabilecek çok az şey vardır: Giysilerine dikilmiş bir anahtar, kafasındaki bir kurşun yarası ve omzuna yapılmış XIII dövmesi. Acaba bunlar kişinin kendini en başından tanımaya başlaması için yeterli midir?

Bu ciltte Jean Van Hamme tarafından yazılıp William Vance tarafından çizilen XIII serisinin 1. ve 2. albümleri bir araya getirilmiştir.
1.Ciltteki konu Playstation 2 deki oyunun konusuyla aynı.demekki oradan alınmış... 8) :D ;)

alan ford

İç kapaklar var mı ?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

s.b

İki cilt birden çıkaran yayınevini alkışlıyorum. Böyle yapacaksın kardeşim. Helal olsun.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

yunusmeyra

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 14 Mart, 2013, 09:37:03
isterse periyot arası 2 yıl olsun deyip; kesin yayınlayacaklarsa tek tek yayınlasınlar derim (bu benim kişisel fikrim.çünkü çizilen her eserin belli boyutlarda okunurluğu düşünülerek basılmakta sanatçılar bu boyutlara göre panelleri çizmekte,kurgulamakta ve ayrıntılandırmaktadırlar.)..ancak görünen o ki karar verilmiş.. o zaman hiç olmazsa 2 kitap ancak orjinal boyutunda olsun (bu da kişisel görüşüm..)  ;) veya biri çıkıp adet başına fiyat farkını açıklasın, değer mi değmez mi okuyanlar düşünsün  :)

fikirlerim değişmedi dostlar..o zaman yayınevleri ne boyutta basarsa bassın bu keyfiyeti kabul edeceğiz demektir..çizgi roman bastığı için ve söz verdiği telifleri basabilme ısrarını ve cesaretini gösterdiği için bir çok yayınevini ve başta "marmara"yı tabii ki takdir ettik,çizgi roman yayınlayan herkesi başımız üstüne tuttuk ama benden pas..orjinal boyut neden o boyuttadır,ufalınca neler kayboluyor ve binbir dahiyane fikir ve paralelelinde yoğun bir emekle gerçekleşen çizgi roman ürün ve eserleri için bu boyutlar,orjinal büyüklükte ki kare ve paneller,sayfalar,çift sayfalar,renkler v.s. gibi görsel ve yazınsal bileşenler ne anlam ifade ediyor bir düşünelim derim  :(
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

altay1944

idefixede 16x24 boyutta yazıyor bu çizgiroman için sanırım oldukça küçük rakamlar.Thorgalın özerden çıkan kitaplarını almış okumamıştım.Kitaplıkta sırasını bekliyordu.Belkide eskiden okuduğum için veya vaktim olmadığı için öylece duruyordu.Yakın zamanda bir göz doktoruna giderek uzak ve okuma gözlüğü aldım.Şimdilik göz sorununu çözünce okumaktan daha bir zevk aldım.Thorgallara başlamak amacıyla remziden ilk beş sayıyı aldım ve baştan okumaya başladım.Sonra sıra özerler gelince ki biliyorsunuz boyutlar küçüldü içime bir sıkıntı çöktü.olmuyor arkadaş bu kitaplar büyük buyut  baskıda zevk veriyor küçülünce sanki resimler sayfadan kayıp gidiyor.Tamam bassınlar ama yazık oluyor be..
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

yunusmeyra

çok komik bir soru olacak ama yine de sorayım rahatlıyım  ::)
mesela avengers,spider man v.s. comic'leri bundan sonra fumetti boyutunda basacaklar, alacak mısınız arkadaşlar.. (yani bir "what if?" sorusu  ;) )
not: daha önce thorgal gibi yayına başlamış ve sonlandırılmış bir serinin her şeye rağmen ilk 6 sayısınında edisyonun diğer ufak boyutlarıyla aynı ufak boyda basılmasına sırf serinin tamamlanması ön görüşü ile razı olmuş ve istek belirtmiştim..ancak bundan sonra başta frankofonlar olmak üzre orjinal edisyonların boyutlarından önemli ölçüde kayıp vererek basımı yapılan hiç bir çizgi romanı almayacağımı beyan ederim  >:( (tabii ki fare dağa küstü  ;) )
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

ilke

arada geçen bir soruya cevam vereyim @pizagor

ilk macera 5. ciltte bitiyor. 6. cilt yeni macera başlangıcı.
2,5 cilt 2,5 cilt bölmek yerine birini 2 birini 3 yaptım.