2013 - En Iyiler Gambit Ön Çalışması

Başlatan Gambit, 14 Mart, 2013, 08:19:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Alıntı yapılan: poe - 14 Mart, 2013, 21:25:34
Gibrat ve Grand Duc 2012 yılının diye biliyorum... 2012-13 mü bu oylama yoksa sadece 2013 mü?

sadece 2013

oteki baslikda yazmistim ama sanirim bir seyi iyice acikliga kavusturmam lazim

en iyi yayin basligi degil bu arkadaslar. En Iyi Edisyon (yani baski) basligi. Grand duc de, gibrat da 2013 Ocak ayinda cikti diye biliyorum ben. Yanlissam duzeltin ve silelim baslikdan.

Ornegin, Gibrat 2014 senesinde yeni bir baski daha yaparsa ve belirli bir kalitenin uzerinde olursa, "2014 - En Iyi Edisyon" yarismasina tekrar girebilir
2015 de yeniden basilirsa, yine girer :)

Bu arada, bu basliklara onereceginiz benim unuttugum yayinlar olursa, lutfen mesaj atarak hatirlatin, duzeltelim, oylayalim

flaneurcomics

Arkafaşlar Gibrat özel baskı yılın son gününde piyasaya çıktı.Fakat,künyesi ekim 2012 "dir.karar sizin:) Ayrıca özel baskı 150 adet basıldı ve numaralandırıldı...gibrat limitli ve bundan sonraki tüm yayınlanacak limitli edisyonların 3.BASKISI ASLA OLMAYACAK.

HacıGeraltEmmi

Öteki başlıkta da yazmıştım gene gıcıklık yapacağım ;D
Edisyon deyince benim aklıma baskı kalitesi ile birlikte, cilt, kağıt seçimi, tercüme, kapak dizaynı, kaligrafisi vs. bütün unsurlar geliyor. Sadece baskı kalitesi değerlendirilirse bütün iyi basımları seri olsun, tek cilt olsun bu kategoriye sokabiliriz. Misal Nefes ve Düş olacaksa Red Kit'in veya Dylan Renklinin olmaması garip olur.

Burada oylanması gereken Gibrat, Grand Duc, Blacksad gibi özel işler ve Durango, Efsane ciltleri gibi özenilmiş işçilikli işler olmalıdır. Eski yayınları örnek olsun diye yazdım (onlar bu yıla ait değil diyeceklere itina ile düşülmüş not ;D )

Deli Gücük 3 çıktığı zaman listeye girer diye tahmin ediyorum.

Gambit

yok giciklik degil, dusunceler dogrultusunda sekillendirelim iste

ne diyelim simdi ? En Iyi Ozel Baski ?

En Iyi Cilt ?

Gibrat, 31 Aralik 2012 de ciktiysa tarih olarak evet 2012 dir ama sanki kategori olarak 2013 de degerlendirelmi li ne ?

tommikser

Bence Özel baski mantikli birde 2013 yilina aittir.Son gun cikan yayin nasil 2012 olabilir ki?Sadece yayinevlerine geldigi tarih birde ters bir tarih.Son gün cikan yayin oldugundam bence 2013 daha mantikli.

Gambit

Alıntı yapılan: gunessemerci - 14 Mart, 2013, 22:52:09
Bence Özel baski mantikli

ozel baski, normal baskinin disinda baski demek ama

bu durumda mesela hacli seferleri ve nefes ve dus elenir otomatikman ?

flaneurcomics

Az önceki mesajda yalnış yazmışım :( düzeltiyorum FLANEUR LİMİTLİ EDİSYONLARININ ASLA 2.BASKISI OLMAYACAKTIR. Naçizane fikrim kitapların künyesini baz alınmalıdır çünkü ısbn ajansına kaydı künyedeki gibidir.resmi olanı bu.

tommikser

O zaman Gibrat direkt 2012 en iyisi olsun.2013 icinde baska bisey dusunelim. :D

BAHADIR

"En iyi edisyon" daha doğru ve başlığa daha uygun gibi geliyor...

Gambit

Alıntı yapılan: gunessemerci - 14 Mart, 2013, 23:18:16
O zaman Gibrat direkt 2012 en iyisi olsun.2013 icinde baska bisey dusunelim. :D

valla Gibrat erteleyis in en iyi odulunu almak istedigim icin bu tur bir ayrimcilik yapmak ister gonul ama onumuzeki yillar icin soyle bir gercek var: oylama 15 Aralik da baslayacagi icin, 15 Aralik dan sonra cikan yayinlar oylamaya katilmayacak. Yani ne o seneye, ne de baska bir seneye ait olacaklar. Bu yuzden kunye cok gecerli olamayacak. Sonucta kunyede yazdigindan bagimsiz,yayinin ne zaman ulasilabilir oldugu da onemli ve arada cikan yayinlar degerlendrmeye girebilmeli

kalidor

Aynen. Künyeden çok ulaşılabilir olma tarihi daha önemli. Yılın son 15 gününü yeni yıla katmada bir sakınca yok bence.
Crom! Ölüleri Say...

Gambit

9 numarayi, En Iyi CR dergisi yerine, En Begendiginiz Macera olarak degistirdim

Uzun soluklu ama Altin maceralarin toparlanacagi guzel bir baslik olacak saniyorum

Gambit

2013 un en iyileri altinda konusacagimiz bu baslik oldukca uzun soluklu ve de en iyi maceralari toplarlayacagimiz bir baslik olacak

soru basit: 2013 yilinda Turkiye de yayinlanan ve sizce okudugunuz en iyi macera hangisi. Sebepleri ile yazabilirseniz arsivlik guzel bir baslik olusturabiliriz.

Su asamada tum kategoriler dahildir; cok fazla aday belirecek olursa yil ortasinda bir on eleme yapabiliriz, ya da 3 aya bir

Gambit

Ben baslayayim:

Turkiye de yayinlanmis, bu sene okudugum en iyi hikayelerden birisi Old Man Logan diyebilirim.

Elseworlds hikayelerini severim, karakterlerin yaslanmis hallerini gormeyi severim, gelecekte gecen maceralari severim. Bu yuzden benim ilk adayim:

1- Ihtiyar Logan - Gerekli Seyler

s.b

En iyi macera Fumetti, Comics, Frankafon ve Manga olarak ayrı ayrı mı olacak. Yoksa tür önemli değilde en çok hangi macerayı beğendiğimizi mi yazacağız?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN