2013 - En Iyiler Gambit Ön Çalışması

Başlatan Gambit, 14 Mart, 2013, 08:19:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

benim tercihim her kategorinin bir arada bulundugu kocaman bir liste olusturup 2013 un en iyi 10 hikayesini secmek

ama tabii 100 tane mesela aday olursa, bu durumda manga, fumetti, comics, frankofon...gibi ayirabiliriz

bu biraz da forumun katilimina bagli

sizce son 2.5 aydir en iyi okudugunuz macera, tadi damaginizda kalan, yeniden okumak istediginiz hikaye hangisi mesela s.b ?

hanac

Lone Wolf and Cub 2. Cilt

"Kırmızı Kedi"

s.b

Alıntı yapılan: Gambit - 17 Mart, 2013, 21:35:05

sizce son 2.5 aydir en iyi okudugunuz macera, tadi damaginizda kalan, yeniden okumak istediginiz hikaye hangisi mesela s.b ?

Bu soruya cevap vermem çok zor. Sebebi, çok çizgi roman okudum da aralarından seçim yapmakta zorlanıyorum değil. 2013 e ait okuduğum seri olarak yayınlanan çizgi roman sayısı çok az. Ancak birkaç ay sonra cevap verebilirim. Düşünün Martin'de 101, Zagor'da 116, Mister No'da 108. sayılardayım. Keza Tex'de de öyle.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Gambit

Alıntı yapılan: s.b - 17 Mart, 2013, 22:08:47
Bu soruya cevap vermem çok zor. Sebebi, çok çizgi roman okudum da aralarından seçim yapmakta zorlanıyorum değil. 2013 e ait okuduğum seri olarak yayınlanan çizgi roman sayısı çok az. Ancak birkaç ay sonra cevap verebilirim. Düşünün Martin'de 101, Zagor'da 116, Mister No'da 108. sayılardayım. Keza Tex'de de öyle.

hepsini okumaniza gerek yok ama bu basligi cevaplamak icin

ornegin Martin 98 de ki macerayi cok begendiyseniz, sadece onu soylemeniz yeterli

alan ford

Ken Parker Nefes ve Düş. Az önce bitirdim ve şunu anladım ki iyi Berardi Milazzo ikilisi bir daha kolay kolay gelmez. Muhteşem bir hikaye anlatıcısı , muhteşem bir çizer. Ve ikilinin en iyi işlerinden biri.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kedidiro

henüz tüm hikayeleri tamamlamadım ama ''dumankara''nın 7. hikayesi ''nam''ı çok sevdim. topu topu 5 sayfalık bu hikayeyi spoiler vermeden anlatmak mümkün değil...ama bu hikayenin de benimle birlikte yaşayacağına eminim. 1990 doğumlu çizer utku yavaşça da artık radarımdadır...

Spider-Sense

Gambit

evet cizgi roman okuyan, okudugu bir macerayi cok begenenler, maceralari listelemeye devam. 3 er aylik periyotlarla oylama yapip bazilarini eleyip devam edecegiz listelemeye, ne kadar cok macera cikarsa ciksin, yil sonuna secilmis bir liste ile girecegiz

simdilik son durum :

1- Ihtiyar Logan - Gerekli Seyler
2- Lone Wolf and Cub 2. Cilt - "Kırmızı Kedi"
3- Ken Parker Nefes ve Düş
4 - dumankara''nın 7. hikayesi ''nam''
5 - Death of the Family

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

poe

Unutmamak için yapılıyorsa bir de Yılın çizgi roman olayı eklenebilir belki. Deligücük Lansman gecesi yada Milazzo'nun Türkiye'ye gelişi gibi şeyler bu şekilde değerlendirilebilir.

DAMPYR

Evet kahraman ve o kahramanın macera ismi şeklinde olursa çok daha doğru olacak... ::) :D ;)

Gambit

Oldukca zor bir oylama var burda :)

Aday 1 - Tapinak

Gambit

One Piece - Gerekli Seyler

Naruto - Gerekli Seyler

Helsing - Gerekli Seyler

Yalniz Kurt ve Yavrusu - Marmara Cizgi (bunu buraya mi yazayim bilemedim tam olarak aslinda ama )

Bleach - Gerekli Şeyler

Berserk - Gerekli Şeyler

Fullmetal Alchemist - Akılçelen Yayıncılık

Vampire Knight - Akılçelen Yayıncılık

Gambit

Oylama anketi acilacaktir. Unuttugum olursa, lutfen hatirlatin

Seyfettin Efendi ve Esrardaşları" sergi açılışı

Ivo Milazzo Imza Gunu - Istanbul / Antalya - Mart 2013 - Rodeo

Dumankara / Deli Gucuk Imza gunu - Istanbul - Mart - Nisan 2013

Ivan Reis - Yildiray Cinar - Mahmud Asrar Imza gunu - Mayis 2013 - Buyulu Dukkan

Fleaeneur Cizgi roman atolyesi

Gambit

Alıntı yapılan: poe - 26 Mart, 2013, 20:34:17
Unutmamak için yapılıyorsa bir de Yılın çizgi roman olayı eklenebilir belki. Deligücük Lansman gecesi yada Milazzo'nun Türkiye'ye gelişi gibi şeyler bu şekilde değerlendirilebilir.

Guzel fikir, poe,

ekledim, baslik actim, tesekkurler fikir icin  :)