SERİ OLARAK TAKİP ETTİĞİMİZ ÇİZGİ ROMANLAR

Başlatan s.b, 15 Mart, 2013, 15:55:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saint2

Alıntı yapılan: poe - 15 Mart, 2013, 16:01:34
abicim sana sadece YUH diyorum... ben büyülü rüzgar alıyordum onu da 5-6 aydır geciktirdim almayı... ayrıca yanlız kurt ve eniği ni takip etmeyi planlıyorum ilk 2 sayı var, 3 ü kadıköye gidince alcam...

Para var Huzur var...    ;D ;D ;D ;D

s.b

Sattıklarımı listeden çıkarttım.

Wells Fargo
Corto Maltese

Sonra Özgür abimizden dayak mayak yeriz neme lazım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Listeme yeni yayıncıları ile yeni çizgi romanlar girdi

Büyülü Çizgi: Kızılmaske
                    Flash Gordon
                    Hulk Klasik
                    Marvel Team-Up
                    Thor Klasik

Çizgi Düşler: Tex Renkli
                    Tex Klasik
                    Tex Yeni
                    Zagor Özel
                    Zagor Maxi
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

seastar1000

her turlu Tex takıp edılıyor
bırde Julıa var tabıı
sımdı bırde Batman ısıne basladık
ret kıt bıttı
ken parker ın bıtmesıne az kaldı
martın klasıkler var bı de
ntv den agatha crıstı sarlok holms lerıde topluyorum ama ne zaman cıkıyorlar pek bellı olmuyor

pikofarad

Bu başlık çok hoş gerçekten.

Benim takip ettiğim seriler;

1. Bone
2. Çizgi Düşler Tex Klasik
3. Çizgi Düşler Tex
4. Renkli Tex
5. Martin Mystere Aylık seri
6. Red Kit
7. Asteriks
8. Ten Ten
9. Dragonero
10. Naruto
11. FullMetal Alchemist
12. Death Note
13. The Amazing Spider-Man Klasik
14. Marvel Team Up Klasik
15. Batman Dedektif Hikayeleri
16. Batman Ana Seri
17. Yürüyen Ölüler ( Ara verdim )
18. Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları
19. Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri

Başlamayı Düşündüklerim

1. One Piece
2.Hellsing
3.Bleach
4.Vampire Knight
5. Klasik Hulk
6. Julia
7. Kızılmaske
8. Flash Gordon

Bu liste uzar gider. Çizgi romanlar bitmez. Ne çok okuduğum seri varmış ve ne çok okumak istediğim... :)

kedidiro

pek seri takip etmiyorum, sadece özellikle yerli üretim one shotları biriktiriyorum diyeceğim ama önceki mesajlara bakınca görüyorum ki benim de takip ettiğim bir kaç seri varmış
  ken parker
  tolga
  lone wolf and cube
  bone
  seyfettin efendi
devam edebilirse   durango
                           efsane
bir de gönlümden geçen var thorgal

-brendon-

Brendon-amazing spiderman-avengerslar-klasik hulk thor -marvel teamup-kızılmaske-shangai şeytanı-savege sword of conan-xmen klasik ve diğer x-menler-alfa ajansı-zagor maxi ve özel-dragonero-punisher max-klasik örümcek adam-dampyr-ve batmanlar.... seriler bunlar

caretta

1.Her türlü Teks
2.Her türlü Zagor
3.Kızılmaske
4.Brendon
5.Saguaro
6.Hikayeler
7.Nick Raider
8.Cassidy
9.Red Kit Aylık
10.Ken Parker
11.Lilith
12.Julia
13.Tolga
14.Abdülcanbaz
15.Seyfettin Efendi
16.Batman'e başladım.Sarmadı bıraktım.
17.Kit Taylor
18.İlginç frankofonlar.

ferzan

Günahıyla,sevabıyla,zaman zaman sevsem de,belirli aralıklarla sıkılsam da şu sıralar aktif olarak minimum eksikle takip ettiklerim:

1 - Tex                         (Ne çıkmışsa ve çıkarsa hepsi)
     2 - Mister No                (Ne çıkmışsa ve çıkarsa hepsi)  (bir yandan eksik tamamlamaya devam)
     3 - Martin Mystere       (Ne çıkmışsa ve çıkarsa hepsi)  (bir yandan eksik tamamlamaya devam)
     4 - Nathan Never        (Ne çıkmışsa ve çıkarsa hepsi)
     5 - Julia                       (Ne çıkmışsa ve çıkarsa hepsi) 
     6 - Dampyr                  (Ne çıkmışsa ve çıkarsa hepsi)
     7 - Ken Parker             (Ne çıkmışsa ve çıkarsa hepsi)
     8 - Dylan Dog              (Ne çıkmışsa ve çıkarsa hepsi)
     9 - Brendon
   10 - Saguaro
   11 - Lilith
   12 - Conan'ın Vahşi Kılıcı
   13 - Yürüyen Ölüler
   14 - Y Son Erkek
   15 - Punisher Max
   16 - Batman                          (Son dönem Jbc - ne çıkarsa sorgusuz sualsiz)
   17 - Red Kit Toplu Albümler
   18 - Kızılmaske
   19 - Gordon
   20 - Yalnız Kurt ve Yavrusu
   21 - Cassidy                          (devam ederse)
   22 - Legs Weaver                 (devam ederse)
   23 - Hikayeler
   24 - Shangai Şeytanı
   25 - Daredevil
   26 - Başta Tetikçi olmak üzere YKY'nin tüm yayınları,one-shot ya da limitli seri frankofon ve comicsler
   27 - Farklı yayınevlerinden çıkan ve çıkmaya devam eden bağımsız grafik romanların neredeyse tamamına yakını...
   28 - Bone   (itkiyle aldım ama okuyamadan tamamlamaya devam ettiğim birkaç seriden biri...)

Tamamlamaya devam ettiklerim ve bitirmeye niyetlendiklerim :

1 - Zona X
    2 - Başka Yerden Hikayeler
    3 - Zagor (fasikül serisini yıllar önce bırakmıştım ama yakında büyük bir hızla Oğlak ve Lal'in çıkardığı herşeyi tamamlayacağım...Şu an için sadece dev albümleri ile renklisi var (AD ve Aksoy dönemi takımları ile yeni seri ilk 30'u ve yakınlarda edineceğim muhtelif 7-8 KM'yi saymazsak)...

Yapmayı kesinlikle düşündüklerim :

1 - Red Kit (inceler)
    2 - Asteriks
    3 - Thorgal

İştahla beklediklerim :

1 - Scalped    (Hayatımın çizgiromanıdır...Öyle ki,sayesinde tüm burun kıvırmalarımı ve çokbilmişliğimi kenara bırakıp,diğer tüm çizgiromanlara karşı hoşgörülü olmamı sağlamış,ender rastlanır düzeyde kaliteli bir eser...Yıllar önce şablonlarından sıkılıp bıraktığım fumettilere geri döndüren bir aziz gibi birşey benim için...İlk kez bu forumda haberdar edip bilgilendiren Emre Özdamarlar'ın hakkını ödeyemem...Doğru zamanda ve doğru bir modda tanışıp resmen aşık olduğum,şişirmeye de devam edeceğim yegane seri...Her sayısından 2'şer tane alacağım...)
    2 - 100 Bullets
    3 - American Vampire
    4 - Blueberry

Liste kabarık gibi dursa da bazı düzenli yayınlar hariç çoğu yılda birkaç sefer ya çıkıyor,ya da çıkmıyor...Dolayısıyla gücüm şimdilik bu listeye yetebiliyor...6 aya yakındır neredeyse sadece çizgi roman için çalışıp çizgi roman için yaşıyor gibi oldum...Umarım bir aksilik çıkmaz da bir müddet daha böyle gider...Eksikler bittikten sonra günceller bir şekilde halledilir nasıl olsa...Öte yandan,keşke çizgi roman okuyanları maaşa bağlasalardı da günde mesai saatleri içerisinde cilt cilt çizgi roman bitirseydik...Öyle bir durumda şahsen 1 yılda,son 20 yıl içerisinde ne çıkmışsa en az 2 kez okumuş olurdum hepsini...Yine de yukarıdaki haliyle bile hayattan eli eteği çekmeye yeter...Bilmem iyi mi oluyor,yoksa kötü mü...

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

connyapku

Kizilmaske
Gordon
Thor klasik
Team up klasik
Hulk klasik

The Amazing Spider Man klasik
X-Men klasik
Avengers klasik

Conan
Bone

Baska yerden hikayeler
Hikayeler
Tolga

Zagor klasik
Mister No klasik
Zembla
Ken Parker
Red Kit
Sirinler
Yakari

Daredevil

aa

Kızılmaske, Zagor, Mister No, Ken Parker, Julia (yeni başladım). Zembla ve Kit Taylor (bıraktım)
Esse Gesse Hayranı...

Ahmet Oktay

Red Kit, Asterix, Tenten (eksiklerim var, fuardan fuara tamamlıyoruz, Red Kit'te 3 sayı eksik mesela; biri 23. sayı (baskısı bulunmuyor) diğerleri son yayınlanan 2 sayı (fuardan sonra çıkmıştı onlar).

Daredevil, Action Comics (Batman, Yürüyen Ölüler, Conan ve Örümcek Adam da seri olarak kitaplığımda bulunmasını istediğim çizgiromanlardan)

Diabolik, Mister No, Nathan Never, Dampyr, Saguaro, Büyülü Rüzgar, Dragonero

Fullmetal Alchemist (Naruto, One Piece, Hellsing, Berserk ve Death Note takip edilecekler listemde)

Yazmayı unuttuklarım vardır belki, ama şuan kitaplığımda olmazsa olmaz dediklerim bunlar, vazgeçemeyeceğim seriler, her sayısını toplarım :)

devrimk

Ne güzel! Seyfettin Efendi'de takip edilen seriler arasında yer almış.
Teşekkürler pikofarad, kedidiro, caretta ve diğer takipçilere.

rumar80

Redkit, Tenten, Asterix, Blueberry, Dampyr, Mr No klasik, Nathan Never. Julia, Avengers, Mighty Avengers, New Avengers, Uncanny Avengers, Uncanny XMen, Wolverine and The X men, The new X men, Fantastic four, Daredevil, Hulk, Thor, Moon Knight, Amazing Spider man, Original sin, Aquaman, Aquaman and The others, Batman, detective comics, Batman and Robin, Dark Knight, Green Lantern, Green Lantern Corps, Red Lanterns, new guardians. Yaz yaz bitmedi.

deniz240

Red Kit, Tenten, Asterix, Siprou, Marsupilami, Tex, Zagor, Mister No, Tarkan, Karaoğlan, Tolga, Teksas, Swing, Tommiks, Lone Ranger, Kötü Kedi Şerafettin, Mickey Mouse, Donald Duck, Judas, Gringo, liste uzar gider...