Habibi - Flaneur

Başlatan pearl jam, 25 Mart, 2013, 00:43:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuco Ramirez

Ciltli versiyonu bugüne kadar basılmış en pahalı çizgi roman olacak sanırım. Keşke 2 cilt halinde yayınlansaydı. Okunabilirlik açısındanda daha iyi olurdu.

darkwood

Flenaur limitli basımlarda, sertifika, pul v.s. gibi özel detaylar ekliyor, ayrıca fazla ek sayfalarda eskizler v.s. olabilir.
Ayrıca adetli basımlarda baskı maliyeti de yükseliyor, çıksın bir görelim bakalım.
Darkwood Sakinleri..

battlehammer

Nightrain

önümüzde ki ay çıkıyor, gelecek hafta çıkıyor, kitap fuarına çıkıyor derken, 4 sene sonra çıktı! Tabii benim o ara hevesim kaçtı ve üstüne sert kapaklısının 150 tl olduğunu öğrenince moralim bozuldu. Para ayırabilirsem hc'sini alırım yoksa hiç bulaşmam.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

HC limitli edisyonun fiyatına, masrafına ve barındırdığı ekstralara yönelik detaylı bir bilgi paylaşılsa çok iyi olacak...120 sayfayı bir arada tutan sert kapak ile 700 sayfayı bir arada tutan sert kapak arasında bu kadar fiyat farkı mı oluyor, yoksa Karganın Uçuşu 'ndaki limitli edisyona yaptıklarından daha fazla mı ekstralar verecekler, şayet öyleyse bu ekstralar ne olacak, bu konularda yayınevi bizleri aydınlatabilirse çok güzel olacak...

Habibi, kendi vatanında çıktığı dönemden beri izlemede olduğum bir kitap...Orijinalinden inceleyip az biraz da okuduğum için ne denli kuvvetli ve dolu bir eser olduğunu biliyorum...Şayet Türkçe 'de yayınlanmayacak olsaydı çoktan orijinalini alacaktım ama sabrettim...Kısaca yıllardır kendi dilimde okumayı arzuladığım bir kitap ve kitabın işçiliği de fazlasıyla sıradışı...Kolay kolay limitli özel edisyonlara bulaşmayan ve hep standart edisyonlardan devam eden biri olmama rağmen Habibi için istisna yapmak istiyorum...Bu 700 sayfaya yakın eseri de sert kapak ile okuyup muhafaza etmek istiyorum ama 150 lira gerçekten yutkunduruyor insanı...100-120 TL gibi bir şey bekliyordum ben en fazla...

Geçenlerde başka bir çizgi romanın başlığında benzer bir yaklaşım için serzenişte bulunmuştum...Oradaki derdim, sert kapaktan başka seçenek yokmuş gibi ''Ha bitti, ha bitiyor'' olarak lanse edilip soft kapağa dikkat çekilmemesi ve ayrıca üreticisinin günümüz şartlarında üretim anlayışını, yaklaşımını ve etiğini sorgulamaktan ibaretti...Flaneur 'un ya da Dokuzuncu Sanat 'ın, Marmara 'nın, Aylak Kitap 'ın sert kapak ve özel edisyon sunumlarını bir noktaya kadar usulünce buluyorum ve pek dert etmiyorum...Ne var ki Habibi konusunda ciddi bir aydınlatılmaya ihtiyacımız var...Şahsen karmaşık hisler içerisindeyim ve hep sert kapaklısını arzuladığım bu eserin normal kapaklısı bana daha hesaplı geliyor muhtemel indirimlerle birlikte...Eğer özel edisyonda çok çılgın ekstralar, ne bileyim paket içerisinde yer alacak ayrıca materyaller falan olacaksa gönül rahatlığı ile özel edisyondan caymam diye düşünüyorum...Çok büyük bir ekstrası yoksa ve mevcut tutarına yönelik tatmin edici bir açıklama olmazsa, üzülerek sert kapak edisyonundan vazgeçmeyi düşünüyorum...

Flaneur Comics bizleri aydınlatıp kafamızdaki soru işaretlerini yok ederse daha net mukayese edip kararımızı ona göre verebiliriz...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

flaneurcomics

Flaneur, Habibi için iki seçenek sunuyor. Biri standart softcover edisyon.fiyatı 80 tl. Diğeri Türkçe'de sadece 222 kopya hardcover basılmış, serigraf baskısı, numaralanmış sertifikası ile (ki, hiçbir özel edisyonun tekrar baskısını yapmadı Flaneur.. Ör: Thomas Ott kitapları, Gibrat'ın "Erteleyiş" gibi... kaldı ki flaneur'un önceden yaydığı sadece limitli kitapları değil standart edisyonlarının fiyatları bile piyasada çok büyük rakamlara satılıyor şimdi)
Hardcover edisyon. Fiyatı 150 tl. Sevgili okur bu iki edisyondan dilediğini seçebilir kitabın keyfini sürebilir. Kaldı ki, ABD' de binlerce basılıp 35$ etiket fiyatıyla satıldığını da belirtmekte yarar var. Karar sevgili okurun. Okur hangi edisyonu seçer,bilemiyorum ama çok sıkı bir "eser" okuyacağını söylemeliyim..
Sevgiler...
Flaneur Books

nocardia

Sayın flaneurcomics, 222 limitli baskılı kitabın HC olması ve numaralandırılmış olması dışında SC versiyonuna göre başka bir farkı var mı acaba?

flaneurcomics

Türkçe'de Sadece 222 kopya hc ve soğuk damgalı mumaralandırılmış,ipek baskı sertifikalı  bu edisyon.

nicholaihel

Alıntı yapılan: flaneurcomics - 01 Şubat, 2018, 23:27:38
Flaneur, Habibi için iki seçenek sunuyor. Biri standart softcover edisyon.fiyatı 80 tl. Diğeri Türkçe'de sadece 222 kopya hardcover basılmış, serigraf baskısı, numaralanmış sertifikası ile (ki, hiçbir özel edisyonun tekrar baskısını yapmadı Flaneur.. Ör: Thomas Ott kitapları, Gibrat'ın "Erteleyiş" gibi... kaldı ki flaneur'un önceden yaydığı sadece limitli kitapları değil standart edisyonlarının fiyatları bile piyasada çok büyük rakamlara satılıyor şimdi)
Hardcover edisyon. Fiyatı 150 tl. Sevgili okur bu iki edisyondan dilediğini seçebilir kitabın keyfini sürebilir. Kaldı ki, ABD' de binlerce basılıp 35$ etiket fiyatıyla satıldığını da belirtmekte yarar var. Karar sevgili okurun. Okur hangi edisyonu seçer,bilemiyorum ama çok sıkı bir "eser" okuyacağını söylemeliyim..
Sevgiler...
Flaneur Books

İstanbul dışındaki okur nasıl edinebilir?

flaneurcomics

Sosyal medya hesaplarımızdan ya da internet sitemizdeki adreslerden iletişim kurabilir, sipariş verebilirsiniz. Biz adresinize yollarız.

Jedmau

Servet selam

1 adette ben alabilirsem sevinirim.

Sevgiler
Ertan

frodo

Hc fiyatını gördükten sonra şok etkisi yarattı ama çizimleri görünce de ikilemde kaldım.
Hc alan var mı acaba resim atsa da bizi aydınlatsa
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

ferzan

Eseri yarım saat önce bitirdim...

2011 'de, İngilizce dijitallerine rastlamıştım nette ve görür görmez aşık olmuştum...Belki bizde yayınlanır diye incelememe rağmen okumaya kıyamamıştım...Dört seneye yakın bir süredir Flaneur etiketiyle çıkmasını, ilk olarak kendi ana dilimde okumayı çok istiyordum...Şayet o zamanlardan yayınlanması düşünüldüğü haberini almasaydık, çoktan dışarıdan orijinalini getirtmek zorunda kalacaktık başka bir arkadaşımla beraber...

Bu eser değil dört yıl, on dört yıl bile beklenirmiş...Ömrümde bu kalitede eserlere o kadar nadir denk geliyorum ki, bir defa tadıp müptelası olduktan sonra yıllarca muhabbetini yapmaya devam ediyorum (bknz. Scalped)...Şimdi hali hazırda geveleyip durduğum o bir avuç esere Habibi de dahil oldu...Ezberi bozmadı, adeta parçaladı attı...Çizgi romanı sanat ve edebiyat formuyla kutsayan okunmuş bir su etkisi yaptı bende...

Eserle ilgili ne desem çok yavan kalacak...Kelimelerim bu defa yetmeyecek...Sadece muazzam diyebiliyorum, başka birşey diyemiyorum...Muazzam...

Eserin merkezinde güçlü ve edebi bir feminizm var...Buna yozlaşma, insan hakları, sanayileşme süreci, modern zaman illuzyonları, cinsel yönelim/ayrımcılık, ötekileştirme, çevre/kentsel atık faktörü, koyu bir sefalet, kapkaranlık zihinlerin muhafaza ettiği çarpık ataerkil düşünce sistemi, cahiliye devri akıl yapısı ve çocuk gözünden tertemiz bir sevgi faktörü eşlik ederken, arka fonda İslamiyet öncesi Arap mitolojisi merkezli anlatılar ve peygamberler tarihi detay bazında işleniyor...Arap harflerinden ve kutsal kitap sembollerinden yola çıkılarak görsele dökülen çok ince görülmüş betimlemeler, metaforlar ve sembolik anlatımlar ile eserin özgün ve deneysel yapısı adeta şahlanıyor...

Tek kelimeyle bir başyapıt...Özgün anlatı kalite çıtasını göğün yedi kat yukarısına çıkaran, yerel görünümlü evrensel bir başyapıt...Başka ne denir bilmiyorum...Eserin Türkçe edisyonundaki titiz aktarımı ve görsel sadakati için Flaneur 'a dev bir teşekkür borçluyum kendi adıma...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

OZAN BALIM

Netten sipariş ettim, pazartesi elimde olacak. Babil'de %30 indirimli ve stoktan aynı gün kargo var, İstanbul dışındakilere cazip olabilir.

Nemo

Oncelikle Flaneur'a emekleri icin cok tesekur ederim.

Oyku, belki de ben buyuk umutlarla alip okudugum icin, bende hayal kirikligi yaratti. Herkese etkisi farkli olabilir tabi, yayincisi ya da kitabin hayranlari yanlis anlamasin. (ic ses:Aslinda cok acimasizca elestirmek istiyorum ama yufka yuregim buna el vermiyor:) Murat abi (Hennesy) bana, kitabin bir ask hikayesi anlattigini soylemisti. Cabuk bulun onu banaa:)

(Okumayan arkadaslar asagidaki yazilardan uzak dursun lutfen.Spoiler tusunu bulamadim)

Guzel buldugum taraflardan bahsedecek olursam, bazi sayfalardaki cizimler sahiden cok guzel ve cok ugrasilmis. Ya da kitabin ilk kisminda gemide gecen konusmalar, kizin, cocugu koruyucu tavirlari...

Amma velakin, asiri derecede seks'e duskun insanlar, kendisini buyuten kiza karsi cinsel istek duyan bir cocuk ve bu cocugu kendi dogurdugu cocuktan daha cok seven bir kadin, ''hadi bana kimsenin veremeyecegi hazzi ver'' deyip agzindan salyalar akan bir seyh, gecinmek icin fuhus yapan bir kadin (namusuyla da calisabilirdi, di mi ama) vs. beni cok rahatsiz etti. Kitap, yanimda olmadigi icin aklimda kalan kisimlari yazabildim ancak.

Dedigim gibi, ben bir ask hikayesi beklerken, ki mendillerimi bile hazir etmisken, karsima boyle seks odakli bir oyku cikinca hayal kirikligi oldu. Tekrar soyleyeyim, kitabin severleri kizmasin. Kitap degisik ama abartilacak kadar degil kendi fikrimce.

Özel Alfa Ajanı