Hikayeler - Le Storie / Çizgi Düşler

Başlatan pearl jam, 26 Mart, 2013, 18:18:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Paris celladı adlı ilk hikayeyi bende okudum. Güzel ve farklı bir hikaye,insanlara etme bulma gerçeğini bir kez daha vurguluyarak anlatıyor.

Japon kültürünü sevdiğimden  birazdan  Samurayın Kurtuluşunu okuyacağım.

İlker arakadaşımızada bizleri böylesine güzel yayınlarla buluşturduğu için teşekkürler,sayesinde Bonelli'den ne çıkarsa (okuyoruz) okuyacağız...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

DAMPYR

Bu Serideki hikayeler ilgi çekeceğe benziyor.ilerdeki konular daha da güzel kapak resimlerinden belli.alınacak bir seri daha eklendi listeye... 8) :D :)

caretta

Bu kitabı aldım.Evet içinde Paris Celladı ve Samuray'ın Kurtuluşu adlı maceralar var.

hanac

İlk cildin her iki hikayesi de çok iyi idi.

Özellikle Paris Celladı, çizimleri ile de 10 numara idi.

Bu seriyi çok beğendim ve almaya devam edeceğim.

2. ciltte karşımıza aşağıdaki hikayeler çıkacak;

haysat

Daha öncede söylediğim gibi bu seri her sayı farklı hikayelerden oluştuğu için okuyucuya farklı bir okuma zevki veriyor.

İlk macera olan Paris Cellatı bencede çizim ve hikaye olarak güzel olmuş.

Ama ikinci  macera "Yalnız Kurt ve Yavru'sundan sonra yavan kalıyor.

Biliyorum o farklı bu farklı diyeceksiniz ama Yalnız Kurt ve Yavru'sundaki dinanizim ve hikayedeki dövüş sahneleri yavan kalmış, Samuray'ın  Kurtuluşunda. Yinede keyif alarak okudum bir marcera oldu.

Güzel bir seri ve almaya devam edeceğim. İlker'e böylesine güzel yayınları bizlere sunduğu için teşekkürler..

s.b

HİKAYELER - 1 PARİS CELLADI
Sanson, devrime sempati duyduğunu hiçbir zaman gizlememişti ama aynı zamanda idam ettiği kurbanlarına karşı insani olarak ilgi göstermekten de geri durmamıştı. Ölüme karar veren kendisi değildi. O yalnızca sadık bir hizmetkârdı ama kurbanların son savunma haklarına, vakarlarına saygı gösteriyordu.

Fransa 1789. İnfilak eden dünya ve Fransız Devrimi. Devrimlerde olan en doğal şey; kellelerin vurulması. Ve bir cellat; Sanson.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

HİKAYELER - 1 SAMURAYIN KURTULUŞU

Hikayeler 1 deki ikinci macera Samurayın Kurtuluşu.
Bu sayfalara bakarak resim kalitesini daha iyi anlamanız mümkün. Çizimler harika. Samuray hikayesi ondan da harika.

Konuya girişteki sayfalar yukarıda. Acaba devamı nasıl diye meraktan çatlarsınız artık. Bu genç Samuray efendisini bulmak için yollara düşer ve sonraaaaaaa. Eee dedik ya meraktan çatlayın diye. Ha meraktan kurtulmak için hemen satın alıp okuyabilirsiniz tabi ki.
Kitabı alıp okuyun. Ben Samurayı, Cellattan daha çok beğendim.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

sulkesen

ilk ciltdeki iki hikiyade oldukça güzel hikayeler ayrıca çizimlerde çok iyi mutlaka okunması gereken bir kitap yayıncı arkadaşı tebrik ederim

HacıGeraltEmmi

Hikayeleri beğendim ben de. Bu seri, Bonelli yazarları için iyi bir kaçış yeri olabilir.

Mister NO

Aylık yayınlar veri tabanında bu seriyi göremedim arkadaşlar. Sanırım (ne demekse) haysat ilgilenir.  :)

İlk sayı Ağustos ayında çıkmıştı.

haysat

Uyarı için teşekkürler

Hikayeler,Ağustos ayına eklenmiştir.

hanac

2. cildi bugün okudum ve beğendim.

Özellikle 2. macera olan "No Smokıng" bayağı iyi idi.

İlk maceranın da çizimleri Brindissi tarafından mükemmel çizilmişti. 

Solomon Kane

Ben kesinlikle aradığımı bulma özürlüyüm forum konusunda bugün bu başlığı bulamadım :D başka yere yorum yazdım :D ilk cildi dün akşam okudum paris celladı harikaydı. ben samuray hikayesi için almıştım ama onu sevemedim. Paris celladını yarın bir arkadaşıma vereceğim. Bizim derslerde gördüğümüz konulardı çünkü. İkinci cildi bu akşam okuyacağım. Hintli hikayeyi biraz okudum. Oğlanın kaşları beni benden aldı. :D söylemeden edemeyeceğim:D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

hanac

Hikayeler 3'ün ilk hikayesi olan "Ayın Karanlık Yüzü" nü okudum.

Yine çok iyi idi, çizer Mosca'da çok iyi bir çalışma çıkarmış.

Sırada ikinci hikaye olan "Berlin'e Dönüş" var.

Ben bu seriye bayıldım, herkese tavsiye ederim.

hanac

4. ciltte çıkacak olan hikayeler

La Pattuglia / Devriye ve Amore Nero / Siyah Sevgi (yoksa kara sevda mı ?  :) )