Hikayeler - Le Storie / Çizgi Düşler

Başlatan pearl jam, 26 Mart, 2013, 18:18:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

36- Lysierum

Her seyi ile mukemmel bir dunya dusunun.Insanlarin kurallara uydugu, mutlu sekilde yasadigi bir dunya. Ama kimse oradan ayrilamiyor. Ve kurallarin disina cikma gibi bir luksleri yok. Fakat birisi bu kurallari yikmaya ve kacmaya calisirsa ne olur?

Özel Alfa Ajanı

pardus88

hikayeler çok güzel bir seri ama devamı gelmedi en son şubat ayında çıkmış julianın da  altı aydır yeni sayısı çıkmıyor çizgidüşler bu ara yayın periyodunu çok seyrekleştirdi.ağırlığı Amerikan çizgiromanlarına verdiler .en azından altı ayda bir çıksa güzel olurdu.

çizgidüşler

Sayın pardus88,

Fuara kadar hem Hikayeler hem de Julia'nın yeni sayılarının çıkacağı müjdesini verebilirim size.

caretta

Sayın çizgidüşler bir de Teks müjdesi verseniz?Kasım ayında mı çıkıyorlar?

çizgidüşler

Sayın caretta;

Biliyorum sizi beklettik uzun bir süredir; bunu için kusura bakmayın. Size en azından 2 adet Teks sayısının şu an matbaada olduğu müjdesini verebilirim. Matbaa tarafını takip edemedim, ama büyük ihtimalle bu haftasonu dağıtımı yapılır bunların.

Fuardan önce en az 2 adet cildi daha çıkartmış olacağız.

Ralph

Daha önce 3 cilt almışım ben bundan. Ama bolluktan dolayı okuma fırsatım olmamış, göz ardı etmişim. İlk cildi bitirdim; bu seri nedense hak ettiği değeri görmemiş gibi geliyor bana satış rakamları umarım yanıltıyordur beni. Yahu ben neler kaçırmışım, muhteşem bir şeymiş bu! Kısa kısa etkileyici ve gerim gerim gerim hikayeler, tam tarzım olan şey!  Vaktim olduğunda uzun uzun incelemeler yazacağım.

4-5-6 'yı alacağım yarından sonra. Çok dayanmaz ilk üç cilt hepsini bir oturuşta bitiririm sanırım :)

Çizgi Düşler favori yayınevim bu yüzden. Bastıkları eserler çok kaliteli ve seçkin... Bir kez daha teşekkür edelim ve Köstebek Bey'e  ve seri kaçıncı sayıda İtalya'da son buldu mu? Satışlar nasıl gibi bıktıran sorularımızı soralım :)

köstebek

Alıntı yapılan: Ralph - 07 Ekim, 2015, 06:31:55
Daha önce 3 cilt almışım ben bundan. Ama bolluktan dolayı okuma fırsatım olmamış, göz ardı etmişim. İlk cildi bitirdim; bu seri nedense hak ettiği değeri görmemiş gibi geliyor bana satış rakamları umarım yanıltıyordur beni. Yahu ben neler kaçırmışım, muhteşem bir şeymiş bu! Kısa kısa etkileyici ve gerim gerim gerim hikayeler, tam tarzım olan şey!  Vaktim olduğunda uzun uzun incelemeler yazacağım.

4-5-6 'yı alacağım yarından sonra. Çok dayanmaz ilk üç cilt hepsini bir oturuşta bitiririm sanırım :)

Çizgi Düşler favori yayınevim bu yüzden. Bastıkları eserler çok kaliteli ve seçkin... Bir kez daha teşekkür edelim ve Köstebek Bey'e  ve seri kaçıncı sayıda İtalya'da son buldu mu? Satışlar nasıl gibi bıktıran sorularımızı soralım :)

Seri İtalya'da geçen ay 36. sayıyı görmüş... Nasıl devam ederler bilmiyorum, ama kapağındaki ak saçlı abi pek bi ilginç duruyor...
http://www.sergiobonelli.it/scheda/38993/Lysierum.html

Bizim bu hızla adamlara "şu an için" yetişme imkânımız falan da yok zaten.

altay1944

Alıntı yapılan: köstebek - 13 Ekim, 2015, 16:37:37
Seri İtalya'da geçen ay 36. sayıyı görmüş... Nasıl devam ederler bilmiyorum, ama kapağındaki ak saçlı abi pek bi ilginç duruyor...

Nathana benziyor desem...Ne dediğimi anladınız siz...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Ralph

Alıntı yapılan: köstebek - 13 Ekim, 2015, 16:37:37

Yetişmek değil de en azından 2-3 ayda bir çıksa gene yeter bize :)

Bu arada Nemonun paylaştığı 34. sayının kapağı çok ilgimi çekti. Severim böyle gotik gerilimli hikayeleri.

köstebek

Ben de Nathan'a benzettim... Adamlar inşallah bizim Nathan efendiyi getirip bir çocuk ve kadınla birklikte balkona koymamışlardır... :)

Bu arada Le Storie serisine iki yıldır birer de renkli speciale yapmışlar... Bu özel renkli sayıların özellikle ikincisi çok keyifli ve biraz da tanıdık görünüyor. Kısmet olsa da yayımlayabilsek..
.
http://www.sergiobonelli.it/scheda/38739/Mohawk-River.html adresine gidip "discover" tuşuna basarsanız içindeki birkaç güzel sayfaya bakabilirsiniz...

Ralph

Ben fumettide renkli olayını pek sevmiyorum. Martin Mystere'nin, Büyülü Rüzgar'ın renki sayıları hiç hoşuma gitmemişti ama bu istisna olabilir. Güzel çizimler, hoşuma gitti.

köstebek

Alıntı yapılan: Ralph - 13 Ekim, 2015, 17:10:49
Ben fumettide renkli olayını pek sevmiyorum. Martin Mystere'nin, Büyülü Rüzgar'ın renki sayıları hiç hoşuma gitmemişti ama bu istisna olabilir. Güzel çizimler, hoşuma gitti.

Adamlar senede bir sayı böyle renkli patlatıyorlar. Hoşluk yapıyorlar... Comics ile savaş için gerekiyor

Animvader

Bonelli renkli sayı olayını geliştirdi son senelerde.Eskiden pastelle boyanmış gibi olurdu ama şimdi çok daha profesyonel.

Nemo

37-  Abyssinian

Yazan: Claudio Nizzi

Cizen: Emiliano Tanzillo

Kapak: Aldo Di Gennaro

Italya, 1935. Fasizm ile yonetilen ulke, koloni bulmak icin Afrika'ya acilir. Marco ve Ettore, bu maceraya atilirken hem yerli kabile ile mucadele edeceklerdir hem de kendileri ile...

*Abyssinian : Abyssinia Etiyopya'nın eski adı, bizim dilimizde Habeşistan, Abyssinian da Habeşistanlı demekmis:)

Özel Alfa Ajanı

Ralph

Eski adı Habeşistan. Bizde Etiyopya'yı kulanıyoruz artık. :)

Onun dışında Volto Nascosto'yu hatırlattı bu sayı bana.