X-Men / Grant Morrison dönemi

Başlatan pizagor, 28 Mart, 2013, 13:09:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

E for Extinction hikayesiyle X-Men'in dümenine geçmişti Morrison ve yanlış anımsamıyorsam Grant Morrison'un yazarlığa başlamasıyla New X-Men adını almıştı orijinal seri. Bizde de Tükenişin T'si olarak yayınlanmaya başlayan bu X-Men serisinde tüm Grant Morrison dönemi hikayeleri yayınlamış mıydı arkadaşlar?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Ülkemizde tabii ki de yayınlanmadı Özgür.

Neler yok ki bu seride:

Xavier'in ikiz kardeşi Cassandra Nova
   Genosha'nın yıkımı
   Stepford kızlarının ilk ortaya çıkışı (ilk başta 5'izdiler)
   Xorn karakteri
   Xorn'un Magneto olduğunun (!) ortaya çıkması, Jean Grey'in ölümü
   Jean ölüsü soğumadan Cyclops'un Emma Frost ile mercimeği fırına vermesi
   Tüm dünyada X-men'e bağlı elçiliklerin açılması
   İlk defa Fantomex karakterinin ortaya çıkması
   ve aklıma gelmeyen daha nice olaylar. Doğru hatırlıyorsam New X-men 153. sayıya kadar Morison'ın yazarlığı sürmüştü.

omega red

tüm bu dönem tek bir omnibus olarak toplandı. ayrıca 3 kalın tpb olarak da bulunuyor.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 28 Mart, 2013, 13:25:01
Doğru hatırlıyorsam New X-men 153. sayıya kadar Morison'ın yazarlığı sürmüştü.

114 - 154, bir de 2001 Annual'ı...

Alıntı yapılan: omega red - 28 Mart, 2013, 14:55:42
tüm bu dönem tek bir omnibus olarak toplandı. ayrıca 3 kalın tpb olarak da bulunuyor.

Ankara'da Arkadaş Kitabevi'nde bu dönemi topladıkları 8 New X-Men albümü var. Albümlerin ilginçliği klasik comics boyutlarında değil de bizde yayınlanan Türkçe comics ölçülerine yakın olması.

pizagor

Biraz yavaş ilerliyorum ama oldukça iyi gidiyor. Grant Morrison'ın dönemi üzerine mevzu edilebilecek bir sürü şey var. Şimdiye kadar özellikle hoşuma giden paneller üzerinde durdum. Ama Morrison'un getirdiği birkaç yeni yorum üzerine yazacağım...

pizagor

Gerçi Forum içerisinde başka bir başlıkta da yeralıyor ama buraya da eklemek de fayda var...

Weapon Plus

http://pizagorgunlukleri.blogspot.com/2013/05/weapon-plus.html

pizagor

pizagor

pizagor

Koskoca bir ciltti, yavaş yavaş, sindire sindire okudum. Türkçe göebileceğimizi hiç sanmıyorum. İmkanı, fırsatı olanlara kesinlikle bu dönemi okumalarını tavsiye ediyorum...

Ras Al Ghul

İngilterede yayınlanmış versiyondan "Tükenişin T'sini" okudum. Hikayeyi bilmeme rağmen ilgimi çekti.

Cassandra Nova güçlü bir rakip olacak gibi. En sevdiğim kısım Profesör Xavier'ın silahı idi ;D

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ghostrider

Marmara Çizgi keşke eski seri olan Uncanny X-men serisin bassa ama çok fazla sayı var .Ben her cildini alıp okurdum,en sevdiğim süper kahramanlar topluluğudur.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Nightrain

Unchanny X-Men Vol 1'de çok iyi hikayeler var. Marmara Çizgi Klasik Örümcek Adam maceraları gibi, Klasik X-Men maceralarıda yayınlasa.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"