Ertugrul Edirne Çizimleri

Başlatan hennessy, 30 Mart, 2013, 17:47:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Gambit

Norem veya Joe Jusko ile boy olcusebilecek seviye de bir cizerimiz var mi derseniz Ertugrul Edirne dersek cok yanlis demis olmayiz.  Eger Amerika da yasiyor olsaydi, kesinlikle bir Jusko veya Norem olurdu kendisi.

kalidor

Vay bee. Adam çok iyiymiş hakkaten. Şimdi ne iş yapıyor, devam ediyor mu çizimlere?
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Alıntı yapılan: kalidor - 31 Mart, 2013, 01:29:03
Vay bee. Adam çok iyiymiş hakkaten. Şimdi ne iş yapıyor, devam ediyor mu çizimlere?

Evet çiziyor.

http://www.ertugrul-edirne.de/

hanac

yunusmeyra

aslında bir çok farklı başlık altında zaman zaman Ertuğrul Edirne'nin sanat geçmişine ve işlerine değinmiştik..usta için yazdıklarımızı buraya taşıyalım (veya derli toplu yazılanlardan kopyaları buraya da alalım..),güncel haberleride burda arşivleyelim..

Murat bir de eğer zaman ayırabilirsen Ertuğrul Edirne röportajı nasıl yakışır yeni dergiye  ::)  :)

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hennessy

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 31 Mart, 2013, 14:36:19
Murat bir de eğer zaman ayırabilirsen Ertuğrul Edirne röportajı nasıl yakışır yeni dergiye  ::)  :)

Abi bulabilirsem mailini hemen soralım :) Bu ara çizgi roman camiyasında bir çok kişi ile konuşup röportaj koparmaya çalışıyorum :) Mehmet Ali Brand asistanına demişki zamanında şimdi hatırlamıyorum bir ünlü ile roportaj yapmayı kabul etmesi için konuşmasını söylemiş. Asistanı o bizimle konuşmazki demiş sen sor demiş. Böylece o kadar referansı olmuşki Brand'ın bu sefer onu çağırmaya başlamışlar :)

yunusmeyra

Ertuğrul Edirne aynı zamanda yerli bir çok çizerimizin yurt dışı iş yapabilmelerinine önünü açmıştır..kardeşi Serdar Edirne'de uzun yıllar asıl mesleğinden (yanlış hatırlamıyorsam öğretmenlikti..) ziyade çocuk kitapları illüstrasyonu yapmıştır..ve yine bir tüyo vereyim ki kendileri yerli yabancı çok geniş bir çizgi roman ,dergi,pulp yayın koleksiyonunun sahibidirler..ayrıca sağlam bir plak koleksiyonlarıda var diye biliyorum..eski kent fotoğrafları,2.dünya savaşı dönemi savaş uçakları ve ressamların bu dönem savaş illüstrasyonları ve onlarca ilgili konuda da engin koleksiyon ve bilgileri var diye duymuştuk..

hennessy

Selamlar,Murat Tüfekciler ve Altin Madalyon Sitesi`ne,
Becker - Illustrators tarafindan bana iletilen mailinizi
aldim,ilginize öncelikle tesekkürler,Röportaj isteginize
memnuniyetle yardim etmeye calisirim,sorularinizi Mail-adresime gönderebilirsiniz,bilmek istediklerinize resim ve
foto örnekleri de ekleyebilirim,konularinizi bildirin.
Sayfalarinizi begendim,izlemeye devam ediyorum,calismalarinizda basarilar ve devamini dilerim,
tekrar görüsmek ümidiyle,sizlere iyilikler,selamlar.

ERTUGRUL EDIRNE

yunusmeyra

Murat, Allah gönlüne göre versin  :)  :)  :)

rumar80

Bir zamanlar forumumuzun "acar" muhabirliğini Güneş yapardı. Hatta Ferri'nin apar topar İstanbul'dan ayrılmasına bile sebep olmuştu.
  Şimdi Güneş'in yerinde Murat var. Ellerine sağlık. Bir de Ivan Reis röportajı yaparsan (hatta Yıldıray ve Mahmud'u da ekleyebilirsen) tavan yapmış olursun.

Bu gazdan sonra yaparsın da...  ;)

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 11 Nisan, 2013, 23:23:32
Selamlar,Murat Tüfekciler ve Altin Madalyon Sitesi`ne, Becker - Illustrators tarafindan bana iletilen mailinizi aldim,
ilginize öncelikle tesekkürler, Röportaj isteğinize memnuniyetle yardim etmeye calisirim, sorularinizi Mail-adresime gönderebilirsiniz, bilmek istediklerinize resim ve foto örnekleri de ekleyebilirim, konularinizi bildirin.
Sayfalarinizi begendim, izlemeye devam ediyorum, calismalarinizda basarilar ve devamini dilerim,
tekrar görüsmek ümidiyle,sizlere iyilikler,selamlar.

ERTUGRUL EDIRNE

Bu röportaj yayınlanmış  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7009.0.html

hanac

Ertuğrul Edirne'nin bütün Kızılmaske kapaklarını yakında foruma yükleyeceğim.

hanac