Bates Motel..

Başlatan V, 09 Nisan, 2013, 23:15:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

doktor1881

Alıntı yapılan: dean - 09 Mart, 2015, 00:22:53
3. Sezon bugün başlıyor.

Bende bugün 1.sezona başlıyorum ;D

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

doktor1881

Alıntı yapılan: Batman - 09 Mart, 2015, 08:51:19
Konusu nedir
Bates Motel, Universal Television tarafından A&E'de yayınlanmak üzere yapılan, Carlton Cuse, Kerry Ehrin ve Anthony Cipriano tarafından geliştirilen ABD drama televizyon dizisi.[1]

1960 yapımı Sapık filminin bir "modern önceli" olan dizide Hitchcock'un filminde anlatılan olayların öncesinde, Norman Bates ve annesi Norma'nın hayatı anlatılmaktadır. Fakat dizi filmdeki gibi Fairvale'de değil, başka bir hayali kasaba olan White Pine Bay'de geçmektedir. Dizi Norma'nın, kocasının ölümünün adından, bir sahil kasabası olan Oregon'da bir motel satın almasıyla başlar; böylece o ve Norman yeni bir hayata başlayabilecektirler.

Dizi Kanada'da Aldergrove, British Columbia'da çekildi ve 18 Mart 2013'de ilk gösterimini yaptı. A&E, pilot bölümü yayınlamadan 10 bölümden oluşan ilk sezonu sipariş etti.Şimdi 3. sezonu başlıyor. Seyretmediğim için bilgim yok Ama önceki yorumlara bakınca güzel diziye benziyor

doktor1881

BÖLÜM:1  Bölüm Norman Bates'in babasının ölmesiyle başladı.( Norman Sapık filminin baş karekteri herhalde.Filmi hatırlayamıyorum.Seyrettimse bile unutmuşum) Annesi Norman'ı alıp başka kasabaya göçediyor orada Motel alıp ,yerleşiyor. Yalnız kasabada herhalde 1 erkeğe 5 kız düşüyor öyle anlam çıkaracak şekide giriş yaptılar çünkü. Bir ergen dizisi.

Bu arada Sapık filmi için Vikipedia'da açıklama söyle: Sapık Alfred Hitchcock tarafından çekilen, senaryosu Joseph Stefano tarafından psikozlu bir katili hakkında yazılan 1960 tarihli korku ve gerilim filmidir. Film, Robert Bloch'un Wisconsinli katil Ed Gein'nin suçlarından esinlenerek yazdığı aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Film, bir sekreter olan Marion Crane (Janet Leigh) ve yalnız başına yaşayan bir motel sahibi Norman Bates (Anthony Perkins) arasındaki karşılaşmayı anlatır. Film Türkiye'de 24 Ocak 1965'te gösterime girmiştir.

"Sapık", ABD'de "kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli" filmler arasına seçilerek Kongre Kütüphanesi'nin "Ulusal Film Arşivi"nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir

Marion Crane (Janet Leigh), Arizona'da bir emlak ofisinde çalışmaktadır.Sevgilisi Sam (John Gavin) ile evlenmek istemektedir ancak çiftin çok az parası vardır.Bir cuma günü, patronu Marion'a bankaya para yatırması için 40 bin dolar verir.Marion, bu parayla Sam'le hayal ettikleri hayatı kurabileceklerine karar verir ve parayı çalarak Sam'le buluşmaya gider. Yolda Bates Motel'de konaklamak zorunda kalır.Moteli işleten Norman Bates (Anthony Perkins), annesiyle saplantısı olan genç bir adamdır.Beraber akşam yemeği yerler ve Marion odasına çekilir ve yatmadan önce duş almaya karar verir.Sinema tarihinde adından ünlü "duş sahnesiyle" söz ettiren, türünün en önemli örneklerinden Sapık, Alfred Hitchcock'un başyapıtlarından biri olarak kabul edilir

BAHADIR

Çokta ergen dizisi dememek lazım...

Gerilimi ve heyecanı yüksek dozda tam seyirlik bir dizi...

Kesinlikle tavsiye ederim...

Burda sevilen ve önerilen bir çok diziden kat be kat iyidir... ;)

doktor1881

Alıntı yapılan: BAHADIR - 09 Mart, 2015, 15:37:18
Çokta ergen dizisi dememek lazım...

Gerilimi ve heyecanı yüksek dozda tam seyirlik bir dizi...

Kesinlikle tavsiye ederim...

Burda sevilen ve önerilen bir çok diziden kat be kat iyidir... ;)
Diziye devam edeceğim zaten Bu arada ergen dizilerinin bazılarıda çok güzel oluyor.İçine gizem ve fantastikde katıyorlar

doktor1881

Birde aklıma şu takıldı. Genel atmosfer 1950 li yılların sonu . Motel telefonları,aralarındaki konuşmalar hep öyle söylüyor.Gençlerde,annede son model cep telefonu var .Genç kız hatta bir ara selfie yapacak zannettim :o :oBir hata yapmayım dedim ,cep telefonu ilk ne zaman çıktı diye araştırdım Kiloluk cep telefonları 1973 yılında çıkmış.Böyle bir hata bizde yapılsa yerin dibine sokarlar

hanac

Ergen dizisinin bir tık üstü  :)

Ama ergen dizisi kategorisine sokabiliriz.

BAHADIR

Dizinin final bölümünü dün izledim...

SPOİLER

DEVAM ETMEME HAKKINA SAHİPSİN...

SON UYARIDIR..

BAK SON DEDİM FENA ŞEKİLDE FİNALİ SÖYLEYECEM HABERİN OLSUN...

Final sahnesine kadar gerçekten müthiş bir diziydi... Sonunda  Alfred Hitchcock'un filmine bir bağlantı görmeyi istiyordum... Ama amcamlar filme bağlantı yapmak yerine filmde ki duş sahnesini farklı bir versiyonda kullanmaya karar verip gönderme yapmayı ve Norman Bates efsanesini bitirmeyi tercih etmişler... (Bitirmek deyince ne demek istediğim malum anlaşılıyordur...)

Norman'ı akıl hastanesine gönderip yıllar sonrasını anlatan bir film ya da film serisi çok daha mantıklı geliyordu bana...

Vera Farmiga, Norma Bates olarak anne rolü ile son sahneye kadar muhteşem bir bir performans sergiledi... Freddie Highmore, Norman rolü ile muhteşemdi ve sanırım yeni sezon için;

http://www.imdb.com/video/%C4%B1mdb/vi1250015513?ref_=tt_pv_vi_aiv_1

yeni bir diziye başlamış... Bu sefer kahraman doktoru oynayacak... Pilot bölümden sonra 2017-2018 sezonu için sipariş verilmiş...

Bu çocuk izlemeye değer...

Bates Motel'i hala izlemediyseniz bir şans verin derim... Ergen, mergen dizisi filan değil...:)

Ergen dizisi arıyorsanız gidin Twilight izleyin...

dean

Diziye geçenlerde başladım ve çok kısa sürede bitirdim. Diziyi genel olarak çok başarılı buldum. Özellikle Vera Farmiga ve Freddie Highmore ikilisi müthiş bir kimya yakalamış. Zaten dizi ana gücünü bu ilişkiden alıyor. Yalnız son sezon ile ilgili bir sıkıntı var. Zira dizinin ilk dört sezonu net şekilde filimin öncesini anlatıyor. Bunu da çok iyi başarıyor. Diziyi aslında orada kesip Bates Motel macerasını bitirebilirlermiş. Ama kendi finallerini yapmak istemişler. Bu anlaşılabilir bi'şey olsa da film ile kıyaslanmaktan kurtulamıyor bu şekilde.

Ben dizinin çok başarılı bir gerilim olduğunu düşünüyorum. Bu tip dizileri sevenlere gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.