ZONA X (X BÖLGESİ) - Çizgi Düşler

Başlatan s.b, 14 Nisan, 2013, 22:09:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Dün bitirdim...Eğer beklentileriniz western benzeri ise aramayın ve yaklaşmayın bile.martin o sevdiğimiz ,bildiğimiz gizem ve bilgi karışımı bir macera ile karşımızda.İlk macera zona x kitabının ne olduğu ile ilgili.Yani martin konulara dahil değil genelde anlatıcı durumunda.Ben sevdim kesinlikle devamını alacağım..
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

HayalGücü

2.cildi de çok güzeldi. Gerçekten hikayeleri kitabın adını fazlasıyla veriyor.

kalidor

Ilk cildi okurken laf salatasından gına geldi  ve elden çikarttim.
Crom! Ölüleri Say...

yalcinerol345

İkinci cilt çok güzeldi.Benim gibi Martin'in aylık serisini bırakanlar için birebir.Hele son macera mükemmeldi.
Hele finalde bir sahne var ki.

OZAN BALIM

Zona X serisi n'oldu bu arada? Kimse merak etmiyor herhalde...

köstebek

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 11 Ağustos, 2014, 00:48:44
Zona X serisi n'oldu bu arada? Kimse merak etmiyor herhalde...

Zona-X bütün yaz boyunca çok sıkı kampa girdi, diyete girdi. Sonunda fazla yağlarını atmayı başardı ve fit bir vücuda sahip oldu. Maceraların temposu yükseldiği için daha çevik olmalıydı...

OZAN BALIM

Cilt mi inceldi? Martin mi Java mı? 2'li ciltlere geçiş mi başlıyor yaz sonu yoksa?

köstebek

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 16 Ağustos, 2014, 12:10:41
Cilt mi inceldi? Martin mi Java mı? 2'li ciltlere geçiş mi başlıyor yaz sonu yoksa?

:)

altay1944

Sonu ne oldu bilen var mı?Aradan o kadar uzun zaman geçti ki endişelendim...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Evet, dostlar Zona-X : 5 mahallede dağıtıma girdi.
Daha önceki dört cilt iki sayı bir aradaydı, ama 5. ile birlikte (yani İtalya'da 9. sayı) yar yarıya inceldi...

Gerçeğin nerede bitip kandırmacanın nerede başladığını merak edenler için...
Martin Mystere okurlarını uyandırmaya devam ediyor...
Bu  sayıda iki macera var...

UKBAR (No 9; Yazar: Medda, Serra ve Vigna; Çizer: Lucia Arduini)
Medya neyi gerçek olup neyin olmadığına bizi gerçekten de bu kadar kolayca mı inandırabiliyor? Bir şeyi sırf gazetede okuduğu, televizyonda seyrettiği için gerçek diye arkadaşlarına anlatanlar ellerini kaldırsın... Öykümüzde Charlie Smith berbat bir kaza geçirir ve yıllarca komada kaldıktan sonra uyanır. Dünya tamamen değişmiştir ve kendisine anlatılanlarla yetinmek zorundadır... Yoksa değil mi...

SAHNE GERİSİ (No 9; Yazar Pier Carpi ve Alfredo Castelli; Çizer: Pasquale del Vecchio)
Televizyondaki sabun köpüğü dizilerinden Agartha'ya, Gül-Haç teşkilatına dek uzanan bu öykü, yeryüzünü şekillendiren güçleri, sahnenin gerisindeki inanılmaz aktörleri anlatmayı deniyor... Louis Bonaparte ile kumların üstünde sakince uzanan Sfenks, hatta Tapınak Şövalyeleri ile Fransız Devrimi arasındaki bağlantıyı kurmak isteyenlerin, ellerinden bırakamayacağı bir hikâye sizleri bekliyor...

s.b

ZONA X - 2

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

ZONA X - 3

s.b

ZONA X - 4

s.b

ZONA X - 5

memospinoz

Bu sayımızda yeni bir kahramanlar grubuyla tanışıyoruz: Başkayer'in yarattığı Büyü Devriyesi... sizleri fazlasıyla etkileyecek...

Büyü Devriyesi : Ölüme On Saniye
1980'ler... Dünyanın en iyi gizlenmiş, en inanılmaz olayların yaşandığı üssünde çok garip gelişmeler oluyor. Belki de yüzyıllara uzanan var oluşu boyunca ilk defa Kara Adamların eline düşmüş durumdaki Başkayer'de inanılmaz deneyler ve çılgın bir proje hüküm sürüyor: BÜYÜ DEVRİYESİ ... İyi ama bütün bunların, kendini İngiltere'nin küçük bir kasabasında bulan ve geçmişini hatırlayamaması bir yana sahip olduğu güçleri herkesten gizlemek zorunda olan Ian McDowell adlı delikanlıyla nasıl bir ilgisi olabilir?

Zaman Sarkacı
Bir an önce zengin olma isteğiyle yanıp duran Nick Delaney, aslında küçük, sıradan ve beş parasız bir kumarbazdan başka bir şey değildi. Ta ki bir gün adının Gaspar olduğunu ve gelecekten geldiğini söyleyen garip bir adamla karşılaşana dek. Gaspar belirli bir süreliğine bir zaman makinesi vererek onıu dünyanın en zengin adamı yapacağını söyler, ama karşılığında basit bir antlaşma isteği vardır.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 192
Etiket Fiyatı: 22 TL