ZONA X (X BÖLGESİ) - Çizgi Düşler

Başlatan s.b, 14 Nisan, 2013, 22:09:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

ZONA X - 6 BÜYÜ DEVRİYESİ                             

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Sami baba okuduğun zaman yorumlarını bekliyorum
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

altay1944

Henüz okumadım aldım,sırasını bekliyor.Tanıtım sayfasında bizi yeni kararlar almak zorunda bıraktı yazısı açıkcası hoşuma gitmedi.Yayıncı editörlerin böyle merak içinde bir laf atıp yarıda bırakmasını sevmiyorum.Bir karar varsa paylaşılsın istiyorum.Ya yayınlamayı bırakırsınız yada kapalı sisteme geçersiniz.Dahası yok sanırım.Bildiğim bir şey var yazık oluyor bu fumettilere.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Mrtekin

Çizgi Düşler, Saguaro ile birlikte satmayan birkaç fumetti serisinin de fişini çekeceğini söylemişti. Zona-X 'de bunlardan biri olabilir, tahminim.
They drew first blood...

s.b

Kitabı okudum. İçinde iki macera var. İlkinin adı Büyü Devriyesi. Macera öncesi şöyle bir bilgilendirme yazısı var.
Başka Yer; her Martin Mystere okuyucusunun çok iyi bildiği, esrarengiz ve çok gizli deneylerin yapıldığı bir üstür. Ancak birkaç yıl önce, Başka Yer büyük bir tehdide dönüşmüştü. Okumakta olduğunuz bu hikaye BÜYÜ DEVRİYESİ isimli bir mini seriye giriş özelliği taşımaktadır.
Evet arkadaşlar anlaşılan o ki, Zona x içerisinde yayınlanacak olan Büyü Devriyesi adlı serimiz başlamış oluyor.

İlk sayfada yerde gördüğümüz Ian Mc Dowell adlı genç olağanüstü güçleri olan bir teleporttur. Yaşadığı kasabadaki insanlar ondan çekinmektedirler. Anne ve babası tarafından Dr. Richard Campbell'e teslim edilir. Dr. Campbell olağanüstü güçleri olan çocukların eğitildiği gizli bir birimin yöneticisidir. Ian bu yeni hayatında diğer farklı olanlarla tanışıp kaynaşmakta biraz zorlanacak gibi görünüyor. İşin içine Başka Yer'de ilave olunca, "tamam işte şimdi oldu" diyorsunuz. Benim hoşuma gitti, sizi bilmem.

s.b

Kitaptaki ikinci maceramızın adı Zaman Sarkacı.
Nıck Delaney adlı Köpek ve At Yarışı tutkunu bir New York'lu var karşımızda. Zamanının çoğunu peşindeki alacaklılarından kaçarak geçiren bu dıngıl büyük voliyi vuracağı günü bekliyordu. Bekle, bekle yavrum daha çooooook beklersin.

Derken günlerden birgün beyaz atlı prens karşısında belirir. Prens atını şaha kaldırarak der ki;
"Güzelim gel sana bir tur attırayım. Söz veriyorum karanlık bastırmadan seni geri getiririm.
Zavallı masum ve ahmak kız bu sözlere inanarak adamın atına biner. Veeee olanlar oluuuuuuur.

Neyse bu başka bir mevzu. Biz Zaman Sarkacı'na dönelim.
İşte bu borçlu Nick'in yanına Gaspar adlı bir adam gelir ve ona zamanda yolculuk yapmayı telif eder. Eh fazla uzatmayalım. Nick fazla inanmasa da tecrübe etmek ister. Belki borçlarından kurtulup çok zengin biri olabilecektir artık. Ne dersiniz, zengin olmuş mudur acep?

seastar1000

Zona X 06 yi almisim bi kenarda duruyormus yeni okudum.İki maceraninda cizgileri kotu otesi felaket sanki stajerler cizmis gibi fakat senaryolari cok begendim.Bu haliyle okuduguma memnun kaldim

Dr.ArAmAS

martin mystere bir süre sonra zorlamaya giren maceralara imza atmaya başladı.bu kadar efsane ????
bitsin de diyemiyorum..devam etsin de ...böylesine bir kahraman ve evrenini en azından bu kadar yan maceralarla sulandırmasalar...

memospinoz

Alıntı YapZona X 7 - Elan'ın Soyu: Suçlar Ve Büyüler / Zamansız Şehir raflarda!

memospinoz

ELAN'IN SOYU : SUÇLAR VE BÜYÜLER (No 11; Yazar: Federico Memola; Çizer: Esposito Kardeşler)

Zona-X serimize yeni karakterler katılıyor: Elan'ın Soyu... İrlanda'nın sakin bir şehrinde, gözlerden uzak bir şantiyede esrarengiz şeyler oluyor. Bu dünyaya ait olmayan garip ve karanlık bazı güçler, tehdit edici ve görünmez bir halde olsalar da modern bir gökdelenin iskeletinde yoğunlaşıyorlar. Derken olaylar karışıyor ve iki masum işçi, her türlü hayalin ötesinde bir maceraya sürükleniyorlar.

ZAMANSIZ ŞEHİR (No 11; Yazar: Vincenzo Beretta; Çizer: Fabrizio Russo)

Hiyerarşik bir düzende, şehirde yaşayan herkesin, görevlerinin ve haklarının sadece ait oldukları sınıfa göre verildiği bir yer düşünün. Aslında yaşlı dünyamızın geçmişinde böyle pek çok örneğe ve oralarda yaşanmış nice keder verici sonuçlara rastlanmıştır. Demek istediğim şey burada sizlere anlatacağımız şey, eski günlerin geleceğe yansımış bir görüntüsü sadece...

Sadece Zona-X sayfalarında okuyabileceğiniz iki inanılmaz hikâye daha sizleri bekliyor...

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 192
Etiket Fiyatı: 24 TL

memospinoz

Yıldız Lejyonu : İntikam Günü(No 12; Yazar: Federico Memola; Çizer: Sergio Giorda) Bilimkurgu çizgi roman okurlarının hiç de yabancı olmadığı bir türdür aslında. Flash Gordon'dan Buck Rogers'a, Nathan Never'a kadar geçen bütün o yıllar içinde bilimkurgu türünde üretilen çizgi romanlar çok geniş birokuyucu kitlesine yayılmış, insanoğlunun hayal gücünün uçsuz bucaksız yapısını iyice güçlendirmişlerdir. Memola'nın yazıp Giorda'nın çizdiği Yıldız Lejyonu adlı bu macera da işte uzayın derinliklerinde yaşanan ve yaşanacak olan tüm serüvenlere ve gözü kara serüvencilere adanmıştır...

Siber Uzay Okyanusları : (No12; Yazarlar: Livio Bolognesi ve Francesco Donato; Çizer: Giovanni Romanini) Acımasız adamlar, genetik değişimler ve organ ticareti. Son yıllara damgasını vurmuş karanlık ve belki daha karanlıklara doğru yönelen bir bilim dalı, insanların büyük bir dikkatle izlemesi gereken gelişmelerdi. İşte tüm bu gizemli ve karmaşık gelişmelerin arasında, esrarengiz bir siber uzay kovboyu tanımlanamayan bir şey ya da biriyle ilişki kurduğunda neler olur dersiniz. Marina del Rey'in oşinografi enstitüsünde neler olup bittiğine bir göz atmaya var mısınız?

Sadece Zona-X sayfalarında okuyabileceğiniz iki inanılmaz hikâye daha sizleri bekliyor...

Sayfa Sayısı: 192
Etiket Fiyatı: 24 TL

s.b

s.b

Orontes81

DAMPYR

Alıntı yapılan: Orontes81 - 21 Ağustos, 2021, 23:12:58
Arkadaşlar bu seri nasıl?
Martin Mystere'ın olayların içinde yer almadığı sadece anlatıcı olarak katıldığı bir seri ben bu seriyi pek okumadım ama Martinde başka yerden hikayeler daha çok hoşuma gitti