Evil Dead(2013)..

Başlatan V, 25 Nisan, 2013, 00:22:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Fede Alverez kült korku klasiği Evil Dead'ın yeniden çekimiyle bizi şaşırtabilecek mi?

Senaryoya bizzat katkıda bulunan Sam Raimi'ye rağmen umudum yok.. >:(
"İstemem,eksik olsun.."

dean

Çok merak ettiğim filmlerden biri, orjinal filmi ve devam filmlerini henüz izlemedim ama en yakın zamanda izliycem bu arada remake gişe de iyi iş yaptı yorumlarda fena değil ikinci film için konuşmalar başladı hatta orjinal 3lemenin bile devam etmesi gündemdeymiş.

alan ford

Brus Kempıl abimiz var mı?. Orijinalinin hayranı olarak korka korka seyredeceğim bu filmi. Ama Brus abim varsa umudum da var.

Yıllar önce Campell ve Raimi'nin bu konuda beraber kafa patlattıklarını okumuştum. Umarım ikili yine beraberdir.

Bir de ilk iki filmi video furyası zamanı ve yaş daha kemale ermeden seyrettiğimde gerçekten çok korkmuştum. Hatta Metin Erksan'ın Şeytan'ıyla birlikte en korktuğum filmdi. Gerçi Türk işi Şeytan hala korkutur beni ama Evil Dead'in olayı başkaymış, sonradan anladım :D

Bu arada uzun zamandır ortalarda olmayan kadri keremi bu konuda göreve davet ediyorum  ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

Bu filmi ilk videodan seyrettiğimde ben de bayağı korkmuştum, apartmanda merdivenlerden felan inerken aklıma geliyor fena tırsıyordum. Birçok korku film klişesinin kökeni bu filmden çıkmadır herhalde. Yine de mahzendeki o gulyabani felan az buz değildir. Dynamite Ent. Evil Dead'ın yıllardır çizgiromanını da yayınlıyor.

Hatta bir de kısa bir seri çıkarmışlar ki akıllara zarar

Crom! Ölüleri Say...

dean

Alıntı yapılan: alan ford - 25 Nisan, 2013, 07:46:55
  Brus Kempıl abimiz var mı?. Orijinalinin hayranı olarak korka korka seyredeceğim bu filmi. Ama Brus abim varsa umudum da var.

Yok ama aldığım duyumlara göre jenerik sonrası bi' görünüyormuş :)

Pulluk

Orijinal filmin aksine bu yeni yorumda herhangi bir absürtlük olmayıp, paso korku hakim durumda. Bu nedenle eski Evil Dead serisi ile kıyaslamaya girilirse sonuç hüsran olacaktır ancak eski seriden bağımsız değerlendirildiği takdirde  korkutma ve zıplatmada gayet başarılı bir film olduğunu söyleyebilirim. (7/10)

Not: Yazılar bitene kadar sakın ola salondan ayrılmayın.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

alan ford

Alıntı yapılan: BulentT - 25 Nisan, 2013, 13:49:58

Not: Yazılar bitene kadar sakın ola salondan ayrılmayın.

Edirne'de yazılar bitene kadar filmi oynatan bir salon bulabilirsem >:(
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

haysat

Hiç unutmam bu filimi bir gün içinde iki kere seyretmişliğim vardır.

İlk seyrettiğimde o etki ile mahallede gezerken arkadaşım flim seyretmeye gidelimmi dediğinde kendimi 3 saat içinde aynı flimi seyrederken bulmuştum.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

kadri kerem

Korku filmlerinin yeniden çevrilmesi suç sayılmalı.  :)

pukay

eski evil dead'le kıyaslanmaması gerekli bu filmin, onun dışında orta seviye bir korku filmi olmuş, çerez niyetine izlenir.

dean

Kısa süre önce ilk üçlemeyi izledim. Dünde remake'i izledim. Yukarda arkadaşlarında dediği gibi ilk filmle kıyaslamak olmaz. İlk üçlemede yağun bir mizah anlayışı var. Ama bu film asla öyle değil. Sinemada seyretmeye kalksam belki filmi tamamlayamazdım bile. Ciddi anlamda rahatsız edici bir film. Yönetmen Fede Alvarez'in olaya bakışını beğendim. Zaten genel olarak filmide beğendim. Devamını beklemekteyim. (7.5/10)

kadri kerem

Günümüz korku filmlerinin bu denli dehşet sahneleri içermesi, insanı korkutmanın zorlaşmasından kaynaklanıyor. Aslında insanın dramı hep aynı, değişmiyor. Açlık, savaş, ölüm, cinayet, hastalık... Yalnız her şey gözümüzün önünde yaşanıyor artık. Bir araştırmada okumuştum, şimdi sayısını unuttum ama insan belli bir yaşa gelene dek binlerce şiddet sahnesine şahit oluyormuş. Hal böyle olunca kurt adamlarla, mumyalarla, operadaki hayaletlerle korkutabilir misin insanı? Korkutamazsın tabii. Haliyle korku filmleri de evrim geçiriyor; gözümüzün önünde yaşanan şiddetle yarışıyor adeta. Gittikçe daha sertleşiyor; işkence sahneleriyle, kopan uzuvlarla dolup taşıyor. Ve ben her gün biraz daha soğuyorum korku filmlerinden.

Filme gelecek olursak, iyi ki sinemada izlememişim. Maket bıçağını yakalamak da neyin nesi yahu. Nerede o güzelim eski perili ev filmleri. Nerede Rosemary'ler. Ah ah ;D Kalmadı artık böyle harika filmler:

http://www.imdb.com/title/tt0080516/