Presstij'den Yeni Yayınlar

Başlatan altay1944, 01 Mayıs, 2013, 19:54:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Alıntı yapılan: Solomon Kane - 29 Temmuz, 2014, 02:43:00
yazıp yazıp siliyorum. Biraz daha zorlayın lütfen. Ama tek diyeceğim
Beğenmeyenler lütfen yayın evi açsınlar ve kendileri çizgi roman bassınlar. Başkada bir şey demiyorum.

Neden diye sorabilir miyim? Yayınevi'nin yaptığı her işi beğenmek , haddimize düşmez ama olur da beğenmezsek susup içimize atmak zorunda mıyız? Bu mantıkla "prestij beceremiyor bu işi becerebilenlere bıraksın bari" demek aynı şey. Yukarıda yazanlar temel gerçekten yola çıkıyor. Prestij düzenli bir periyota çizgi roman yayınlamayı şu ana kadar beceremedi. Üstelik yayın periyotlarıyla ilgili hiç bir bilgi de vermedi ( en azından bu forumda , başka mecralarda bilgilendirme yapıldıysa özrü borç bilirim) Bu basit gerçeği dile getirdiğiniz zaman aldığınız cevap "kolaysa siz yapın bu işleri "ise daha da olacağı yok bu işin. Olsa da kıymeti yok >:(
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

OZAN BALIM

Prestij'den artık one shot yayınlar bekliyorum kendi adıma...

Mrtekin

1- D&r ile anlasmalari, prestijin sürekli yayım taahhüdü verdigini gösterir.

2- cassidy, legs ve nic raiderin 3. ciltlerinin matbaada oldugu duyumunu aldık.

3- can çıkmadan umut çıkmazz.
They drew first blood...

Mister NO

Alıntı yapılan: Mister NO - 10 Mart, 2014, 14:09:43
Bu serileri alarak destek olacağım. Presstij'e bu şansı vereceğim.

Durango ve Efsane'nin halini görünce bu seriler düzenli olarak çıkar mı, umudun var mı derseniz, kesinlikle yok?

Sözümde durdum, şans verdim ve bütün çıkanları aldım.

Ben demiştim demek istemesem de, ben demiştim.  ;D

Solomon Kane

Alıntı yapılan: alan ford - 05 Eylül, 2014, 16:43:20
  Neden diye sorabilir miyim? Yayınevi'nin yaptığı her işi beğenmek , haddimize düşmez ama olur da beğenmezsek susup içimize atmak zorunda mıyız? Bu mantıkla "prestij beceremiyor bu işi becerebilenlere bıraksın bari" demek aynı şey. Yukarıda yazanlar temel gerçekten yola çıkıyor. Prestij düzenli bir periyota çizgi roman yayınlamayı şu ana kadar beceremedi. Üstelik yayın periyotlarıyla ilgili hiç bir bilgi de vermedi ( en azından bu forumda , başka mecralarda bilgilendirme yapıldıysa özrü borç bilirim) Bu basit gerçeği dile getirdiğiniz zaman aldığınız cevap "kolaysa siz yapın bu işleri "ise daha da olacağı yok bu işin. Olsa da kıymeti yok >:(
cümlelere güzel başlayıp gene diğer mesajlardaki gibi asabiyetle bitirmişsiniz :) ben ilhan abiye sizden daha fazla eleştiri yapıyorum bundan emin olabilirsiniz :) ama bir şeyi böyle sürekli kızarak söylemenize ne hacet? :) yorumlara bir bakın eleştirininde bir sınırı olmalı ya da en azından bir seviyesi olmalı diyeceksiniz :) bu forum neden 7 buçuk lirada 5 lira değil diye eleştireni de gördü :) bunlar çok normal şeyler mi ? :) hatta bir yerde ne kadar zor durumda olduğunu yazamayacağımızı söyledik daha sonrasında gelen yorum samimi ya da değil gibi oldu :) bir insanın her zaman hayatının iyi gitmesi beklenemez değil mi ? Ve işin garibi artık ben ilhan abinin hayatı düzgün gittiğinde şaşırıyorum :) böyle bir insanın hayatında ne olduğunu bilmeden  her fırsatta- çekinmeden yazıyorum- sizin niyetiniz üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi? :) Ve işin garibi bir yayıncı iyi veya kötü bir yayını çıkarırken "falancaya filancaya verin o devam etsin" demek bu bayağı bir ayıp :) araştırıp bakarsınız istediğiniz yayıncıya önceden teklif eder bastırırsınız adam o veya bu şekilde başlamış değil mi ? :) devam etmeyeceğiz diye bir açıklamada yapmamış o zaman başka birine ver demek ne demek ? :) vs vs. :)
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

Jedmau

Bu foruma yakışmayan konuşmalar ve kelimeler var burada.

Lütfen hakaret olmasın , kimsenin tadı kaçmasın.

Deadman

Alıntı yapılan: Solomon Kane - 05 Eylül, 2014, 23:14:05
Ve işin garibi bir yayıncı iyi veya kötü bir yayını çıkarırken "falancaya filancaya verin o devam etsin" demek bu bayağı bir ayıp :) araştırıp bakarsınız istediğiniz yayıncıya önceden teklif eder bastırırsınız adam o veya bu şekilde başlamış değil mi ? :) devam etmeyeceğiz diye bir açıklamada yapmamış o zaman başka birine ver demek ne demek ? :) vs vs. :)

Solomon güzel dile getirmiş... Tabi ki kimseye düşüncelerinden dolayı sitem edecek değiliz ama Dünyada daha ne cevherler varken Yayıncının ısrarla tüm yayınlarımız devam edecek demesine rağmen "Şunuda siz alsanız, bunu da siz bassanız" gibi temenniler hoş söylem ve tavırlar değil...Çokta itici duruyor açıkçası...

Daha önceden sıkça sorulan sorulara cevap veren bir yayıncının artık sorularada cevap vermemesi sanırım düşünülmesi gereken bir konu...

Yine Solomon'un dediği gibi Lal zam yapmışken 7.5 tl'ye çıkan Fumetti fiyatı bile eleştirildi... (Burada niyetim Lal'i eleştirmek değilde yayın formatı olarak en yakın Lal olduğu için yazıyorum. Yoksa Lal zam yapmadan bile Diğer cilt fumettilerin fiyatı sayı başı yaklaşık 10.00 Tl'ye geliyordu...)

Eminim Presstij Fumettiler'i 5.00 Tl'ye de çıkarır ki sanırım çok zor bir olay değil... Galiba sadece iskontoların ayarları ile oynamak gerekiyor... % 50 değil de % 20 ile direk satıcıya verildi mi size (okuyucuya) yapılan % 20 lik iskonto kalkıp satıcıda % 5-10 gibi bir fedakarlık yaptımı yine pekala % 20 kar elde edebilir... Ama etiket fiyatı düşük olduğu için görünen 1 TL'lik kar pek iştah kabartıcı cinsten değil...:)

Yayıncı belki yel değirmenleri ile savaşıyor ama kendisi bu şekilde keyif alıyorsa bana da o bastıkça okumak düşer ki... Aralıklı basması bu yayın bolluğunda açıkçası işime de geliyor...

Çizgiromanın az çıktığı dönemler sanki ben okumaktan daha çok keyif alıyordum... Şimdi ise biriktirme hastalığı okumanın önüne geçiş durumda... Elinizde okuyacak bir şey mi kalmadı... Durango'yu Efsane'yi Legs'i Cassidy' de çıktığında okursunuz artık... Benim hiiiiç acelem yok... ;)

OZAN BALIM

Tartışmanın özeti, "neden düzenli yayınlamıyorsun"dan "devam edemeyeceğin yayına neden başladın"a geldik. Bu başlığı kapatalım, kısır döngüyü de geçtik birbirimizi yemeye başladık...

pizagor

İlhan Facebook'ta Legs'in ve Nick Raider'ın yeni sayılarının kapaklarını paylaşmış. Benim anladığım Presstij bu yayınlara periyod kaygısız, devam edebildiği kadar edecek.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Durangodan yana yine husranlardayiz...
They drew first blood...

guantanamo

DURANGO YU İSTİİİİİİİİİİİYORUM

Mrtekin

NR, Legs ve Cassidy'nin 3.ciltleri İdefix'de ön siparişe çıkmış.

Durango ve Efsaneyi'de dört gözle bekliyoruz.
They drew first blood...

haysat

10 dakika önce İlhan'la konuştum,fumettiler hazırmış matbaada çok aptalca bir sıkıntı olmazsa cuma günü Kadıköy'de dağıtımı yapılacakmış.

İnşallah fuarada en az 2 tane frankofon çıkacak diyor.

Hadi hayırlısı...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

esattr

ve aldığım duyumlara göre bu frankofonların orijinallerinden tek farkı Türkçe olmalarıymış... Heyecanla bekliyorum...

Mrtekin

Durango ve Efsaneden bahsediyoruz dimi?

Onlarin zaten eski baskilari da iyiydi.

Tek bir ciksin da....baski maski gozumuzde yok artik...
They drew first blood...