The Cape

Başlatan emre ozdamarlar, 07 Mayıs, 2013, 21:22:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Özellikle yine IDW'den cikan Locke&Key serisi ile cizgi roman dunyasinda basariyla ilerleyen olan Joe Hill'in yazdigi 132 sayfalik rahatsiz edici bir öyku. Joe Hill'in Stephen King'in oglu oldugunu gözönunde bulundurursak böylesine rahatsiz edici bir hikaye ile karsimiza cikmasi sasirtmiyor.

Cocukken kirmizi pelerinini uzerinden cikarmayan abisi ile super kahraman/ kötu adam hikayeleri oynayan Eric yine bir oyun esnasinda agaca cikar, agactan duserek kendisini yaralar, annesi de pelerini cöpe atar.

Yillar sonra Eric issiz gucsuz, kendisi icin fazla iyi olan bir kiz arkadasa sahip bir genc olmustur, abisi ise basarili bir doktordur. Kiz arkadasi kendisini terkettikten sonra cocukluktan kalma pelerini evin bir kösesinde bulur. Bu pelerin Eric'in ucmasini saglamaktadir.

Bu super guce kavusan Eric iyilik yerine kötulugun yolunu secer ve kendi hayatinin berbat hale gelmesinden sorumlu kisilerin kapisini calmaya baslar.

Heralde bu sene en az beklenti ile basina oturup en cok vay anasini dedirten cizgi roman The Cape olabilir, hem hikayesi hem cizimleri cok basarili.
Arka Bahce ya da Marmara'ya yakisir bu kitap. Dilimize cevrilsin herkes okusun :)

V

Tanıtım için teşekkürler Emre.Ben ufaktan şu IDW'nin yayınlarına dadanayım.. :)
"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

Abi Locke&Key'in ilk cildini okumustum o da cok iyi bir seriydi, tavsiye ederim.

hanac

Emre sonunda geri döndü.

Bu güzel tanıtım için teşekkürler.