Kızılmaske - Büyülü Çizgi

Başlatan mandrake66, 13 Mayıs, 2013, 19:23:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Pulluk

Son sayı ile 2004 yılına gelindi. Bildiğim kadarıyla tüm maceralar siyah beyaz çıkartılacak. ABD'ya yetişildiğinde tahminin 50. cilt falan çıkmış olacak.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

AU4

Kızılmaske Cilt 37'den bir haber var mı?

memospinoz

Sayfa Sayısı: 304
Etiket Fiyatı: 33 TL

hennessy

Bundan beş yüz yıl kadar önce, babasının ölümüne ve gemisinin korsanlar tarafından batırılmasına tanıklık eden genç bir adam kendini Bengali kıyılarında bulur. Orada, babasını katleden adamın kafatasına elini koyarak zalimlik ve açgözlülükle hayatlarını sürdüren insanların sonunu getirmeye yemin eder ve soyundan gelen erkeklerin nesiller boyu yaşatacağı efsaneyi, ölümsüz ruhu yaratır: Fantom.

17 Şubat 1936'da Amerikalı tiyatro yazarı Lee Falk, Kızılmaske'yi bir gazetedeki birkaç karelik çizgi roman şeridi olarak okurların karşısına ilk kez çıkarttığında, maskenin toplum düşmanlarının ya da balo müdavimlerinin bir aracı olmadığını herkese kanıtlamış ve bununla yetinmeyip "bedeni sıkıca saran" özel kostümle çizgi romanlarda yeni bir gelenek başlatmıştır. Kendine has bu unsurlarla Kızılmaske günümüzün en popüler kahramanlarının atası ve bir çizgi roman klasiği olmuştur.

70'li ve 80'li yıllarımıza damga vuran Kızılmaske şimdi Büyülü Çizgi Roman etiketiyle, karakterin altın çağında, çizgilerin Sy Barry'ye emanet edildiği günlük gazete bandı maceralarını kronolojik sırayla toplayan bu ciltlerde yeniden okuyucuyla buluşuyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Editör : İlke Keskin
Yayın Koordinatörü : S. Emre Taşkıran
Kapak İllüstrasyonu : Ertuğrul Edirne
Medya Cinsi : Ciltsiz

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Sayfa Sayısı : 304
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Kızılmaske severler yeni kitap sizleri bekler .......

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Pulluk

Paul Ryan dönemi maceralarına da başlamış olduk. Bu dönemle birlikte gerek hikaye, gerekse çizimler de ciddi bir modernleşme göze çarpıyor. Ne yazık ki Ryan geçen sene kanserden vefat etti ve şu anki çizimler ne yazık ki kendisini mumla aratıyor...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

rumar80

Paul Ryan bir dönem Marvel'da çalıştı.  Avengers, Quasar ve Fantastic Four çizdi.  Benim de sevdiğim çizerlerden biriydi.

rumar80

Bir de geçenlerde Mandrake ile Team up maceraları yayınlandı gazetelerde. İlgilenen arkadaşlar bir araştırsın isterlerse.

memospinoz

memospinoz

memospinoz

İdrava

ilke

Net hesaplayamıyorum ama 45-46. sayılarda civarında bu seri duracak çünkü 2017 maceralarına gelecek. Bu maceralar henüz tamamlanmadığı için ve 304 sayfalık cilt formatını dolduracak kadar sayfa olmayacağı için devamı daha sonra gelecek.

Kabaca 1-1,5 senelik sunday ve daily maceraları toplamı Büyülü'nün bir cildini oluşturuyor.

İdrava

Bilmediğimden soruyorum. Sitede kızılmaske ile ilgili bilgiler okurken last phantom'u gördüm 12 sayılık. Bu bitireceğimz seride last phantom'u okuyacakmıyız?

hanac

Alıntı yapılan: İdrava - 22 Ağustos, 2017, 22:59:37
Bilmediğimden soruyorum. Sitede kızılmaske ile ilgili bilgiler okurken last phantom'u gördüm 12 sayılık. Bu bitireceğimz seride last phantom'u okuyacakmıyız?

Tahmin etmiyorum, o ayrı bir mini-seri.