Identity crisis

Başlatan rumar80, 15 Mayıs, 2013, 11:33:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

2004 yılında DC'nin 7 sayı olarak yayınladığı ve zamanında çok etkileyici olan bu macerayı yıllar sonra okumaya başladım.
  Justice League'in üyelerinden olan Elongated Man'in (kendisi Mr Fantastic gibi vücudunu uzatma yeteneğine sahip biridir ve karısı ile özel dedektiflik yapmaktadır) karısı kimliği belirsiz biri tarafından TAMAMEN güvenli evlerinde öldürülür. Kahramanlarımız bir yandan katili ararlarken karşılarına başka sorunlar da çıkar. Bunlardan biri de yıllar önce işledikleri bir suçtur.
   Bir yandan gömülü sırrın ortaya çıkması ile uğraşırlarken katilin tüm kahramanların gizli kimliklerini bilmesi ve ailelerini tehdit etmesi ayrı bir tehlike oluşturacak ve kurban sayısı artacaktır.
   Katil ise...

Konu çok güzel. Kahramanların da sıkışınca neler yaptıkları ve yakınlarını korumanın ya da koruyamamanın sıkıntılarını çok güzel anlatıyor. Okumamış arkadaşların denemesini öneririm.

rumar80

rumar80

rumar80

emre ozdamarlar

Tanitim icin sagol abi. Ilginc bi hikayeye benziyor, cizimler de bombaymis.

Gambit

DC nin marvel gibi sacmaladigi zamanlarda cikardigi dandik seri crisis lardan okunabilir olan, hatta okunmasi gerekn tek cildi budur. Okunmali

rumar80

DC o saçmalıklardan kurtulmayı başardı ama Marvel hala debelenmekte. Tek tük iyi yayınlar genel bozukluğu düzeltemiyor

dean

Marvel bu mantıkla giderse daha çok debelenir 6 ayda bir event olur mu ya ! her dakka yok herşey değişecek,yok yeni evren kuracaz yok şu yok bu sağlam bir temel atmıyorlar ki bir türlü. Eskiden event olurdu (civil war) 100 sayılık alana yayılırdı. Şimdiyse tak tak tak event üstüne event. Marvel artık DC gibi new 52 tarzı bir şey mı yapar ne yapar bilmiyorum ama işi toparlaması lazım Marvel Now'da çok bir işe yaramadı.

Nightrain

Dün başladım ve 2.sayı bitti. Acayip iyi. Süper kahramanların da günahı olur mu? Evet olurmuş. Hemde o günahlar seneler sonra başlarına çok feci derler açıyor; Sonu ölümle bitiyor.

Bu hikaye kesinlikle basılmalı. DC basan yayın evlerinden biri el atmalı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 26 Eylül, 2017, 10:21:40
Bu hikaye kesinlikle basılmalı. DC basan yayın evlerinden biri el atmalı.

Arkabahçe basmak istiyordu. Lakin Justice League dolayısıyla DC Event hakları YKY'de diye biliyorum.

Nightrain

Alıntı yapılan: dean - 26 Eylül, 2017, 12:04:27
  Arkabahçe basmak istiyordu. Lakin Justice League dolayısıyla DC Event hakları YKY'de diye biliyorum.

Tam da adamına gitmiş. Kaplumbağa hızında çizgi roman basıyorlar.

rumar80

En iyi maceralardan biridir.  Ama yayınlanamaz demektir YKY .

Nightrain

Çizgi Düşler basacakmış bunu. Karton kapak ve Ciltli. Bandrolleri alınmış. Bir güzellik yapıp orijinal boy ve kuşe bassalar keşke.

Animvader

DC'nin Crisis ile alakalı daha önce hiçbir yayını basılmamışken bu cildi basmak çok ilginç bir hamle olmuş.

Acaba sadece ana sayıları mı basacaklar yoksa crossover sayılar da olacak mı cildin içinde?

rumar80

Bunun cross over'ı var mıydı hatırlayamadım. Ama sadece esas kitap yeter de artar bile. Güzel maceradır.