Sizce hangisi ; One Piece, Naruto, Bleach

Başlatan Harun Ça, 07 Haziran, 2013, 16:04:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

Günümüz manga kültüründe 3 büyük shounen olarak anılan bu seriler hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum. Sizce hangisi ?

Ben One Piece'i tek geçerim. Hikaye kurgusu, özgün karakter çokluğu ve bununla beraber baş karakterlerin gelişimi çok güzel işleniyor. Türkçe olarak daha sadece 9 ciltin yayınlanması bu özelliklerin anlaşılması için zor ama okudukça ilerde çok küçük ayrıntıların bile birbiriyle nasıl bağ kurduğunu görünce çok şaşırıyorsunuz. 700küsür sayıya ulaşmış bir hikayde anlatılmamış o kadar çok şey var ki. 3 büyük hakkında hazırlanmış hikaye gelişim diyagramını görünce ne anlatmak istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

[IMG]http://i.imgur.com/zCgOGIJ.jpg[/img]

dean

Şimdi söze şöyle başlıyim 3'ü de birbirinden güzel. Yani bakıyorum yahu şu da olmamış kardeşim diyeceğim pek birşey yok açıkçası ama bunların arasında Naruto benim için ayrı bir yere sahip.

Niye naruto. İlk önce başkarakteri çok seviyorum. Naruto'nun dışlanmışlığı, ilgiyi kedine çekmeye çalışması,aile özlemini bastırmak için arkadaş kazanma uğraşları, sadece taktir edilmek için çabalaması liste uzar gider ama mesela ichigo böyle bir adam değil arkadaşlarına karşı küstahtır,dediğim dediktir. Ve şey var Naruto zeki bir çocukta değil rahatlıkla saf olduğunu söyleyebiliriz bunu kapatmak için asla vazgeçmemek, sonuna kadar çalışmak gibi özellikleri vardır ve insanları ne yaptığa bakmadan sadece o kişi olduğu için sever bu bana naruto yu oldukça sempatik kılıyor.

Yan karakterlere gelecek olursak yine Naruto'yu biraz daha üstün buluyorum. Yani şöyle söyliyim Naruto'nun herhangi bir yan karakterinin kendi mangası çıksa yine okurum yine animesi seyrederim. Mesela Bleach'te ishida ile renji One Piece'te de Roronoa Zoro (manganın yapısı itibari ile hep yeni karakterer çıkmak zorunda oda etkili aslında bazı yeni karakterlerin derinlemesine işlenilememesinde) kendi adıma sevilesi yan karakterler olarak ön plana çıkıyo ama Naruto'da ise Sasuke başlı başına olay Kakashi,Orochimaru,gaara,Nagato,jiraiya,madara,itachi gibi extrem karakterler var.

Mesaj verme. Kesinlikle en fazla mesaj veren anime arkadaşlık,dostluk,aile,vazgeçmeme,zayıflıklara yada olumsuzluklara karşu mücadele etme.

Duygusallık. arkadaş çok duygusal. yani abartmıyorum animesini izlerken 3-4 kere nerede ise gözümden yaş gelecek hale geldim.

Artık toparlıyim bu kesinlikle demek değil diğerleri kötü.Yani one piece ile bleach ile igilide en az bu kadar güze şey yazabilirim o ayrı ama Naruto farklı birşey benim için.

puan versem one piece 9/10 bleach 9,5/10 naruto 10/10

HacıGeraltEmmi

Favorim avatarımdan belli ;) Bleach ve Naruto'yu da severim tabi. Ülkemizde yayınlanan mangalardan Hellsing sarmadı bir tek.

darkwood

Bu 3 manga karakterini de severim ama adamım belli Naruto yu her zaman tek geçerim.

Darkwood Sakinleri..

V

3 büyüklerden Naruto kesinlikle.Karakter olarak pek severim delikanlıyı.Ayrıyetten Anadolu'nun gururu Elric kardeşlerin(Full Metal Alchemist)

gönlümdeki yeri apayrıdır..

"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

ters okumaya dirençli olduğumdan fikir beyan edemem ama Elric kardşlerin maceraları ters dahi yayınlansa alır okurum ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

roy

3'ünüde sevmiyorum sadece vakit geçirmek için alıp okuyorum. Türkçe basılan shounenlerden bu 3 haricindeki Full Metal Alchemist ve Death Note bu 3'ündende çok daha iyi ve kaliteli eserler. Ama yinede shounenlerde Japonlar'dansa Koreliler'in manhwalarını tercih ederim onlar bambaşka bir dünyaya götürüyor adamı gerek çok farklı konu ve kurguları olsun gerek mangalardan daha güzel olduğunu düşündüğüm çizimleri...
Yinede bu 3'ü arasında seçim yapacaksam One Piece derdim ama Naruto'da iyi fakat Bleach'in çizimleri ikisindende iyi olmasına rağmen aslında konusuda idare ediyor ama olay örgüsü pek bir saçma geliyor bana.

zagortenay

Anime olarak One Piece , manga olarka Bleach benim favorilerim