The Mighty Avengers - Gerekli Şeyler

Başlatan hennessy, 08 Haziran, 2013, 22:26:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Avengers için öyle özel bir yerden başlamak kolay olmaz. Yine de Mighty Avengers bir ekibin kuruluşunun anlatılması açısından iyi bir başlangıç olarak kabul edilebilir.
  İlle de bir başlangıç istiyorsanız. New Avengers sayı 1'den başlayın. 2000'lerin Avengers takımının nasıl kurulduğu, nelerle karşılaştıklarını anlamak açısından güzeldir.

yamac77

Ok zaten az önce sitede Dean'in incelemelerini okurken onu gördük ve bu kitabın ikisinden önce onu almaya karar verdik..Bakalım bir çizgiromancı yaratma çalışmalarım başarı ile sonuçlanacak mı?

hanac

Alıntı yapılan: yamac77 - 25 Temmuz, 2013, 15:10:33
Ok zaten az önce sitede Dean'in incelemelerini okurken onu gördük ve bu kitabın ikisinden önce onu almaya karar verdik..Bakalım bir çizgiromancı yaratma çalışmalarım başarı ile sonuçlanacak mı?

Yakında Yamaç da siteye üye olur.  :)

tommikser

Bence okuma sırasını takip ederek alsanız iyi olur.Konuyu daha güzel anlar.Hemde o sırada okununca enfes oluyor.Ben o sıraya göre yeniden okuyacağım.

yamac77

Okuma sırası nedir ? :) Malum bu comicslerde çok acemiyiz...

tommikser

Valla comics alemi biraz karışık bir öykü bazen ayrı ciltlerde de devam ediyor.

Şimdi böyle olunca buna bir okuma sırası yapmış arkadaşlar. Bu sıra ile okunursa hiç bir karışıklık olmuyor.

Sıralamayı bulayım ona göre alıp okursanız konu bütünlüğü açısından çok güzel oluyor.

Şimdi yamaç okurken e bu geçen ölmüş şimdi de ölmemiş ne oluyor demesin  ;D ;D ;D

rumar80

Güneş Gizli savaş ve Avengers dağıldı ile başlamanızı öneriyor. Ama bunların da geçmişi olduğu için bunlara dalarsanız bunlar da ne ? diye sorabilirsiniz.
  Ben bu nedenle New Avengers 1 derim.

yamac77

Alıntı yapılan: gunessemerci - 25 Temmuz, 2013, 15:48:04
Valla comics alemi biraz karışık bir öykü bazen ayrı ciltlerde de devam ediyor.

Şimdi böyle olunca buna bir okuma sırası yapmış arkadaşlar. Bu sıra ile okunursa hiç bir karışıklık olmuyor.

Sıralamayı bulayım ona göre alıp okursanız konu bütünlüğü açısından çok güzel oluyor.

Şimdi yamaç okurken e bu geçen ölmüş şimdi de ölmemiş ne oluyor demesin  ;D ;D ;D

haklısınız da bununla ne ben ne de Yamaç uğraşamaz şu anki bilgimizle  :) en iyisi Rıza beyin dediği gibi Mighty Avengers 1 ve New Avengers 1'den başlayıp devam etmek..Yoksa mutlaka doğrusu odur da benim gibi bir fumettici için bu evren fazla karışık :)

tommikser

sıralama

avenger dağıldı

gizli savaş

new avengers 1-2-3

house of m

new avengers 4

iç savaş  hoz

new avengers  5-6

mighty avengers 1

new avengers 7

mighty avengers 2

gizli istila marmara

new avengers 8-9

mighty avengers 3-4

Bu arada sıkıntı olmazsa hafta sonu new Avengers 9 çıkıyormuş ;)

tommikser

Umar abimin dediğine katılıyorum. İlk iki cilde girmeseniz iyi olur.

Yalnız okurken bu şekilde sıralama olursa karışıklık olmaz.

Yani elinize New Avengers alıp hepsini bir anda okursanız pek mantıklı olmuyor.

Ha okusa ne olur bişey olmaz. Sonuçta çr aşığı olacağı için o kendi yolunu bulur ;D

yamac77

valla çocuk neyi nasıl okuyacağını şaşırıp daha başlamadan bırakacak :)..Ben ona bir Zembla, bir Swing, bir Tommiks falan ayarlayayım mis gibi okusun kafası karışmadan :)

tommikser

Yok yok kafası karışmaz. Hem biraz karışsın canım. Daha savaş ve barış okunacak. Dostoyevski kitapları var.

Rus edebiyatını bitirecek. Felsefe okuyacak kafa mafa kalmayacak. Biraz bu çr'larla kafası karışsın iyi gelir.

Aman Zembla falan okutmayın. Okuyacağı varsa da soğumasın çocuk ;D ;D ;D

dean

0'dan başlayacak biri için ben, New Avengers'tan başlanmasını ve gunessemerci'nin sırasının takip edilmesinden yanayım.

hanac

Alıntı yapılan: gunessemerci - 25 Temmuz, 2013, 16:11:37
Aman Zembla falan okutmayın. Okuyacağı varsa da soğumasın çocuk ;D ;D ;D

Bunu duymamış olalım Sn. Semerci.

10 yaşındaki bir çocuk için oldukça keyifli olabilir.

tommikser

Abi kabul edin sizin çocukluğunuzda kaldı bu çr'lar.Sanal gerçekliği içine giren gençliğe bunu okutmaya kalkarsanız okumaktan soğuyabilir mazallah.Bence avengers a devam Zemblayı meblayı karıştırmayın  ;D