The Superior Spider-Man "Now"

Başlatan dean, 12 Haziran, 2013, 13:06:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Ocak, 2015, 17:47:06
   Altı ciltlik seri sone erdi. Baştan beri kızsak ta Dan Slott ilk sayıdan itibaren Otto'nun yıkımını ve Peter'ın dönüşünü hazırlamaya başlamış. Örümcek adam olarak ne kadar uğraşırsa uğraşsın Kahraman'ın maske değil içindeki adam olduğunu bir kez daha anladı Otto. Nasıl başka biri Captain America olsa da gerçek ruh Steve Rogerssa, aynısı Peter Parker için geçerli.
    6 cilt, 31 sayı ve 2 yıllık sonunda Peter onun için daha karmaşık bir dünyaya, dost bildiği düşmanların arasına döndü. Otto ise kayboldu gitti.
    Çok detaylara giremiyorum ama Superior güzel bir tat bırakıp bitti.
bu seriyi türkçe okuyabilecek miyiz acaba ???

rumar80

Chuck

Panini'nin çıkarmaya başladığı seri bu seri mi ? Eğer öyleyse My Own Worst Enemy başlığını Son Dilek olarak mı çevirmişler ??? Ya da şu diğer konuda ki 248 sayfalık diye geçenin içinde ekstra neler var? Amazing Spiderman 700 Superior'a geçmeden önce ki son sayı mı ???
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Animvader

Alıntı yapılan: Chuck - 02 Ekim, 2015, 12:58:03
Panini'nin çıkarmaya başladığı seri bu seri mi ? Eğer öyleyse My Own Worst Enemy başlığını Son Dilek olarak mı çevirmişler ??? Ya da şu diğer konuda ki 248 sayfalık diye geçenin içinde ekstra neler var? Amazing Spiderman 700 Superior'a geçmeden önce ki son sayı mı ???

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9866.msg146064.html#msg146064

dean

Alıntı yapılan: Chuck - 02 Ekim, 2015, 12:58:03

Bu seri. Orjinali ile aynı şekilde bastılarsa içinde Amazing Spider -Man 698-700, Superior Spider -Man 1-5 sayıları olması lazım.

dean

Seriyi her gün bir cilt okuyarak bitirdim. Geneli itibariyle çok başarılı buldum. Otto'nun Peter'ın bedenini alması konsepti olabilecek en iyi şekilde işlenmiş belki de. Normalde kulağa itici geliyor tabi. Zaten seri ilk duyurulduğunda hayli tepki toplamıştı. Ama okunduğu zaman hikayenin çok iyi olduğu hemen göze çarpmakta.

Otto Octavius'a Spider-Man olmayı çok yakıştırdım. Aynı şekilde Peter Parker olmakta çok yakışmış. Kesinlikle çok taze ve güzel bir yorum olmuş. Yalnız Otto'nun Peter'ın "büyük güç büyük sorumluluk getirir" anlayışı benimsemesi ve bunu kendince yorumlaması serinin en dâhiyane kısmı. Herhangi tek sayılık vasat bir hikayede de kahramanın bedenini ele geçiren kötü karakter fikrini görebiliriz. Ama kötü karakterimizin ana karakterin sorumluluk anlayışını alması çok başarılı.

Don Slott derli toplu, sonu başından planlanmış, son derece etkili bir hikaye kurgusu oluşturmuş. Serinin ana villain'ı olarak Green Goblin'i konumlandırmak doğru bir tercih. Seri boyunca bazı önemli villainlar ile karşılaşmakta çok keyif verdi. Özellikle Superior Spider-Man'in Venon ile karşılaşması şarttı ve bu da başarılı bir hikayeydi. Hobgoblin karakterinin de yıldızlaştığı bir run oldu.

Seri belki daha uzun bile sürebilirdi. Otto'nun gözünde Peter Parker'ın dünyasına bakmaya dürüst olmak gerekirse doyamadım. Başka bir çok villain ile de etkileşimini görmek harika olabilirdi. Genel olarak söyleyecek kötü bir söz bulamıyorum seriye. Her Spider-Man severin okuması gereken bir seri olmuş.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"