New Avengers "Now"

Başlatan dean, 12 Haziran, 2013, 16:09:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Jonathan Hickman tarafından yazılan Avengers serilerinin diğer ayağı New Avengers. Bu sefer ön planda Black Panther karakteri var. (görün şu adamı,görün şu potansiyeli,resmen Balack Panther için yalvartıyorlar adamı,filminide istiyoruz artık)Marvel'ın Ulliminati takımı tek eksik (xavier) dışında (fazlası bile var) burada. Karşılarında bırakın dünyayı, evreni, şunu bunu bütün evrenlerin(multiverse) yok olma tehlikesi var. İnfinity Gems'ler var.Güzel hikaye güzel çizimler var. Sonuç olarak ne oluyor. Şahsen takip edilecekler listeme altın harflerle yazılıyor.

rumar80

Bence de en başarılı "now" serilerinden. Grup dinamikleri de özel. Wakanda'yı yok eden Namor ve Wakanda'nın kralı Black Panther. "İşimiz bitince seni öldüreceğim." Diyor Namor'a. FF dışında işler de yapabilen Reed Richards.
   Bu kadar güçlü karakterler (Black Panther, Namor, Mr. Fantastic, Iron Man, Black Böltüler, Dr. Strange, Black Bolt ve Beast) arasında çok "insann" kalan Captain America ve ekibin ona yaptıkları. Mutlaka takip edilecek bir seri.

gamlıbaykuş

Kadro gerçekten sağlammış. Umarım Gerekli Şeyler normal serinin bitiminde bu seriye de el atar. Peki şu anda bizim okumuduğumuz New Avengers kaç ciltte tamamlanacak. Gerekli Facebook sitesinde 12. cilt de dahil kapaklarını yayınlamıştı sonrası da var mı ?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 12 Haziran, 2013, 16:24:48
Kadro gerçekten sağlammış. Umarım Gerekli Şeyler normal serinin bitiminde bu seriye de el atar. Peki şu anda bizim okumuduğumuz New Avengers kaç ciltte tamamlanacak. Gerekli Facebook sitesinde 12. cilt de dahil kapaklarını yayınlamıştı sonrası da var mı ?

Bu maceraların Türkçesine çok yıllar var. Bizim okuduklarımız 13. Siege ile tamamlanıcak. Ondan sonra normal Avengers (6 cilt) secret avengers (7 cilt) ve new avengers vol 2 (5 cilt) kurulacak sonra onlar avengers vs. x-men ile tamamlanacak (basitçe) sonra bunlara sıra gelecek.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: dean - 12 Haziran, 2013, 16:31:50
Bu maceraların Türkçesine çok yıllar var. Bizim okuduklarımız 13. Siege ile tamamlanıcak. Ondan sonra normal Avengers (6 cilt) secret avengers (7 cilt) ve new avengers vol 2 (5 cilt) kurulacak sonra onlar avengers vs. x-men ile tamamlanacak (basitçe) sonra bunlara sıra gelecek.

Sevgili Dean inan gözümü korkuttun. Bu ne böyle daha bir sürü şey varmış. Bu durumda bırak New Avengers Now serisini bu yazdıklarının bile yayınlanacağını düşünmüyorum. Yok yok ümidimi yitirdim :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 12 Haziran, 2013, 16:39:12
Sevgili Dean inan gözümü korkuttun. Bu ne böyle daha bir sürü şey varmış. Bu durumda bırak New Avengers Now serisini bu yazdıklarının bile yayınlanacağını düşünmüyorum. Yok yok ümidimi yitirdim :)

;D bi' de bunların arasında eventlar var (Siege,Fear Itself, Avengers vs. X-men yeni Age of Ultron bir kaç ay sonra Infinity) ya bunlar türkçe takip edilmesi imkansız zaten. Birde takip bırakıldı mı bi daha zor toparlanıyor. Ben mesela 2 sene felan çok iyi takip edemedim trilyon tane olay olmuş. Acayip bir şey valla.

rumar80

Galiba biraz da bu yüzden ben 70'li ve 80'li yıllardaki maceraları daha çok seviyorum. Bir dergiyi alırdın başka dergilere dalmadan macerayı okuyup bitirirsin. Şimdiki maceralar kötü demiyorum ama çok fazla event yaparak ana dergilerin devamlılığını bozuyorlar.

dean

Günümüzde bir karakteri takip edebilmede ortadan kalktı. Bakıyosun Iron Man heryerde, Spider-Man her yerde, Wolverine her yerde eventlarıda kattık mı işin içine 1 karakteri bile takip etmeye kalksan 4-5 dergi almadan olmuyor. Bir de Marvel evreninde X-Men diye bir ayrı evren var o da ayrı bir konu. All-New X-Men, Astonishing X-Men, Cable and X-Force, Savage Wolverine, Uncanny X-Force, Uncanny X-Men, Wolverine and the X-Men, X-Factor, Wolvorine, X-Men: Legacy, bi'de takısız direkt X-Men kaç etti 11 affedersiniz ama yuh derler yaw bu nedir. Şahsen X-Men'i takip edemiyorum ben. Ne oldu ne bitti diye bi' bakıyorum ama okunacak gib değil pek yani. 

tommikser

Bak abicim Zagor ,yıllık Zagor, özel Zagor, birde yeni çıkan dev albüm Zagor bu kadar.Yok event miş yok oymuş buymuş Zagor işte kasmadan okuyorsun.Bence fumetti ye devam ;D

dean

Alıntı yapılan: gunessemerci - 12 Haziran, 2013, 17:31:31
Bak abicim Zagor ,yıllık Zagor, özel Zagor, birde yeni çıkan dev albüm Zagor bu kadar.Yok event miş yok oymuş buymuş Zagor işte kasmadan okuyorsun.Bence fumetti ye devam ;D

:D manga da güzel 1 tane Naruto, 1 tane Bleach, 1 tane One Piece.  :)

rumar80

Alıntı yapılan: dean - 12 Haziran, 2013, 17:17:27
  Günümüzde bir karakteri takip edebilmede ortadan kalktı. Bakıyosun Iron Man heryerde, Spider-Man her yerde, Wolverine her yerde eventlarıda kattık mı işin içine 1 karakteri bile takip etmeye kalksan 4-5 dergi almadan olmuyor. Bir de Marvel evreninde X-Men diye bir ayrı evren var o da ayrı bir konu. All-New X-Men, Astonishing X-Men, Cable and X-Force, Savage Wolverine, Uncanny X-Force, Uncanny X-Men, Wolverine and the X-Men, X-Factor, Wolvorine, X-Men: Legacy, bi'de takısız direkt X-Men kaç etti 11 affedersiniz ama yuh derler yaw bu nedir. Şahsen X-Men'i takip edemiyorum ben. Ne oldu ne bitti diye bi' bakıyorum ama okunacak gib değil pek yani.

X factor X men ailesinin biraz dışında giden bir seri. Ayrıca Peter'ı David'in usta yazarlığı ile farklı bir tat. Kaçırmamak lazım. Diğer üyelerin çoğunu ben de bıraktım. Ama All New X-men, Uncanny X-men ve Wolverine'in and The X-Men'i takip ediyorum. Bir de tamamen hatunlardan oluşan XXX'i merakla bekliyorum.
   Event çıktı çizgi romanın  mertliği de bozuldu. ;)

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 12 Haziran, 2013, 17:40:59
   X factor X men ailesinin biraz dışında giden bir seri. Ayrıca Peter'ı David'in usta yazarlığı ile farklı bir tat. Kaçırmamak lazım. Diğer üyelerin çoğunu ben de bıraktım. Ama All New X-men, Uncanny X-men ve Wolverine'in and The X-Men'i takip ediyorum. Bir de tamamen hatunlardan oluşan XXX'i merakla bekliyorum.
   Event çıktı çizgi Roma'nın mertliği de bozuldu. ;)

Now kapsamında All New X-Men, Wolverine, Uncanny X-Men, Wolverine and The X-Men'i ilk sayılarını bi'okuyacağım.

hanac

Bu "Now" serilerini sevdim ben.

Marvel'i tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyoum.

dean

Alıntı yapılan: hanac - 12 Haziran, 2013, 22:41:37
Bu "Now" serilerini sevdim ben.

Marvel'i tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyoum.

Marvel "now" bende new 52 etkisi yarattı. (zaten Marvel'ın da istediği buydu tabi ki) Bir iki tane çok kötü demesekte sıkıntılı seri var o kadar.

Ras Al Ghul

Secret Wars'a giden yol yanlış hatırlamıyorsam bu seriydi basılmasını bekleriz