Guardians of the Galaxy "now"

Başlatan dean, 13 Haziran, 2013, 13:43:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Seneye ağustos ayında filmide vizyona gireceği için belli ki Marvel, Guardians of the Galaxy'nin üstüne düşüyor. Yazar Brian Michael Bendis çizer Steve McNiven. İlk önce 0.1 sayısı yayınlanıyor bu sayı da Guardians of the Galaxy'nin lideri olan Peter Quill'in (Star-Lord) geçmişi anlatılıyor.

Asıl hikaye 1.sayıda başlıyor.(şimdi ne yazsam spoiler olur). Genel olarak hikaye güzel (acayip farklı, şöyle, böyle değil tabi ama güzel) çizimler güzel (zaten McNiven'ın çizimlerini beğenirim).Filmde de görüceğimiz ana kadro (Star-Lord, Groot, Gamora, Drax the Destroyer, rocket raccoon) hepsi burada. Bi'de Iron Man var (arkadaş now'da da Iron Man heryerder çıkıyor.)

Sonuç olarak bu çizgi roman okunur. Zaten film gelmeden etüt etmek lazım Galaxy'i (şahsen öncesini de okuyacağım.).

rumar80

İlk Guardians of The Galaxy 70'li yıllarda karşımıza çıkar:

Astronot Vance Astrovik (Justice adlı süper kahramanın kimliği) uzay gemisi ile yolculuğa çıkar uyandığında uzak bir geleceğe gelmiştir. Dünya Badoon ırkının esareti altındadır. Güneş sisteminin diğer gezegenlerinde de kolonileşme başlamıştır. Astrovik vücudunun dağılmasını önleyen uzay giysisine mahkum bir şekilde bu gezegenlerden dostlar edinerek Badoon'lara karşı direnişe başlar ve Guardians of The Galaxy kurulur. Arada günümüze de gelseler maceralar geçmişte geçer.
  80'lerde Jim Valentino grubu tekrar hayata döndürür. Bu sefer maceralar gelecekte geçse de günümüzden göndermeler ya da tanıdıklar karşımıza çıkar: Phoenix ve Wonder Man gibi yaşayan karakterler, Captain America'nın kalkanı gibi materyaller gibi. Döneminde sevilse de çok uzun soluklu olmaz.
  90'larda ekip tekrar kurulurken bu sefer şimdiki kadro ile kurulur. Ancak çok uzun ömürlü de olmaz.
  Şimdi sıfırdan bakalım neler olacak ben de merak ediyorum.

rumar80

rumar80

Yeni takımın üyeleri de aslında eski karakterlerdir:

Drax The Destroyer 70'li yıllarda Thanos ile savaşmak için yaratılmış bir karakter olarak karşımıza çıkar. Zamanla Avenger Moondragon'un öldü sanılan babası olduğu anlaşılır. Daha çok Captain Mar vell ve Iron Man ile maceraları olur.

rumar80

Gomora yine 70'lerde karşımıza çıkan bir karakterdir. O da Thanos'a karşı savaşır. Ancak daha çok Adam Warlock ve Pip the Troll ile birlikte savaşır. Arada benim de anlattığım Avengers macerasında ölürler bile.

rumar80

Rocket Racoon ilk defa Hulk'un bir sayısında çıkar. Ardından kendi limited serisinin kahramanıdır. Son olarak ta Guardians'ın kadrosundadır.

Nightrain

Hâlâ çizgi romanın basılmadığına inanamıyorum. Hazır filmide geliyor. Gerekli'den atak bekliyorum. :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 20 Şubat, 2014, 17:09:34
Hâlâ çizgi romanın basılmadığına inanamıyorum. Hazır filmide geliyor. Gerekli'den atak bekliyorum. :D

Ne tesadüf ki bende İlk ciltini okuyordum. Zaten tanıtımda yapacağım. Hikayesi güzel. Yayınlanırsa çok iyi olur ama bence asıl şuan da tam Captain America The Winter Soldier'ın yayınlama zamanı ;)

Harun Ça

Yayınlanmasını isterim, renkli karakterler olduğu için salt çizgi roman okurları dışında genç neslede hitap eder ve filmin geliyor olması bedava reklam.

rumar80

Bence de Winter Soldier çok daha mantıklı seçim.

omega red

film gazıyla iron man bile satmadı burada... Eğer film çok çok  çok başarı getirirse basılması mantıklı olur.
Amerika'da bile hala bilinen bir seri değil. film etkisiyle yıldız yazar çizerlerle destekleyip çıkartıyorlar.

Sakızlı Ohannes Paşa

İlk cildi benim çok hoşuma gitti. Filmi de çok beğenmiştim zaten. Star-lord ve babası arasındaki çekişme oldukça merak uyandırıyor. Rocket ve groot zaten ayrı birer dünya  ;D

Sadece stark'ı yadsıdım biraz o takımda. Pek de gerekli değilmiş açıkçası. Mcniven da bu seri için belki de olailecek en uygun çizer olmuş. Oldukça beğendim. Filmi sevenler bundan da keyif alacaktır. 8/10.

dean

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 28 Mart, 2015, 17:24:58
Sadece stark'ı yadsıdım biraz o takımda. Pek de gerekli değilmiş açıkçası. Mcniven da bu seri için belki de olailecek en uygun çizer olmuş. Oldukça beğendim. Filmi sevenler bundan da keyif alacaktır. 8/10.

Marvel'ın Now dönemi Avengers ve Iron Man 3 filmlerinin arasına denk geliyordu. O ara Tony Stark neredeyse her çizgi romanda çıkıyordu. Bende heryerden çıkmasından hoşlanmamıştım.

Sakızlı Ohannes Paşa

2. cilt için beklentimi yükseltmiştim ama maalesef umduğumu bulamadım. Angela hikayesi sarmadı beni. Pichelli'nin çizimler harika ama 2 sayıyı Francavilla çizmiş ve renklendirmiş. Kendisinin tarzını hiç sevmem. Guardians of the Galaxy gibi cıvıl cıvıl olması gereken bir seriyi boğmuş bu çizim ve renklendirme. Hatta Batman Black Mirror'da bile kendisinin çizdiği bölümlerin tempoyu düşürdüğüne inanıyorum.

Bendis genel olarak tatmin edemedi ama gerçekten çok kıyak bir rocket profili okutturuyor. Rocket'ın içindr olduğu sohbetleri okurken gülümsememek çok zor. Rocket için bile takip edilir bu seri. "Blam murdered you"

Guardians of the Galaxy 4-10 arası sayıları kapsayan 2. cildine genel olarak puanım 6/10.

Sakızlı Ohannes Paşa

21. sayıdan itibaren valerio schiti serinin çizeri oldu. Birçok denemenin ardından doğru kişi bulundu bence. Guardians'a harika uydu tarzı.

Yukarida resim 21. sayı son sayfa. Symbiote tarafından ele geçirilmiş groot. Gerçekten harika bir çizim.