Shingeki no Kyojin - Titana Saldırı

Başlatan dean, 14 Haziran, 2013, 02:50:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

"İstemem,eksik olsun.."

Harun Ça

Henüz tarih belli olmasada 2. sezon geliyor.

hanac

İlk sezonu yanı 25 bölümü + 5 OVA yı bitirdim.

Seriye 10 üzerinden 7 veriyorum.

Baş karakter olan Eren'i pek beğenmedim, Mikasa kat kat iyi.

Dizide çok fazla karakter var, her bölüm biri ön plana çıkıyor diyebilirim.

Bilinmeyenler çok fazla, ikinci sezonda bu bilinmeyenler artarsa olaylar çok karışır. ( Lost sendromu  :) )

Çok sert bir seri, kan gövdeyi götürüyor; herhalde 25 bölüm boyunca bir tane espri bile yapılmadı.

Bakalım ikinci sezonda neler olacak.

doktor1881

Oğlumun ısrarı üzerine gecikmeli de olsa iki gecede toplam 15 bölümünü birlikte izledik(Oğlum ikinci kez seyrediyormuş.Bu sıralar oğlum dizi izlemeyi bırakıp sırf animeye dalmış durumda  şu an  One Punch Man izliyor )

Konu olarak güzel ama bir çok sır aydınlanamayacağı için içimizde ukte kalacak gibi ;D

Anime Notu:8/10

Sakızlı Ohannes Paşa

Gerekli Şeyler 8. cildi çıkarınca ben de animeye başladım. Önce 8'i bitirdim sonra anime'yi. Aynı yerde bittiler. Mangasını çok beğeniyorum zaten. Anime'yi de oldukça beğendim. Anlamadığım bir nokta var. Bu OVA noluyor? Yan karakterlerin hikayeleri falan mı anlatılıyor.

hanac

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 05 Mart, 2016, 20:46:30
Anlamadığım bir nokta var. Bu OVA noluyor? Yan karakterlerin hikayeleri falan mı anlatılıyor.

Donanımhaber'den alıntı yaptım;

Genellikle anime serileri için yapılmış ekstra bölümlerdir.
Hala yapılma amaçlarını çözememiş olmakla beraber konunun gidişatını etkilemediğinden izlenmesi çok da gerekli değildir.
Tabii bazı serilerin bölümler halinde ovaları oluyor, onlar konuyla alakalıdır. Onları izlemeniz gerekir.
Ama tek bölümlük ovalar dediğim gibi izlenmek zorunda değildir.
Kelime anlamı "original video animation" dur.

Örneğin Naruto yada One Piece OVA'larını tüm seriyi izlemişsen izlemeyedebilirsin ama Hellsing ya da Gundam OVA'ları sözkonusu olduğunda bunu yapamazsın. Yaparsan da belki de hikayedeki en akıcı ve önemli noktaları atlamış olursun.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: hanac - 05 Mart, 2016, 20:57:18
Donanımhaber'den alıntı yaptım;

Genellikle anime serileri için yapılmış ekstra bölümlerdir.
Hala yapılma amaçlarını çözememiş olmakla beraber konunun gidişatını etkilemediğinden izlenmesi çok da gerekli değildir.
Tabii bazı serilerin bölümler halinde ovaları oluyor, onlar konuyla alakalıdır. Onları izlemeniz gerekir.
Ama tek bölümlük ovalar dediğim gibi izlenmek zorunda değildir.
Kelime anlamı "original video animation" dur.

Örneğin Naruto yada One Piece OVA'larını tüm seriyi izlemişsen izlemeyedebilirsin ama Hellsing ya da Gundam OVA'ları sözkonusu olduğunda bunu yapamazsın. Yaparsan da belki de hikayedeki en akıcı ve önemli noktaları atlamış olursun.

Tesekkurler.

Harun Ça

2. Sezon Fragman

2. sezon için Nisan 2017 deniliyor.