dean ile güncel sinema haberleri

Başlatan dean, 14 Haziran, 2013, 16:36:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Şimdi ilk önce niye böyle bir başlık açma ihtiyacı duyduğumdan bahsedim. Bildiğiniz gibi sinema,dizi,çizgi roman uyaraması filmler vs. paylaşımlarımı genelde elle tutulur, gözle görülür haber çıkınca yapıyorum.(fotoğraflar,fragman,afiş gibi) bu başlık altında dedikodular,yapılan anlaşmalar,filmler ile ilgili gelişmeler, gelecek filmlerden haberler,ya da beğendiğim, paylaşmak istediğim ama kendi başlığına sahip olmasını pek düşünmediğim haberleri paylaşmak istiyorum.

İlk haberlerim ile başlıyim.

- Benicio Del Toro Guardians of te Galaxy kadrosuna katıldı ve birden çok film için anlaşma yaptığı söyleniyor muhtemel rolü: The Collector

-Marvel Phase 3'e ait iki film için 6 Mayıs 2016 ve 5 Mayıs 2017 tarihlerini şimdiden rezerv etti.

-Dc'den br dedikoduya göre ise Man of Steel'in gişe başarısı şimdiden kesin olduğu için. Justice League öncesi Wonder Woman ve Aquaman sesleri yükselmeye başladı.

kedidiro

bence bu güzel bir başlık ve gerekli. böylece bir yandan senden güncel gelişmeleri alırken diğer yandan benim başlığım da nostaljik ve alternatif sinema bilgileri verebilecek. böylece bir bütünlük oluşmasını umabiliriz...

darkwood

İş ve çizgiroman takip etmekten yeni filmlere bir parça uzak kalmıştım. Bu köşe bu eksiğimi kapatacak umut ediyorum.
Darkwood Sakinleri..

dean

- Keanu Reeves ilk kez yönetmenlik koltuğunda. İlginçtir ki filmin vizyon tarihi henüz yok ama illa ki film gelecektir kendilerine çekmediler ya  :)

Man Of Tai Chi International Trailer (2013) - Keanu Reeves Movie HD

- Arnold Schwarzenegger Terminatör 5 ile dönüyor. Filmin önümüzdeki yılın ilk aylarında çekimlerinin başlayacağı söyleniyor. Arnold Schwarzenegger'i CGI ile gençleştirilmesi gündemde ama benim şahsi fikrim aktörün T-800'ün kaynak bedeninin yaşlanmış halini canlandırması. Ama tabi bu benim düşüncem nasıl işlerler hep birlikte göreceğiz.

- Ünlü bilgisayar oyunu Need For Speed bu kez de filmi ile geliyor. Hızlı ve Öfkeli artık polisiye,suç,aksiyon hatta yer yer bilim kurgu'ya bağladığı için stüdyolar ne yapsakta sokak yarışlarını tekrar canlandırsak düşüncesi ile Need For Speed'in filmini çekmeye karar vermişler. Başrolünde Breaking Bad'ten tanıdığımız Aaron Paul var. Set'ten görüntüler ve 2-3 saniyelik film içi görüntüleri aşağıdan izleyebilirsiniz.

On The Set - Need For Speed Movie

DAMPYR

Evet böyle bir köşeye Bu forumda ihtiyaç vardı.Bu köşe sayesinde bir yandan yeni flimlerden  uzak kalmazken bir taraftanda nostaljik ve alternatif sinema bilgileri alacagız.Bu çok iyi olacak... 8) :D :)

hanac

Alıntı yapılan: dean - 15 Haziran, 2013, 19:40:14
Arnold Schwarzenegger Terminatör 5 ile dönüyor. Filmin önümüzdeki yılın ilk aylarında çekimlerinin başlayacağı söyleniyor.

Hmmm, ilginç bir haber.

Ama bence genç bir aktör ile daha iyi olabilirdi.

kalidor

Terminator 5'in çekimleri o zaman Conan'dan sonra başlayacak. İçimden bir ses ikisinden birinin güme gideceğini söylüyor. O da malumunuz olabilir :'( ???
Crom! Ölüleri Say...

dean

Alıntı yapılan: hanac - 15 Haziran, 2013, 22:23:38
Hmmm, ilginç bir haber.

Ama bence genç bir aktör ile daha iyi olabilirdi.

Onu 2009 yılında Terminator Salvation ile denediler ama o da olmadı. Keza McG'nin çektiği film ne kadar güzel olabilir diye sormadan da edemiyorum. Daha sağlam bir yönetmen ile güzel de olabilirdi. Ama yapımcılar belli ki eski Terminatör hayranlarını Arnold ile yakalamayı planlıyor ya da gerçekten akıllarında çok iyi bir fikir var. Lakin benim oyum ilkine.

dean

Alıntı yapılan: kalidor - 15 Haziran, 2013, 22:32:54
Terminator 5'in çekimleri o zaman Conan'dan sonra başlayacak. İçimden bir ses ikisinden birinin güme gideceğini söylüyor. O da malumunuz olabilir :'( ???

Valla ben ikisinden de umutlu değilim. Bu saatten sonra Arnold ile birlikte devam etmeye hiç gerek yok. Kültleşmiş rol kültleşmiş oyuncu. Indiana Jones döndü ne hale geldi. John McClane geldi sadece ora bura patladı.

dean

-Martin Scorsese ile Leonardo DiCaprio'nun yeni işbirliği : The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street Official Trailer #1 (2013) - Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio

-Man of Steel gişede oldukça iyi gidiyor. 200 milyonu buldu bile. Tabi böyle olunca stüdyo filmin devamı ve diğer karakterlerin uyarlamaları için daha da istekli davranacaktır. Zaten dedikodular dönmeye başladı bile seneye diyenler bile var ama elbetteki imkansıza yakın gibi bir şey bu. Ama 2015'te Man of Steel 2 yi bekleyebiliriz.

-Pirates of the Caribbean 5'in yönetmenlerinin Joachim Rønning ve Espen Sandberg olduğu açıklandı. Şahsen bu karardan hiç memnun değilim ama bekliyeceğiz bakalım.

hanac

Alıntı yapılan: dean - 17 Haziran, 2013, 13:50:28
-Martin Scorsese ile Leonardo DiCaprio'nun yeni işbirliği : The Wolf of Wall Street

Fragmandan bile Leo'nun döktürdüğü anlaşılıyor.

Adam Oscar'a aday olur buraya yazıyorum.

dean

Flaş bir gelişme oldu :

- Sony, The Amazing Spider-Man 3. ve 4. filmlerinin vizyon tarihini açıkladı

3. film : 10 Haziran 2016

4. film : 4 Mayıs 2018

Bence abartı derecesinde erken verilen tarihler yani 5 yıl öncesinden film tarihi vermek çok cesur bir karar. Hatta inanılmaz. Orjinal kaynaklarda aşağıda.

http://www.comicbookmovie.com/fansites/JoshWildingNewsAndReviews/news/?a=81740

http://www.superherohype.com/news/articles/177547-sony-sets-release-dates-for-3rd-and-4th-spider-man-films

http://blogs.indiewire.com/theplaylist/the-amazing-spider-man-3-the-amazing-spider-man-4-get-official-release-dates-20130617

http://comicbook.com/blog/2013/06/17/report-amazing-spider-man-3-and-4-get-release-dates/

Bu ara çizgi roman uyarlamalarında gerçekten acayip şeyler oluyor.

hennessy

Çok acayip değil normal seneryo yazılmaya başlanır ve herşey yerli yerine konur. Star Wars ın da çekilmeden önce tarihleri açıklandı Lucas amca tarafından. Ellerinde çok arşiv var bu sefer söyle güzel bişi çeksinler önemli olan o.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Alıntı yapılan: hennessy - 17 Haziran, 2013, 22:40:13
Çok acayip değil normal seneryo yazılmaya başlanır ve herşey yerli yerine konur. Star Wars ın da çekilmeden önce tarihleri açıklandı Lucas amca tarafından. Ellerinde çok arşiv var bu sefer söyle güzel bişi çeksinler önemli olan o.

Zaten şöyle de bir durum var bundan 6-7 ay önce mi neydi Sony açıklamıştı. Spider-Man evreni yaratıcaz demişti. Bu laflarının anlamıda çizgi romanlarda gördüğümüz önemli her karakteri filmlerde kullanmak istemeleriydi. Belli ki kafalarında bir şablon var hikayenin gelişimi ile ilgili. Zaten büyük plan Sinister Six'i Spider-Man'in karşısına çıkarmak. Benim beklediğim iki şey var 1 Black cat 2 Düzgün bir simbiyot hikayesi (Venom, Carnage vs.)

dean

- 8 yıldır beklenen Sin City'nin devam filmi "Sin City: A Dame to Kill For" için 1 yıl daha bekliyeceğiz. Zira filmin 4 Ekim 2013'te ki vizyon tarihi 10 ay ileri alınarak Ağustos 2014'e ertelendi.

- Skyfall'un üstün gişe başarısından sonra stüdyo tekrar Sam Mendes ile çalışmak istemiş vizyon tarihi için ise 2014'ü işaret etmişti lakin Sam Mendes takvimim çok dolu diyerek teklifi reddetmişti. Stüdyo yakın zamanda 2014 ısrarından vaz geçti ve Sam Mendes'i beklemeye karar verdi. Film için şuan da görünen vizyon tarihi 2016 ve yönetmen yine Sam Mendes hatta ve hatta Sam Mendes'in 3. bir Bond filmi çekme ihtimali bile var.

- Loki, Avengers 2'de yok.