Marvel Team-Up - Büyülü Çizgi

Başlatan hennessy, 22 Haziran, 2013, 12:31:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

İlk siftah benden. İç baskı için beklediğinize değecek okuyunca yorumlarım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

gamlıbaykuş

Böylece bir hayalim gerçekleşmiş oldu. Uzun zamandİr beklediğim bir seriydi. İnşallah istikrarla ilerler ve diğer Essentialler için de bir kapı açar...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

İçinde 12 macera var. İlyas bir cildi ikiye bölersek basmış. Ben basımı beğendim. Eski günleri hatırlattı.
  Bu güne kadar Marvel dört Essential Marvel Team Up cildi çıktı. Bu da yayınlanacak toplam 8 sayı demek. Tabii Marvel devam ettikçe biz de devam ederiz inşallah.
   Son olarak iç kapakta Thor'un reklamı da güzel olmuş.

hennessy

İlk yüz sayfa bitti. Öncelikle tekrar İlyas'a teşekkür ederim bu güzel yayın ile bizleri buluşturduğu için. Kaliteli baskının ve kağıtın ne kadar önemli olduğunu siyah beyazda bir kez daha görmek güzel oldu. Siyah mürekkep kağıda güzel basılmış kalın kağıtta çizimler ve detaylar gözünüzü yormuyor. Arka sayfayı göstermiyor en önemlisi. Çizimleri çok beğendim. Örümcek adam ve alev adam maceraları güzeldi. Kitabı okurken kendimi bilika zamanındaki örümcek adam okuyor hissine kapıldım. Emre'nin çevirileride akıcı ve güzel olmuş. İlke'nin örümcek adam çevirilerini çok beğenirim. Emre'de akıcı çevirmiş. Zaten işin içinde İlke'de oldumu değme keyfine.

Yalnız bir eleştirim olacak İlyas'la görüştüğüm zamanda söyleyeceğim. Kitap yapıştırılırken biraz daha geriden yaıpştırılır ise daha iyi olur. İkinci kitapta dikkat edilmeli. Bazı köşedeki balonlar zor okunuyor yada bazı köşedeki çizimlerin sonunu tam göremiyoruz. İlk kitapta olur bunlar ama düzellirse benim için daha güzel olur. Onun dışında güzel bir edisyon ile karşılaşmak çok güzel. Birde söylenen zamanlarda yayınlanırsa değme keyfine.

İlyas'a da söyledim tek isteğim imkan olsa idi İlke'nin ön yazı yazması gerçekten Örümcek Adam'ı yemiş yutmuş kardeşimden bir ön söz yakışırdı
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Ben ilk üç macerayı okudum ve okumaya devam ediyorum. Benim eleştirim kahramanların isimlerine...
   Sevgili Emre tercümeyi çok güzel yapmış ama kahramanları da Bilka zamanındaki gibi Türkçe isimleri ile yapmış. Artık orijinal adlarını bildiğimiz kahramanları tekrar Türkçe adları ile görmek güzel ama bence orijinalleri olsa daha iyiydi. Haydi bunda ısrar ettiniz o zaman dördüncü macerada Angel ve Buz Adam diye yazmayın. Ya Melek ve Buz adam yazın ya da Angel ve Ice Man.
   Bu un dışında o naif maceraları tekrar okumak ayrıca güzeldi.

s.b

Team up'ı bugün aldım. Fakat okumaya vakit bulamadım.Ama hennessy'nin dediği gibi baskısı çok güzel olmuş. Bu güzel seriyi bizlere sunan İlyas beye sonsuz teşekkürler.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

gamlıbaykuş

Sonunda heyecanlı bir şekilde okumaya başladım ve şunu anladım ben klasik herşeyi seviyorum. Çizgiler güzel, maceralar keyifli ve güzel. Sıkmıyor aksine dinlendiriyor. Herkese tavsiye ederim.

Bu cilt, Orijinal Marvel Team-Up serisinin 1. cildinin 1. bölümüdür (Malumunuz ikiye bölünerek yayınlanıyor) ve 12 maceradan oluşmaktadır. Bu ciltte Örümcek yanında yer alan kahramanlarımız;

Human Torch (Bu ciltte 4 sayıda birlikteler)
X-Men
Vision
Thing
Thor
Kedi
Demir Adam
Inhumans ve Kurt Adam'dan oluşmaktadır.

Toplam 150 maceradan oluşan bu seriyi umarım bir önce tamamlarız. Ve İlyas Abi'ye de sonsuz teşekkürler :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

tommikser

Dün elime geçti.Daha okuma fırsatım olmadı ama şudan dolayı Büyülü'ye teşekkürler.Bütün isimler-lakaplar Türkçe olmuş.Benim gibi Türçe aşığı için mükemmel bir şey.Gerçekten çok sağolun gerçekten ellerinize sağlık.,

Onun dışında bence çizgiler fwena değil.Günümüzle tabii karşılaştırılamaz ama bence gene de çok iyi.Çocukluğumda olsaydı bu kitap şimdi delirmiştim ;D

rumar80

Bence üstteki mesajımı bir kere daha oku Güneş.

s.b

Marvel Team-Up kullanılan kağıt ve baskı kalitesiyle muhteşem. Kızılmaske'den sonra ikinci yayını olan Team-Up'ta da kaliteden taviz verilmemiş. Yılların çizgi roman satıcısı arkadaşımız yayıncılığa çok iyi başladı.
1. cilt 12 fasikülden oluşmuş.

1.sayıda Örümcek Adam ve Alev Adam birlikte Kum adam'a karşı mücadele ediyorlar. Maceranın en can alıcı kısmı, Örümcek ve Alev'in Kumcuğu kovalarken Kum Adam'ın bir binanın penceresinden içeriye daldığı andır. İçeride yatmakta olan kadını göstererek...
__Peki, artık sırrımı biliyorsunuz. içerideki benim annem. Kendisi yaşlı ve hasta. Ve ben her Noel arefesinde kendisini görmeye gelirim. Ne olursa olsun. Doktorlar ona benim bir suçlu olduğumdan hiç bahsetmemiş. Durumu ele verip bu Noel'i benim için mahvetmeseniz diyorum.
Bizim iki saftirikte merhamete gelir ve buna kanarlar. Üstelik saf örümceğimiz Gwen için aldığı hediyeyi de annesine vermesi için Kum Adam'a verir.

2. sayıda Örümcek ve Alev'in karşısında Kum Adam, Tuzakçı ve Sihirbaz vardır. Bu üçlü kendilerini FF gibi dörtlü bir süper grup yapmaya heveslenirler ve dördüncü ortak olarakta Örümceği gözlerine kestirirler. Bakalım Örümcek buna ne tepki gösterecek.

3. sayıda Örümcek ve Alev Vampir Morbius'a karşı omuz omuzalar

4. sayıda Morbius'la mücadele devam eder. Yalnız Alev'in yerini X Men almıştır. Örümcek ve X Men Morbius'karşı. Macerada bir teşekkür sahnesi var ki tam sizlere göre. Örümceğimiz X Men Jean'e öyle bir yumuluyorki o sayfa neredeyse alev alev yanacak.

5. sayıda Örümcek ve Vısıon Kuklacı adlı bir çatlakla uğraşmaktadırlar.

6. sayıda Kuklacı macerası devam eder. Sayfalarımıza iki tanıdık daha dahil olur. Kötü Adam Mucit ve iyi adam FF dan sevimli dostumuz Yaratık.

7.sayıda Şimşek Tanrısı Asgard'ın soylu Prensi Thor vardır. Örümcek Adam ile iyi bir ikili oluyorlar.

8. sayıda Örümceğin yanında bir kadın vardır; Kedi. Düşmanlarıda bir kadındır. Onun da adı Erkek Avcısı. Erkeklere gıcık deli bir kadın. Erkek düşmanı olmak onun suçu değil. Doğru erkeği bir türlü bulamamış demek ki. Eminim beni tanısaydı böyle olmazdı.

9. sayıda İnanılmaz Demir Adam Örümceğimizin yanındadır. Zamanda yolculuğu çocuk oyuncağına çevirmiş olan kötü ama gerçekten kötü birine karşı mücadele ederler. Zarkko'ya karşı.

10. sayıda Kötü adam Zarkko'ya bir kötü daha ilave olur; İşkalci. İlave kötü adama elbette ilave iyi adam gerekir. İşte iyilerin iyisi süper iyi Alev Adam yeniden bizlerle.

11. sayıda 9. ve 10. sayılarda devam eden maceramızın finaline gelmiş bulunuyoruz. Ve maceramıza İnhumans dahil olur. Zaman Bombası'nın etkisiz hale getirilmesi için bu zorlu mücadelede Demir Adam, Alev Adam ve İnhumans birlikte.

12. sayıda Örümceğimiz yalnız başına. Karşısında ise aşırı tüylü Kurt Adam var.

Bu çizgi romanı bizlere sunduğun için çok teşekkür ederim İlyas abi. Aldığın her kuruş helal olsun. Kaliteli bir iş çıkartmışsın. Bu kitabı hazırlarken emek veren tüm ekibinede ayrıca teşekkürler.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: hennessy - 23 Haziran, 2013, 21:14:10
Yalnız bir eleştirim olacak İlyas'la görüştüğüm zamanda söyleyeceğim. Kitap yapıştırılırken biraz daha geriden yaıpştırılır ise daha iyi olur. İkinci kitapta dikkat edilmeli. Bazı köşedeki balonlar zor okunuyor yada bazı köşedeki çizimlerin sonunu tam göremiyoruz.

Doğru bir tespit.

Sevdiğim örümcek bu işte, daha kaliteli basılmış, ebatı büyütülmüş bilka kitabı sanki ;D Çizimleri de öyküleri de insanı sıkmıyor.
Birkaç macerayı Conan'dan tanıdığımız Gil Kane (burun altı taramaları meşhurdur ;D ) çizmiş, çokta güzel çizmiş.
Şimdi gereklinin amazing serisindeki maceraların bu döneme ulaşmasını bekleyeceğim okumak için (ömrüm yeter mi bilmiyorum tabi) ;D

s.b

Marvel team-up'ı Örümcek Adam'ın içinden çıkartıp bağımsız ve özgür bir başlık yapsak daha iyi olmaz mı? İki saattir Team-Up arıyorum yahu.

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 27 Aralık, 2013, 10:23:22
Marvel team-up'ı Örümcek Adam'ın içinden çıkartıp bağımsız ve özgür bir başlık yapsak daha iyi olmaz mı? İki saattir Team-Up arıyorum yahu.

Yaptım gitti Sami Bro.  :)

s.b

Çoook teşekkürler efendim.

s.b

Bakalım bu son sayısına ne zaman ulaşabileceğiz.