Batman&Superman New 52

Başlatan hennessy, 25 Haziran, 2013, 22:30:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

asıl sizler bize bu şekilde dosthane yaklaştığınız için ben teşekkür ederim

Nightrain

Ne zaman çıkıyor bu? =P Almam diyordum ama alıcam valla. ^^
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ras Al Ghul

Bir türkiye özel cildi bekleriz  Batman ve Supermanden ;D

@Serhan

We have E.E.
They don't :D

Bu arada satış tarihi 32 Ocak 2016 arkadaşlar.

nicholaihel

Alıntı yapılan: Utku Gürsoy - 08 Ağustos, 2014, 20:18:20
Lütfen siz alın Yky nin çr lerini okurken kokudan nefesim daralıyor,öksürüyorum. Hangi boyayı kullanıyorlarsa artık.

Ben JBC ve çoğu yayın evinde de yaşıyorum aynı sorunu. Bekletmek mi lazım sayfaları açıp nedir bilmiyorum. Araştırmadım ama zararlı olabileceğinden dahi şüpheleniyorum bu kimyasal çizgi roman kokusunun. Sadece Lone Wolf gibi 2. hamurlarda pek olmuyor.

Caped Crusader

İşte bunu beklemiyordum. Aralık 2015 diye paylaşmışlar  :)

Nightrain

Yıldıray Çınar mı? Vay! Almak farz oldu.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tommikser

Evet sanırım okuyan olmamış ki sadece ben yazmış olacağım.
Geçen gün elime geçti.Ertan abi bir kıyak geçmiş onun içinde özellikle teşekkürler.
Kitabın konusuna bakacak olursam
,paralel evrenler üzerinden kafa karıştırıcı ama güzel bir macera ile karşı karşıyayız.İki batman ve iki superman birbiri ile karşılaşıyor.Karşılaşmalarının nedeni oldukça önemli sonuçlara neden oluyor.Ben konunun işlenişini özellikle akıcı buldum.Konudan daha ilgi çekici olan çizimleri olmuş.
Daha önceden Kara kule serisini okuyanlar varsa çizeri tanıyacaklardır.Ben kara kule de çizerin tarzını oldukça beğenmiştim.Okumadan önce ön yargılıydım.Okuyunca gördüm ki adamın çiziminin karanlık tarafı Batman'e oldukça yakışmış.Hatta o çok parlak delikanlı imajlı Superman'e daha da yakışmış. Superman tip olarak daha karanlık görünmüş.Oldukça sevdim adamın çizimini.Umduğumdan fazlasını verdiğini söyleyebilirim.
Yıldıray Çınar ise her zaman ki gibiydi.Bana göre çizimleri arada sadece sırıtmış.Evet bizden bir çizer ama bana nedense çok sıradan geldi.Hele adamın çizgilerinin arasında daha da sırıtmış. Haaa ara hikayede olmuş mu olmuş.
Bence bu karanlık ve güzel macerayı kesin okuyun.Bir sorumda Ertan abiye devamında ne olacak peki?Yani öykü darkseid üzerinden mi devam edecek?

ferzan

Aralarda ufak çaplı kopukluklar (hikayeden değil, benden ötürü) yaşasam da büyük oranda tat aldım bu eserden...Yıldıray Çınar'ın bu albümdeki 10 sayfayı geçmeyen katkısı öyle güzel kaynamış ki diğerlerine, kapakta yazmasa Yıldıray Çınar çizimi olduğunu farkedemeyecekmişim...Birkaç yıl önce Facebook'ta, gri tonlamalı siyah beyaz sayfaları Yıldıray Çınar paylaşmıştı, anca oradan anımsayabildim...Tüm çizerler ve tüm çizgiler birbiriyle fevkalade bir uyum içerisindeydi...

DC evreninden oldum olası çok tat almam, gene de çıkan her DC yayınını satın alıp okumaya devam ederim ısrarla...Batman'e çocukluğumdan kalma bir tutkum vardır ama bir Batman hayranı da sayılmam...Türkçe Batman koleksiyoncusu olmama rağmen en ufak bir Batman içeren mamülde aşka gelen sevimli tayfaya da bazen anlam veremem...Superman'e ise oldum olası mesafeliyimdir...DC evreninden, bazı Batman öyküleri hariç fevkalade zevk aldığım ilk eser Injustice olmuştur mesela...

Buna rağmen Batman-Superman New 52 cilt 1 itibariyle şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, Batman içerdiği halde JBC'nin en göz korkutmayan yayını olmuş görünüm itibariyle...Maşallah, Batman'ler hep tuğla gibi basıldığından (birkaçı hariç), hep seçme ve fanlarının saygı duruşuna geçeceği türden eski-yeni seriler yayınlandığından, Harley Quinn bile en az iki parmak kalınlığında basıldığından, ince olanlar dahi manen ağır geldiğinden; her seferinde bir gerilim, bir savunmaya geçme durumunda olur, cildin kalınlığından ötürü boyuna diken üstünde olurdum...Batman-Superman cildi ise oldukça sempatik bir inceliğe sahip...Yanlış anlaşılmasın, öyle kağıt gibi bir albüm değil...Hatta cilt tabirini sonuna kadar hakeden gerçek anlamda bir cilt ama öteki göz doyuran Allah'lık ciltlerin yanında bir parça daha ince kaçması bence şahane olmuş...Hard cover Hellboy'lardaki gibi farklı bir tat veriyor, Deadpool'lar gibi normal de gelmiyor...Çok abartılı kalın olmadığı halde sanki çok kalınmış hissi veren, buna rağmen hiç de göz korkutmayan, elektriği çok farklı estetik bir cilt olmuş...Kapak resminin etkisi de bu form estetiğini pekiştirmiş...Hani, JBC'den gram hazetmeyen biri olsaydım, bu cilde bir istisna yapardım, zira diğer JBC Batman'leri gibi kaslı kaslı durmuyor cilt rafta... :)

Vizontele filminde kütüphane açılışında kitapları değil de kütüphanenin ahşabını inceleyen ve takdir eden karakter misali, ben de içerikten ziyade sunumuna bayıldım eserin...Bakalım, 2. cilt gelene kadar bu hisleri ne denli muhafaza edebileceğim soğutmadan... 8)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com