Tex Almanak-LAL Kitap..

Başlatan caretta, 29 Haziran, 2013, 15:43:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

İlker Bey dağ taş Nathan Never doldu.Maşallah Brendon Julia sevenler de seviniyorlar.Ya benim gibi Teks tutkunları?
1001 Roman'ın 4.sayıda bıraktığı Teks Almanak yayınını siz üstlendiniz yanılmıyorsam.5.sayıyı bekliyoruz vesselam!

Berkdinho

Teks Almanakta şöyle bir durum vardı benim hatırladığım.4. Sayıyı 1001 Roman logosu altında Marmara Çizgi basmisti.5. Sayidan sonra Lal Kitap'a geçmişti telifi.Tahminimce Büyülü Rüzgar'in yayımlanması bitince Teks Almanak'i basmaya baslayacaklardir.
The Right Man When Things Go Wrong

caretta

Berdhinko dostuma teşekkür ederim.Lal Kitap istikrarlı yayınevidir.Yayında sorun olmaz.

V

"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Tex ölmez vatan bölünmez güzel haber........................
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Lal'e çok teşekkürler. Almanaklara devam...
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

caretta

Teks aylık,klasik,renkli,maksi,dev ve almanak.Maşallah ahtapot gibi piyasayı sarmış.Comicslere karşı savunmayı tam altı cephede sürdürüyor!!!

darkwood

1001 romandan sonra Tex almanağın devamını bekliyorduk, Lal seriyi tamamlar artık.  ;)
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Lal Kitap teşekkür ederiz Tex almanak sevdiğim bir seridir. Tekrar devamını basmaları güzel oldu. Ama bir iki fikrimi söylemek istiyorum öncelikle 1001 roman Fuat Aktüre abinin bastığı ve bize özel olan kapaklardan sonra biraz heyecanım azaldı tabi orijinal kapaklar bu saygı duyuyorum. İkincisi boy farkı 1001 roman bastığı kitap boyutu ve kağıt kalitesinden sonra bu beni pek mutlu ettiğini söyleyemeyeceğim. Bu orijinal boyumu bilemiyorum Fuat abi daha iyi bilir. Fiyat politikasından hiç bahsetmeyeceğim bile.... Tabi bu benim kişisel fikrim kimseyi ilgilendirmez..

hennessy

Fuat abiden açıklama geldi

Teşekkürler Murat kardeşim, biz daha özel bir dizi olsun diye boyutu biraz büyütmüştük Lal Kitap' ın bastığı orijinal boyut. Mutlaka çok güzel olmuştur...

caretta

Murat Bey çeviri Ay Barka tarafından yapıldı değil mi ?

1001 Roman'da olduğu gibi maceraların başında (orijinal sayılarda olan)uzun editoryal yazılar yok sanırım.

Maceralar hakkında spoiler vermeden biraz birşeyler çıtlatır mısınız ?

Bir de Kadıköy'de satışı başladı mı ? Çizerler ? Ekip tam kadro mu ?

hennessy

Alıntı yapılan: caretta - 02 Mart, 2015, 22:04:07
Murat Bey çeviri Ay Barka tarafından yapıldı değil mi?1001 Roman'da olduğu gibi maceraların başında (orijinal sayılarda olan)uzun editoryal yazılar yok
sanırım.Maceralar hakkında spoiler vermeden biraz birşeyler çıtlatır mısınız?Bir de Kadıköy'de satışı başladı mı?Çizerler?Ekip tam kadro mu?

Abi sorularına dilim döndükçe cevap vereyim

Çeviri Ay Barka
Kadıköy'de satışa başlandı
Maalesef hikaye öncesinde bir sayfalık bir anlatım var
İlk hikaye Nizzi-Ortiz Mascalero İstasyonu
İkinci Macera Boselli-Seijas Apaçi Polisi
Üçüncü macera Ruju-Devesconi Kara Bataklık

caretta

Bonelli'nin sitesinden biraz bilgi aldım.

İlk iki macerada kızılderililer var. Mescalero apaçileri bir yere baskın yapıp katliam yapıyorlar.
İkinci macerada yine  bir grup kaçak Mescalero kuyuları zehirliyorlar.
Üçüncü macera en ilginci galiba. Tarot kartlarına göre hareket eden bir firari

Çizerlerden birisinin Ortiz olması çok güzel...

İlyas Erkul

caretta

-Dikkat Spoiler İçerir-
    Teks Almanağı okudum.Birinci macerada rezervden kaçan asi Jorobado ve çetesi konu olmuş.Kambur apaçi reisi Jorobado bir çiftiğe saldırarak katliam yapıyor.Teks ve çiftlikten sağ kalanlar bir istasyona sığınıyorlar.Apaçiler saldırıyor.Teks kafasına bir darbe alıp bayılıyor.Tam kafaderisi gidecekken askerler yetişiyor.Çocuk kaçırılıyor,Teks çeteyi buluyor çocuğu kurtarıyor.112 sayfalık bir macera.Senaryo bayağı sıradan.Ortiz'in çizimleri
bile senaryonun sığlığını telafi edememiş.Teks'in tek kitaplık (112 sayfalık)güzel maceraları vardır.Nizzi bu macerada benden 5.5/10 not aldı.İkinci macera Boselli senaryolu.Teks yine yalnız.Yine bir kızılderili macerası.Yine sıradan bir öykü.Hadi buna da 6/10 diyelim.Üçüncü macera tarot kartlarına
meraklı bir katil ve çetesi.Devescovi'nin çizgileri canlı,ayrıntıları güzel yansıtan aydınlık çizimler.Eski bir ödül avcısı ve oğlu.Teks'in yalancıktan vurulması.Boğuldu sanılan Daniel Dumont'un canlanması pek inandırıcı görünmüyor.
     112-120 sayfalık maceralarda  sürükleyicilik pek olmayabilir.Hele de Kit Karson olmayınca iş sadece Teks'in yumruklarına ve tabancalarına kalıyor.
Almanaklarda maceralar kısa ama orijinal sayılarda uzun uzun western öyküleri maceralardan önce editoryal yazı olarak yer alır.Ne 1001 Roman ne de Lal Kitap bu yazıları çevirtmiyorlar.Büyük bir eksiklik bırakıyorlar.Almanaklar ve Maksileri karşılaştırırsam;maksiler macera içeriği yönünden çok ileridirler.
Lal