Tex Almanak-LAL Kitap..

Başlatan caretta, 29 Haziran, 2013, 15:43:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Son almanakı okudum. Ailesini öldüren bir kızılderilinin peşinden giden bir adamın hikayesi.
Ve onu durdurmaya çalışan Tex ve Carson'un macerasını anlatıyor.

Çizimler nefisti...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

seastar1000

Almanak 2015 i yeni bitirdim Keske bu kadar bekmeseymisim.Cok guzel bir maceraymis.Cok begendim

s.b

TEX ALMANAK 2015                  KARA BALTA
YAZAN: PASGUALE RUJU          ÇİZEN: SANDRO SCASCİTELLİ

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

yalcinerol345

TEX ALMANAK 2015-Her sayısını almama rağmen bunu az önce okudum.
İNTİKAM ALMAK İSTEYEN İKİ MEZAR KAZSIN.BİRİ KENDİNE,BİRİ DE İNTİKAM ALACAĞINA.
Hikaye bu sözlerle  başlıyor ve müthiş çizimlerle devam ediyor.Son zamanlarda beni en çok etkileyen hikayeydi.Kesinlikle tavsiye ederim.

Dr.ArAmAS

gerçekten çizimler büyüleyici..bu iş artık çocuk veya gençlik mecmuası olmaktan bir hayli öteye geçmiş.

afu

gerek çizim gerekse hikayeler .... Tex olunca bambaşka bir zevk veriyor bana.
mevcut çıkanlara ilave olarak şimdi renkli versiyonlarını da ilave ediyorum kitaplığıma.
bu işe gönül vermiş fanları var Tex'in. sağ olsunlar  ;)

Dr.ArAmAS

Alıntı yapılan: afu - 03 Ağustos, 2017, 23:42:48
gerek çizim gerekse hikayeler .... Tex olunca bambaşka bir zevk veriyor bana.
mevcut çıkanlara ilave olarak şimdi renkli versiyonlarını da ilave ediyorum kitaplığıma.
bu işe gönül vermiş fanları var Tex'in. sağ olsunlar  ;)
bende süper ciltler,dev albümler,renkli sayılar,maxiler,özel sayılar ve almanaklar var.ancak klasikleri almadım.çizimleri ve senaryoları eski diye bulaşmadım..ama külliyat oluşturma sevdası da var...ne diyorsunuz?klasik seri çok kötü değil mi?

haziran00

Alıntı yapılan: Dr.ArAmAS - 04 Ağustos, 2017, 01:05:49
bende süper ciltler,dev albümler,renkli sayılar,maxiler,özel sayılar ve almanakalar var.ancak klasikleri almadım.çizimleri ve senaryoları eski diye bulaşmadım..ama külliyat oluşturma sevdası da var...ne diyorsunuz?klasik seri çok kötü değil mi?

Klasik seri gayet iyidir, Teksi Teks yapan maceraların olması bir yana Klasik ismi bizim uydurmamızdır, Eski maceralardaki ve senaryolardaki derinlik yeni Tekslerde ne yazık ki yok, oldu bittiye gelen 2 yada 3 kitap da bitirme sevdası olmadığı içinde daha detaylı ve akıcıdır. :)

Dr.ArAmAS

Alıntı yapılan: haziran00 - 04 Ağustos, 2017, 01:13:00
Klasik seri gayet iyidir, Teksi Teks yapan maceraların olması bir yana Klasik ismi bizim uydurmamızdır, Eski maceralardaki ve senaryolardaki derinlik yeni Tekslerde ne yazık ki yok, oldu bittiye gelen 2 yada 3 kitap da bitirme sevdası olmadığı içinde daha detaylı ve akıcıdır. :)
hımmm..aslında haklısınız.eski senaryo derinliği yeni bölümlerde yok.bu bütün çizgi romanlar için geçerli hemen hemen.o kadar güzel kurulan senaryo örgüsü..bir de bakıyorsunuz ki-atıyorum kitap 130 sayfa ise-''az sayfa kaldı,sonunu bağlamam lazım'' düşüncesiyle hakkaten oldu bittiye getiriliyor çoğu macerada maalesef...
anlaşılan klasik seriye de bulaşacaz...bir o kalmıştı  ??? ::)

İdrava

Texi hiç bilmeyen biri için nereden başlamak gerekir?

memospinoz

Alıntı yapılan: İdrava - 07 Ağustos, 2017, 00:53:52
Texi hiç bilmeyen biri için nereden başlamak gerekir?

Bu başlıktaki tartışma size bir fikir verebilir:
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8122.0.html

köstebek

Bu arada yeri gelmişken söyleyeyim ki, Tex almanak İtalya'da yayını sonlandırılıp yerine yakında Çizgi Düşlerin basmaya başlayacağı Tex Magazine'in geçtiği bir seri.
Bir başka deyişle ülkemizde hepsi basılmış bir Tex serisi bu; belki de ilki.

kalan bir avuç Tex okurundan birisi, büyük olasılıkla Caretta Bey, Nemo veya SB Bey ya da sevgili adminimiz Hanac bey, bu postun ardından bizde yayınlanan almanakları küçük kapaklarıyla birlikte ve küçük, ama ayrıntılı bilgilerle yerleştirir de hepsini derli toplu görür ve serinin kapanış bilgisini gayet şık bir biçimde hallederiz. Örneğin Almanaklar bizde önce 1001 Roman tarafından basıldı, sonradan Lal'e geçmişti. Yanlış hatırlamıyorsam, 1001 Roman ilk slmanağı önce yazılarıyla birlikte basmış, ardından da yazıları çıkarılmış bir halde 3lü formata dönmüştü...

hanac

köstebek

Adminim, bir üstteki postun başına 1001 roman almanakları da eklersen, tam süper olur. :) Kolay değil, ülkenin tamamlanmış Tex serisi bu

hanac

Alıntı yapılan: köstebek - 19 Mart, 2018, 01:25:09
Adminim, bir üstteki postun başına 1001 roman almanakları da eklersen, tam süper olur. :) Kolay değil, ülkenin tamamlanmış Tex serisi bu

TEX Cilt 1 - 1001 Roman

Tex Almanak 1994-1995-1996 bu ciltte yer almaktadır.

TEX Cilt 2 - 1001 Roman

Tex Almanak 1997-1998-1999 bu ciltte yer almaktadır.

TEX Cilt 3 - 1001 Roman

Tex Almanak 2000-2001-2002 bu ciltte yer almaktadır.

TEX Cilt 4 - 1001 Roman

Tex Almanak 2003-2004-2005 bu ciltte yer almaktadır.

Tex Almanak 2006-2007-2008 - LAL Kitap

Tex Almanak 2009-2010-2011 - LAL Kitap

Tex Almanak 2012-2013-2014 - LAL Kitap

Tex Almanak 2015 - LAL Kitap