Başka Yerden Hikayeler - Çizgi Düşler

Başlatan hennessy, 29 Haziran, 2013, 17:26:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Gölgeler Arasında Uyuyan-Siste Bekleyen Şey

İkinci Hikayede Sherlock Holmes ve Doktor Watson var tarihi karakterlerin hikayeleri bu seriyi ne zamandır merak ediyordum iyi oldu ilerde Arsen Lüpen de var
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

altay1944

İşte böyle bir seri ...Toplamda 15 kitaptan oluşuyor,yeni sayı sanırım daha çıkmadı.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

darkwood

Güzel kapaklar için teşekkürler adaşım. Bu arada "Başka Yerin" patronu Chris Tower ve yardımcısı Brody i kapaklarda göremedim, bu hikayelerde yoklarmı?
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Alıntı yapılan: kalidor - 29 Haziran, 2013, 19:36:50
Zona X serisinden ayri bir seri mu bu?

Evet ayrı seri bu seriyi çok merak ediyorum kardeşim aldık ama sırada daha çok kitap var buna gelmeye

HayalGücü

DAMPYR

Bu serinin Martinin en iyi serisi olduğunu söylüyorlar.bakalım göreceğiz.... 8) :D ;)

hennessy

Elli sayfa bitti ilk martin amca maceralarından aldığım keyfi aldığımı söyleyebilirim. Gizem ve bilim hikaye böyle devam ederse bu seri favori listemde olacak. Çizimlerde fena değil. Zona X beğenmemiştim bu ilaç gibi geldi tabi daha başındayım.

DAMPYR

Bu seride Martinden hiç iz yok hikayeler tamamen adı gibi başka yerlerde geçiyor.o yüzden bu serinin çok iyi olacağı kanısındayım... 8)  :o :D

darkwood

İlk macerayı bitirdim bile oldukça iyiydi. Martinsiz ama Martin tadında gizem severlerin kaçırmaması gereken bir seri olacak gibi...
Darkwood Sakinleri..

Eflatun

Başka yer 01+Brendon 10+Nathan 09 ile Cumartesi Pazarımı dünyadan kopuk geçirmemi sağlayan Çizgi Düşler'e teşekkür ederim.
Üçüde nefisti.Haftaya kafam boşalmış başlıyorum.

hennessy

Thomas Jefferson evinin altında bulduğu gizemli yer ile ilgili Benjamin Franklin'e mektup gönderir. Bu gizem neyle ilgiliydi. Bu tarihi ikili karşılaştıkları gizem ile ilgili neler yaşamışlardır. Martin amcanın hikayelerinde bir çok kez geçen başka yer nasıl kurulmuştur. Güzel bir hikaye bitti. Sonundaki dört sayfa hikaye ile ilgili açıklamada güzel olmuş. Bunu atlamayıp çevirmeleri iyi olmuş. Şimdi sırada Holmes ve Dr.Watson var.

hennessy

[img]http://

Sherlock Holmes, Dr.Watson ve Mycroft Holmes bizimde yeni öğrendiğimiz bir kardeşinin kaybolması üzerine yolculuğa çıkıp onun izini sürerler. Bir cinayete karıştığı söylentileri vardır. Holmes hangi ip uçlarının peşinde giderken tarihe mal olmuş bir karakter ile karşılaşacaktır. Bu maceranın sonunda neden Dr.Watson'u yanına almayıp yeni bir yolculuğa çıkar? Başka Yerler kurulduğundan 100 yıl sonra ne kadar geliştiğini merak ediyorsanız. Holmes'in başka yerler ile alakası nedir diyorsanız işte size güzel bir macera daha ne duruyorsunuz?

DAMPYR

Bu seri tutacak gibi Martinin olmaması , korku hikayelerinden derleme olması ve eski tarihte geçmesi artı puan kazandırıyor.Henüz almadım ama en kısa zamanda alacağım bu seriyi... 8) :D :)

darkwood

Kitabı dün akşam bitirdim. Bildiğimiz Martin hikayelerinden oldukça farklı ve Martin'in adının bile telafuz edilmediği 2 hikayede bir birinden güzeldi. Serinin ilk hikayesi Gizli yer'in kuruluşu ile ilgili gizemli ve güzel bir hikaye ile start alıyor. Sonraki Holmesli 2.hikayede oldukça keyifli ve bizleri keşfedilmemiş gizemli ayrı diyarlara sürüklüyor.
Holmesli hikaye'nin devamı niteliğinde seride bir hikayesi daha var. Sanırım 2.cilt te bunu da okuma fırsatı bulacağız.
Darkwood Sakinleri..