Başka Yerden Hikayeler - Çizgi Düşler

Başlatan hennessy, 29 Haziran, 2013, 17:26:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Uzun bir süre sonra Martin Mystere evreninden hoşuma giden bir kitap okudum. İtalya'da topu topu 10 sayı çıkmış bu serinin ilk ikimacerası bu cildin içindeydi.
   İlk macera başka bir yerin kuruluşunu anlatmakta ve bir Martin öyküsünden çok Dampyr öyküsünü andırmakta idi.
    İkinci macera doğaüstü güçler katılmış bir Holmes macerası idi ve keyifle okunuyordu. Maceranın başında Edgar Allen Poe'ya yapılan hatırlatma da güzeldi.
   Bonelli'den güzel maceralar okumak isteyenlere duyurulur.

hanac

Hep olumlu yorumlar geliyor.

Satın almıştım ama kenarda bekletiyordum.

Bu itki ile okuyalım bari.

alan ford

Ben de büyük bir keyifle okudum.

Klasik martin maceralarına bir parça Dampyr sosu bulaşmış gibi harika maceralardı.

Kesinlikle tavsiye ederim.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

DAMPYR

Oku Hasan oku, pişman olmazsın.

Martinle hiç bir alakası yok, ben çok beğendim.

Martin sevmememe rağmen bu seriyi devam ettireceğim... 8) :D ;)

kalidor

Ben de beğendim. Hatta 2 macera devamlı bitti, merakla bekliyorum.
Crom! Ölüleri Say...

HayalGücü

İlk hikayeyi ve çizim tarzını beğenmedim. Zorlama ve klasik bir öykü. Biraz hayal kırıklığı yaşadım.

gamlıbaykuş

Böyle bir yayından ötürü Bonelli' yi bir kere daha takdir ettim ve bizlere kazandırdığı için de İlker abiyi . 2 macera da güzeldi ama bir Sherlock Holmes hayranı olarak tabi ki 2. macerayı daha çok beğendim ve bu maceranın devam edeceğini bilmek benim için daha güzel oldu...

Gerçek hayatta var olan tarihi karakterlerin böyle eşsiz bir şekilde kurgulanması ve her macerada farklı farklı tarihi şahsiyetleri kullanmaları yaratıcı olmuş. Editoryal kısımlar şahane; çünkü sayesinde daha önce hiç duymadığım 2 Sherlock Holmes macerasının adını öğrendim (Sir Arthur Conan Doyle' a ait değil ama olsun) ve en kısa zamanda alacağım...

Sonuç olarak ben çok beğendim umarım kısa soluklu değil de uzun bir seri olur. Tek beğenmediğim şeyi de söyleyeyim kapak çizimleri böyle bir kitap için güzel olmamış.

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

altay1944

'Başka Bir Yer'den Öyküler(Altrove)'in 2. cildi de çıkanlar arasındaymış' alıntıladığım haber doğru ise 2.ciltte çıkmış.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

s.b

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Temmuz, 2013, 23:47:22
   Uzun bir süre sonra Martin Mystere evreninden hoşuma giden bir kitap okudum. İtalya'da topu topu 10 sayı çıkmış bu serinin ilk ikimacerası bu cildin içindeydi.
   İlk macera başka bir yerin kuruluşunu anlatmakta ve bir Martin öyküsünden çok Dampyr öyküsünü andırmakta idi.
    İkinci macera doğaüstü güçler katılmış bir Holmes macerası idi ve keyifle okunuyordu. Maceranın başında Edgar Allen Poe'ya yapılan hatırlatma da güzeldi.
   Bonelli'den güzel maceralar okumak isteyenlere duyurulur.

rumar80 abimizin yazdığı her harfin altına imzamı atıyorum. Bonelli'nin güzel bir serisini daha bizlere sunan Çizgi Düşler'e teşekkürler.

Başka Yer. Bu ad ile Martin maceralarında zaman zaman karşılaştık. Doğaüstü olayları anlayabilmek ve müdahale edebilmek amacıyla kurulan bu üssün kuruluşuna şahit olacağız. Ardından Sherlock Holmes bize tam Başka Yer'lik bir olayı aydınlatacak.

Bu ilk ciltteki her iki macerayıda beğenerek okudum. Bu çizgiromanı mutlaka okuyunuz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

İlk ciltte hikayeler ve çizimler oldukça iyiydi . 2.cilt ile birlikte 2.hikayenin devamınıda merakla bekliyorum.
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Holmes Amerika'ya neden gittiğini tam olarak öğreniyoruz. Holmes'in bilmediğimiz abisine oldu onu öğreniyoruz. Holmes'i baştan çıkarmak isteyen kim? Holmes ve gölge arasındaki savaşı kim kazanacak. Alfredo Castelli'ye kızıyorum bu kadar keyifli hikayeler neden Martin amcada yok. Bir KS'de ki Holmes macerasına bakın. Birde burdaki okumaya devam. Holmes'i amerika'da bırakıp ikinci hikaye ye başlayacağım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

İkinci hikayeyi maalesef beğenmedim, yarısında bıraktım.

Bir efsane hikayesinden yola çıkılıp bir çok varsayım ama güzel olmamış.

Ama başka yerden hikayelerine devam ...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

İkinci cilde başladım. İlk macera bir önceki sayının devamı. Sherlock artık Amerika'da. İkiz tepeler gibi zamanında en sevdiğim dizilerden birine direkt gönderme yapması da güzel. Hatta dizide de Kanada sınırının ötesinde özel bir lokal vardı.
Şimdiki soru:
Önce kolay olan
Sayfa 75'de kahramanlarımızı karşılayan iki dedektif hangi çizgi roman karakterlerinden esinlenilmiştir?
Biraz zoru
Sayfa 71'deki genç ajan hangi çizgi karakterden esinlenilmiştir?

s.b

Bana akşam eve gidip bakana kadar süre verebilir misiniz Dr. amca?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: rumar80 - 25 Eylül, 2013, 16:49:47
  İkinci cilde başladım. İlk macera bir önceki sayının devamı. Sherlock artık Amerika'da. İkiz tepeler gibi zamanında en sevdiğim dizilerden birine direkt gönderme yapması da güzel. Hatta dizide de Kanada sınırının ötesinde özel bir lokal vardı.
Şimdiki soru:
Önce kolay olan
Sayfa 75'de kahramanlarımızı karşılayan iki dedektif hangi çizgi roman karakterlerinden esinlenilmiştir?
Biraz zoru
Sayfa 71'deki genç ajan hangi çizgi karakterden esinlenilmiştir?

Sayfa 75' deki karakterler Ten Ten 'den tanıdığımız güzel insanlar Dupond Kardeşler. 71' deki ajanı çıkaramadım.

Ve maceranın geneline baktığımız zaman bir çok çizgi roman, kitap ve şahsiyetlere gönderme var. Bunlardan biri de Fatih Robur (Jules Verne okuyanlar bilir). Ayrıca bir evin duvarlarında (sayfalara bakamıyorum şu an ) Teks' den tanıdığımız Mefisto' nun posteri var, yine aynı evde Lone Ranger'in de bir resmi mevcut...

Bu seriyi çok sevdiğimi açık yüreklilikle söylemek istiyorum :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...