Başka Yerden Hikayeler - Çizgi Düşler

Başlatan hennessy, 29 Haziran, 2013, 17:26:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

İtalya'yla neredeyse kafa kafaya gidilen bir seri daha. Her sene eylül ayının sonunda bir sayı basılıyor. Bizim 10. cildi tamamlayacak olan sayı 2017 Eylülünde çıkacak. Bu da demektir ki 10. cilt, en iyi ihtimal 2018 baharında çıkacak. rahat rahat okuyun.

darkwood

Nihayet iyi bir haber daha, gözlerimizin pasını silelim.
Darkwood Sakinleri..

hennessy

YAŞAYAN ÖLÜLER (17. albüm, Yazar: Carlo Recagno; Çizer: Antonio Sforza ve Giovanni Romanini): ABD, yıl 1882. Başkan James A. Garfield bir saldırı sonucunda hayatını yitirmiştir. Katili hemen yakalanır, ama işin arkasındaki güçlerin kim olduğunu ortaya çıkarmak Başka Yer'in ajanlarına ve bir şekilde olaya karışan Oscar Wilde adlı ünlü bir İngiliz yazara kalacaktır. Ne olduğu anlaşılamayan yaratıklar, garip bir dil, inanılmaz bir adalet ve intikam arzusu, son derece çekici, ama bir o kadar da tehlikeli robot kadın, dünyayla dalgasını geçen ve kariyerinin henüz başlarında gencecik bir yazarın karıştığı bu muammanın çözümünü nefesinizi tutarak okuyacaksınız.

RÜYALARDA ÖLDÜREN KATİL (18. albüm, Yazar: Alfredo Castelli; Çizer: Antonio Sforza ve Giovanni Romanini): Yıl 1907 ... Başka Yer üssünün yönetimi birbirine girmiş ve üssün başkanı belleğini sildirerek emekliye ayrılmıştı. Sonra birden inanılmaz bir olay yaşanmaya başlar: Windsor McCay adlı bir çizgi romancının günlük bir gazetede çizdiği her kâbus, garip bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu karmaşık durumdan Başka Yer'i kurtaracak tek kişi de ünlü ruhbilimci Sigmund Freud olacaktır...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pardus88

fiyatı bayağı pahalı olmuş Batman Cilt 5 256 sayfa 37.50 tl başkayerden hikayeler 256 sayfa 37 tl batmanla aynı fiyat olması saçma aralarındaki baskı kalitesi zaten tartışılmaz telif herhalde batmandan fazla olmaz

elliot

herkese merhaba,
Martin amca haliyle yaşlandı ve zaman O'nu da zorluyor...
Nihayetinde 2 ay da bir çıkar oldu...
Zona x serisi için olumlu fikirlerim olsa da başka yerden hikayeler konusuna biraz girmek istedim...
Başka yerden hikayeler serisi her macera da hem taşıdığı gizem ve bana göre taşıdığı yüksek teknoloji sayesinde Martin amcayı sanki daha modern hale getirdi...
bu arada ne yani martin zamanın gerisinde miydi ? diye itiraz eden arkadaşlarımız olabilir ama benim bahsetmek istediğim sanki bu seri Martin amcayı günümüze entegre etti hatta geleceğe...
Martin amca olağan seriden 2 ayda 1 çıkma noktasına gelmişken başka yerden hikayeler güncel konularla desteklenebilirse ana seri de yaşayabilir mi?

o halde karşımızda en az iki yol var...
bunlardan biri:

1-ana seride zayıflayan bir Martin'e son vermek..
2- başka yerden hikayelerle günümüze evrilen bir Martin...
3- zona x de kendi yolunda giderken bana göre öyle bir yol çizmeli ki ne ana seri ne de başka yerden hikayelerle kesişmemeli...
belki de çok şey istedim.....

şahsi fikrim
başka yerden hikayeler konusuna biraz daha eğilen bir yapı çok doğru bir karar alacaktır..
martin ana seri biter başka yerden hikayeler her ay çıkar...
ne dersiniz?
yoksa çok mu üzülürüz?

sevgi ve saygılarımla...

hanac

Bence ana serisi olmayan bir kahramanın yan serileri de yaşayamaz.

Bonelli de bir arayış içinde, ikinci bir Martin serisi daha başlattılar, renkli olarak yayınlanıyor.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,11151.15.html

Nemo

Alıntı yapılan: hanac - 22 Şubat, 2020, 21:38:11

Bonelli de bir arayış içinde, ikinci bir Martin serisi daha başlattılar, renkli olarak yayınlanıyor.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,11151.15.html

Bu ikinci renkli seri. Ilk renkli seri 12 sayi surdu. Ardindan 7 sayilik ikinci renkli seri baslatildi.
Özel Alfa Ajanı

cladoceran

Alıntı yapılan: Nemo - 23 Şubat, 2020, 11:13:12
Bu ikinci renkli seri. Ilk renkli seri 12 sayi surdu. Ardindan 7 sayilik ikinci renkli seri baslatildi.

Bu renkli maceralar Turkiye de basilacak mi acaba

Nemo

Keske Lal yayinlasa...Belki Mister No ve Zagor renklilerden sonra diye umudum var.
Özel Alfa Ajanı

darkwood

Başka Yerden Hikayeler in yeni sayısını okuma vakti geldi artık. Yakın zamanda çıkmasını bekliyoruz.  ;)
Darkwood Sakinleri..

ferzan

Başka Yer'den Hikayeler Cilt 10 – Sherlock Holmes ile İşbirliği Yapan Hırsız

------------------------------------

Basım Tarihi   :   Eylül 2020
    Boyutlar   :   15,00 x 21,00 cm
    Yayın Şekli   :   Limitli / Kapalı Devre
    Sayfa Sayısı   :   256
    Etiket Fiyatı   :   50 TL

------------------------------------

Yayıncıya Not: ( @çizgidüşler ) Her ne kadar kapalı devreye dönmüş olsa bile bu sayı için de bir kapak arkası tanıtım yazısı minvalinde birkaç satırlık bir şey olsa fena olmazdı. Ne sosyal medya hesaplarınızda, ne de satış sitenizde herhangi bir açıklamaya rastlamadım. Tanıtım bültenini ve içindeki bölüm başlıklarını paylaşırsanız sevinirim. Sayfa ve boyut bilgisini bile üç yıl önce çıkmış olan 9. cildin satış sitelerindeki bilgilerine bakarak geçirdim. Artık diğer satış sitelerinde olmayacak diye tanıtım bülteni ve kitap özelliklerini es geçmezseniz bu yayınların bir müdavimi olarak hem kendi adıma, hem de bir avuç takipçi adına memnun olacağım.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ZGeralt

Pek fazla Martin Mystere okumadım, okuduklarımı da pek sevdiğimi söyleyemem. O yüzden Başka Yerden Hikayeler'de pek radarıma girmedi yakın zamana kadar. Birkaç hafta önce bir şans vermek istedim burada yazılanları okuyunca. İlk cildi dün akşam bitirdim.
Bir alternatif tarih hikayesi olduğunu tahmin etmiyordum açıkçası , hikayeler sadece "gizemlerle" alakalı değil. Sürükleyici buldum, çizimleri beğendim. Ben bu seriye devam ederim :)