Hulk Cilt Tanıtımları

Başlatan dean, 28 Haziran, 2013, 01:31:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

HULK VOL 1. RED HULK

Hulk Now serisini okurken aklıma geldi. Ben Hulk'ta ki renk cümbüşünün olduğu maceraları, oradan buradan biliyorum, ama hiç oturup kendim okumadım. 2008'de başlayan bu maceralar kimine göre iyi kimine göre kötü. Şimdilik o tarafını bilemiycem ama ilk cilt'i bi' kendimce anlatıp paylaşmak istedim.

Bundan önce Captain America: The Winter Soldier yazımda da karakter potansiyali göz önüne alındığında müthiş macera demiştim. Hemen hemen bunda da aynı şeyleri düşünüyorum lakin bir farkla. Hulk'ta her zaman iki karakter vardır. Bi' kere bu bir Bruce Banner hikayesi değil Bruce Banner çıkmıyor bile 2-3 cümle söylüyor. Zaten yarısınıda kimse anlamıyor  :). Bu tamamen Hulk hikayesi diyeceğim o da olmayacak. Bu bir Red Hulk hikayesi arkadaşlar.

Tabi tamamen gizem üzerine kurulmuş bir karakteri ana merkeze oturtmak doğru olmayacağı için. Iron Man, Dr Samson, She-Hulk, General Ross, Thor, Ares, Reed, The Thing, Namor, Hulk gibi Marvel'dan herkes şöyle bir görünüyor. Tabi bazıları görünmekten fazlasını yapıyor. (Ya o kadar eleman geldi geçti canım ciğerim Kaptanım Amerikam'da gelseydi keşke  :) )

Konuya gelirsek. Yine Captain America tarzı bir giriş var ortada (herşeyi de Captain'e bağlamasam) Captain America'da nasıl ilk sayı sonu Arc-Enemy'si Red Skull öldüyse, burada da sayı sonunun bile beklemeden The Abomination ölüyor. Iron Man ve arkadaşları olayı araştırıyor. Silahla öldüğü ortaya çıkıyor. Hop ne oluyor Hulk nasıl silah kullanıyor demeye kalmadan anlaşılıyor ki bu Hulk başka Hulk. Bu Red Hulk ve böylece hikaye başlıyor. Devamını anlatmıyim tabi Spoiler. Ama Red Hulk'un Thor'u uzaya çıkarıp Mjolnir ile bir temiz dövmesi okumaya değer gerçekten.

Toparlarsam ben bunu çok sevdim. İnşallah bu kalitede devam ediyordur. Okuyup görücem artık. Okumayanlara tavsiye ederim (özellikle de Hulk sevmeyenlere :) )

10/10

hanac

Alıntı yapılan: dean - 28 Haziran, 2013, 01:31:51
10/10

İşte bu  ;D

Hulk her zaman 10 numaradır.

Bu gaz ile Hulk Sevenler Derneğine (HSD) üye olmak isteyenler buyurun

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4924.0.html

gamlıbaykuş

Tamam Hasan abi, Hulk 10 numara eyvallah da senden HSD  Başkanı olarak World War Hulk ya da bilimum Hulk'ların yayınlanmasına katkı sağlamak amacıyla bir takım faaliyetler bekliyorum :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Hulk, Vol. 2: Red & Green

Çok geçmeden ikinci cilt ile seriye devam ediyoruz. Cilt 3 sayı ve bir King-Size Hulk'tan oluşuyor. 3 sayılık olan kısımda hikaye 2 koldan ilerliyor.İlk kısımlar Bruce Banner; ikinci kısımlar Red Hulk. Aslında hikaye dediğime bakmayın pek hikaye yok bu ciltte. Bruce Banner'lı kısımda, Banner, Red Hulk'ı aramak için Las Vegas'a kadar geliyor. O sırada da Las Vegas'a Wendigo saldırısı oluyor. Sinirlerine hakim olamayan Bruce'da, Hulk'a dönüşüyor. Ama burası Las Vegas tabi,Gri Hulk'a dönüşüyor. Ardından olaya Ms. Marvel, Moon Knight, Sentry dahil oluyor. Yeşil Hulk ortaya çıkıyor bu sefer, en sonunda da ilginç bir olay oluyor. Hulk Wendigo ısırığı ile bir daha dönüşüp aşağıdaki gibi bir yaratığa dönüşüyor.

Red Hulk kısmına gelirsek, onda pek anlatacak bir şey yok. Ama özetle She-Hulk Marvel evreninin sert kızlarını yanına alıp Allah ne verdiyse Red Hulk'a dalıyor. Kim bunlar ? She-Hulk, Thundra, Tigra, Storm, Sue Storm, Black Widow vs. Red Hulk yine kurtuluyor tabi ama Thundra ile ilgili ilerde bi'şeyler olacak gibi.

Toparlarsak hikaye açısından hiç bir gelişim olmayıp, pata küte bütün cilt birbirlerine girdikleri için çok sevidiğimi söyleyemeyeceğim bu cildi. Belki de ben geçen cildi çok sevidğimden beklentilerimi yüksek tuttum bilmiyorum ama notum

6/10

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Hulk, Vol. 3: Hulk No More

Sıra geldi Hulk'un 3. cildine. İlk 3 sayı'nın hikayesi basitçe şöyle ; Elders of the Universe'ten Grandmaster ile kardeşi Collector (Guardians of the Galaxy muhtemelen Benicio Del Toro tarafından canlandırılacak) kendi şampiyonlarını seçerek birbirleri ile mucadele ediyorlar. Grandmaster Hulk'tan ekip kurmasını istiyor. Farklı zaman dilimlerinden sevdiklerini kaybetmiş Dr. Strange, Silver Surfer ve Namor, Hulk ile ittifak kuruyor ve Defenders'ı oluşturuyorlar. Red Hulk'ta Baron Mordo, Tiger Shark ve Terrax ile birleşiyor ve Offenders'ı yaratıyorlar..

Daha sonra olaya Dormammu ve Galactus'un da katılımıyla işler iyice çığırından çıkıyor. 2 sayı süren aralıksız dövüşten sonra Red Hulk kendi adamları dahil kim varsa öldürüyor. Hatta Silver Surfer'ın kozmik güçlerini absörbe edip aşağıda ki kareye imza atıyor.

Red Hulk'un Grandmaster'ı da öldürmesi sonucu olaya Collector dahil oluyor. Bir iki sayfa felsefeden sonra ölümler yok sayılıp hafızalar siliniyor ve olaylar olmamış kabul ediliyor.

Açıkçası özellikle bir Hulk hayranı değilseniz pek bir şey ifade etmeyebilir bu hikaye. Çünkü neticede hiç bir şey olmuyor, evrenin en güçlü elemanları full dövüşüyor. Bu macera 2. cildi andırıyor pekala. Ama Galactus, Dormammu, Namor, Dr.Strange, Silver Surfer felan birarada güzel gidiyo neticede okutuyor.

Şimdi diğer sayılara geçelim. İlk üç sayı biraz hayal kırıklığı olsada 600. sayı özel sayı olarak karşımıza çıkıyor. She-Hulk Marvel'ın gazetecisi Ben Urich tutup yanlarına da Peter Parker'ı alıp Red Hulk'un kimliğini orataya çıkarmaya çalışıyorlar. Bu arayış onları Bruce Banner'ın tutulduğu Gamma Base'ın aslında ne olduğu gerçeğini keşfetmelerini sağlıyor. İşin arkasında ne S.H.I.E.L.D. var ne de yasal bi'şey General Ross direktman M.O.D.O.K. ile çalışıp gamma aromalı süper askerler yaratmaya çılışıyorlar. Ondan sonra bizim ekip fark edilince yine ufak çaplı bir kıyamet kopup herkes birbirine giriyor. Kapsülün içinde tutulan Bruce Banner, tam Red Hulk Spider-Man'i öldürecekken. Hulk'a dönüşüp Red Hulk'a dalıyor. Red Hulk'a Hulk'un Gamma enerjini kendine çekiyor ve Bruce Banner'daki  bütün enerjiyi emiyor böylece Hulk'u ortadan kaldırıyor. Bruce Banner artık Hulk'a dönüşemeyecek hale geliyor. Üst patlıyor. A-Bomb ise Bruce Banner'ı koruyup oradan kaçırıyor.

Sonraki sayıda (Hulk 13) artık Hulk'a dönüşemeyen bir Bruce Banner görüyoruz. Dark Reign dönemi tabi, bunu haber alan Norman Osborn ise Ares'i olay ile ilgilenmeye gönderiyor. Ares hem Bruce'u hem A-Bomb'u tehdit ederek Hulk'u ortaya çıkarmaya zorluyor. Ama Bruce ta tabi tık olmuyor. Bruce ile A-Bomb Ares'i kısa süreliğine bir odaya hapsederek ordan kaçıyorlar. Sayının sonunda ise Bruce'u bir otobüse binip giderken görüyoruz.

Hikaye devam ettiği için bu iki sayıyı tabiki daha çok sevdim. Artık bu sayı ile Hulk dergileri de ikiye ayrılıyor. Bruce Banner'a odaklı The Incredible Hulk 601. sayı ile ; Red Hulk'a odaklı Hulk 14. sayı ile devam ediyor. Tabi sonra olaya Hulk'un oğlu Skaar dahil olacağı için bende Skaar - Son of Hulk, Vol. 1'e geçiş yapıyorum. Onu incelemesi ile görüşmek üzere  :)

7.5/10

kalidor

Süperheroların arada canları sıkılıp kostümlerini çöpe atmaları gibi Bruce Banner'da Hulk'un mor donunu çöpe atmış  :D Bir de her seferinde bu mor donu nereden buluyor, o kadar genişleyince adamın giydiği pantalonun her taraftan patlaması lazım. 8) Sayın Hanac'tan bir açıklama bekliyorum.

PS: 2 gün önce Edward Norton'lu Hulk filmini seyrettim, beğendim. HSD'ye üye olmayı düşünüyorum.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Alıntı yapılan: kalidor - 03 Temmuz, 2013, 09:13:44
Bir de her seferinde bu mor donu nereden buluyor, o kadar genişleyince adamın giydiği pantalonun her taraftan patlaması lazım. 8) Sayın Hanac'tan bir açıklama bekliyorum.

Bu ve bunun gibi yüzlerce sorunun cevabını Hulk Sevenler Derneği sayfasında bulabilirsiniz.

Türkiye'nin en büyük svil toplum derneklerinden biri olan HSD sayfası için bkz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4924.0.html

Alıntı yapılan: kalidor - 03 Temmuz, 2013, 09:13:44
PS: 2 gün önce Edward Norton'lu Hulk filmini seyrettim, beğendim. HSD'ye üye olmayı düşünüyorum.

Sizi 31 nolu üye yapabiliriz, acele edin.  :)

dean

Skaar - Son of Hulk, Vol. 1

Hikaye aslında Gerekli Şeylerinde yayınladığı Planet Hulk'tan hemen sonrasını anlatıyor desek o kadar da yanlış olmaz. World War Hulk'ı okuyanlar bilir. Hikayenin son sayfasında lavlar içinden Hulk benzeri bir yaratık çıkıyordu. Evet bu yaratık Hulk'un yakışıklılığı ile ünlü oğlu Skaar.

Bu arkadaş Hulk'tan bile vahşi bir karakter. Alevler içinde doğuyor oradaki yerli kabileler tarafından büyütülüyor. Daha sonra bilge bir dede bulup medeniyet öğreniyor. Hulk'un aksine savaş silahlarıda kullanıyor. Skaar bana hep Conan'ı hatırlatıyor. Yani Hulk + Conan = Skaar

Hulk, Sakaar gezegenine göreceli de olsa bir barış ve medeniyet getirmişti. Ama onun gidişi sonrası, eski haline dönmüş bir Sakaar gezegeni görüyoruz. Daha sonra Axeman Bone diye bir bela türüyor ve Hulk'un olduğu mekanı basıyor. Ve olaylar gelişiyor (lafın klişesine bak :) )

Özetle ben bu Hulk'ın oğlu Skaar olayını sevdim. Şu açıdan Greg Pak'ı tebrik ediyorum; Hulk'a resmen bir evren kurdu bu adam. Kendi içinde bir çok seriye ayrılan yeni karakterlerin hatta gezegenlerin olduğu Hulk'a ait bir evren oluşturdu. Artık kendi içinde eventları bile oluyor Hulk'un.

Bi'de unutmadan Hiro-Kala diye bir karakter var oda önemli bir karakter.

8/10

dean

Thor, Iron Man, Ghost Rider vs. bir çok karakterle ilgili yazı yazacağımdan dolayı, karışıklık olmasın diye kendi başlıkları altına konuları taşıdım.

hanac

Dean'in izni ile ben de muhabbete ortak oluyorum ve size World War Hulk'u tanıtmak istiyorum.

*** DİKKAT - DİKKAT - EPEY BİR İPUCU VERECEĞİM - DİKKAT - DİKKAT ***

Planet Hulk'u Gerekli Şeyler 2 cilt halinde 2010-2011 yıllarında yayınlanmıştı.

Ama ne yazık ki devamı olan World War Hulk gelmedi.

Planet Hulk'un sonunda Hulk intikam almak üzere Dünya'ya yola çıkmıştı.

Hedefinde 4 kişi var; Doctor Strange, Iron Man, Mr. Fantastic (Reed Richards) ve Black Bolt.

Dünya'dan önce Ay'a uğrayan Hulk, Black Bolt'u fena harcar.

Sonra Dünya'ya gelir ve kalan üçlüye 24 saat verir.

24 saat içinde Manhattan boşaltılacak ve Hulk bu üçlüye karşı mücadele verecektir.

Önce karşısına Iron Man çıkar, zaten Hulk'un en büyük hobilerinden biri bu gıcık Iron Man'i dövmektir.

Yine çok kolay bir şekilde olay sonuçlanır halbuki Iron Man özel bir zırh ile karşısına çıkmıştır ama nafile.

Iron Man'in devre dışı kalması ile Avengers olaya dahil olur.

Ama Hulk, Sakaar'dan gelen arkadaşlarının yardımı ile Avengers'i de harcar.

Sırada Fantastik Dörtlü vardır. Sizce sonuç ne olmuştur ?  :)

Sonra araya General Ross maydonoz olur, gereksiz bir olay olmuş.

Sonra beklenen adam gelir Doç. Strange, etkileyici bir giriş yapsa da sonuç bellidir.

To be devam edecek ....

dean

Devamını heyecanla bekliyorum. Sonra bende yazıcam bi'şeyler :)

Norrin___Radd

Loeb'İn yazdığı çoğu macerada Red Hulk'a öyle güçler vermiştirki adam yakında teke tek kapışmada One Above All'u dövecek o derece.Hulk'un güçlerinin abartılması konusunda Loeb bildiğin tavan yaptı.Nedir bu arkadaş; Silver Surfer'ın Hulk'tan dayak yemesi,sörfü Red Hulk'a kaptırması falan.

Adam enerji absorbe edebiliyor tamam da aynı şeyi Silver Surfer'da yapabiliyor.Ama nedense kimin karşısına Hulk çıksa, adamlar araba farı görmüş tavşan gibi kalıyor.Tamam Hulk güçlüdü,r kuvvetlidir, şudur budur ama para kazanma amaçlı eski karakterlerin hiç edilmesine gerek yok.

Varsa bu kadar abartma merakın sürersin bu Hulk biraderlerin karşısına onları zorlayacak birisi olur biter.
Gerçi Loeb'in yazdıklarında böyle birşey söz konusu değil Hulk'lar hep kazanıyor hem de hiç zorlanmadan !!!

dean

Marvel evreninde leobforce diye bir kavram vardır. Bu kavram o kadar güçlüdür ki One Above All, living tribunal, Beyonder birlikte, Leobforce'u olan birine dalsalar yine bir şey değişmeş, Leobforce üstün gelir. Adını ileri görüşlü yazar Jeph Loeb'tan alan bu güç, ilk olarak Marvel evreninde Hulk # 1 de görülmüştür. Bu gücün en büyük özelliği karşısındaki kim olursa olsun yenmektir. Kozmik güçmüş, süper kahraman ordusuymuş, Tanrılarmış farketmez arkadaşlar. Leobforce > Omniverse  ;D

Spider-Sense

İzin verirseniz bende bir cilt tanıtacağım. Now kapsamında vol.1 cilti;

Banner'ın kariyerinin pek parlak gitmediği aşikar. Banner da bunu sorgulamaya başlar. Kendisinin alt kiimliği Hulk olmasa Tony Stark ve ya Reed Richards kadar başarılı olabileceğini iddia eder. Ve S.H.E.I.L.D. karargahına gidip teslim olur ama bir şartı vardır. Onların laboratuvarını kullanabilecektir. Onlar da Hulk olduğunda ona engel olacaklardır. Hikaye böyle epik bir başlangıç yapıyor ki bu epikliği şu ana kadar bozmuş değil. Yazar Waid ile çizer Yu Hulk'a yeni özellikler eklemeye çalışmışlar. Yani hem 60larda ki deli Hulk ile Billy Bixy'nin Banner tiplemesini birleştirmişler.Neyse Hulk bu seri de Avengers falan tekrar katılıyor. Hulk'da güzel zırlar giymeye başlamış;

Hikaye baya başarılı ve akıcı mutlaka edinin. Çizimlerde zaten Yu farkı belli oluyor. Mark Waid'in usta işidir diyeceğim eserlerinden. Puanım ise;
8/10