Hulk Cilt Tanıtımları

Başlatan dean, 28 Haziran, 2013, 01:31:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Dostum izin ne demek sen paylaş ki okuyup merak edelim bilgilenelim.Hatta okuduğun başka Comicsler de varsa paylaş ki ne olduğunu bilelim dimi ya ;)

Spider-Sense

Alıntı yapılan: gunessemerci - 08 Temmuz, 2013, 19:12:11
Dostum izin ne demek sen paylaş ki okuyup merak edelim bilgilenelim.Hatta okuduğun başka Comicsler de varsa paylaş ki ne olduğunu bilelim dimi ya ;)

O zaman gözleriniz kanayana kadar cilt okumaya hazır olun. :)

tommikser

Valla benim gözlerim sağlam sen o kadar kendine güveniyorsan hodri meydan ;) :D

dean

Hulk: Planet Skaar

Önceki cildi hatırlarsak; Dünya üzerinde ki bütün çizgi roman severlerin favori kahramanı olan Hulk'un ;D
sevimli mi sevimli oğlu Skaar annesinin soyundan gelen old power'ı almıştı.

Bu güçler ile birlikte gezegeninin çektiği acılara şahit olan Skaar babasına karşı olan nefretini ikiye katladı. Babasının eski düşmanı Red King ile de ittifak kuran Skaar (gurur duyulacak oğul valla  :) ) barbar başı Axeman Bone'u öldürmeye giderken, önemli bir karakter geri döndü.

Silver Surfer'ı yanlış anlayan Skaar, onu kendi kölesi yapar. Aslında Silver Surfer'ın amacı yardım etmektir. Çünkü Galactus yoldadır.

Bu süreçte Skaar ve yoldaşları Axeman Bone'un mekanına gelirler. Bütün kapışmayı anlatmaya gerek yok. Yani kızılca kıyamet kopar.

Ardına Galactus gelir. Sürpriz bir karakter daha ortaya çıkar ve Skaar'ın bir portal ile Dünyaya gelecek olaylar zinciri başlar. (Anlatmıyorum çünkü aşırı spoiler artık, portalı söyledim çünkü sonraki sayılar Dünyada geçiyor.)

Skaar, Dünyaya düşünce Hulk ve She-Hulk Skaar'ı hissederler ve ona doğru harekete geçerler. Reed Richard'ta Skaar'ı fark etmiştir. Yanına Fantastic Four'un geri kalanınıda alarak Skaar'a doğru harekete geçer ama Sue'yu yavaşlatması için Hulk'a gönderir. Kendi, Thing  ve Johnny She-Hulk'ı da alarak yola çıkarlar.

İlk mudahele pek başarılı olmaz ama en azından Hulk vs. Skaar kapışması ertelenir ve Skaar'ın aşağıdaki özelliği orataya çıkar.

Dünya da insan formunada bürünen Skaar, belli bir süre izine kaybettirir. Daha sonra tekrar Skaar formuna bürünen Skaar (saçma bir cümle oldu ama olsun  :) ) Hulk'un savaş arkadaşları ile karşılaşır.

Ve en sonunda, beklenen ve özlenen karakter olaya çok sert bir giriş yapar : HULK

Toparlarsak ben bu cildi öncekinden daha çok beğendim. İlk macera, Sakaar gezeneninde geçen Silver Surfer Returns hikayesi sağlamdı. İkinci macera Planet Skaar ise beklenen Hulk vs. Skaar kapışmasının ısınma turlarıydı beni tatmin etti. Yani genel olarak beğendim.

8.5/10

hanac

Dean merhaba,

Planet Hulk'dan başlayarak bir okuma sıralaması yapabilir miyiz ?

Yoksa zaten sıralı mı gidiyorsun ?

dean

Alıntı yapılan: hanac - 09 Temmuz, 2013, 13:07:33
Dean merhaba,

Planet Hulk'dan başlayarak bir okuma sıralaması yapabilir miyiz ?

Yoksa zaten sıralı mı gidiyorsun ?

Sıralı gidiyorum sayılır.Fakat tek bir sayı yüzünden ufak bir karışıklık oluyor ama o çok önemli değil hemen çözülüyor Şöyle ki; Incredible Hulk 600'e kadar iki seri var.Paralel gidiyorlar ama konu birbirine karışmıyor. Biri ilk 3 cildini incelediğimiz Hulk serisi( Red Hulk) diğeriyse Skaar (ilk 2 cilt). 600'de konu bağlanıyor. Karışıklık şöyle Hulk vol 3 teki son sayı olan Incredible Hulk 600'üncü sayı. Hulk: Planet Skaar'dan sonra okunsa daha iyi olur, Sonra da Hulk serisi 3 kulvarda devam edecek.

Şöyle bir okunma sırası yapsam daha iyi olur. (ama dediğim gibi çok önemli olmuyor 600 sayıya kadar sıra. Zira orjinal yayın da bile Hulk : Planet Skaar cildi, Hulk vol 3'ten sonra basılmıştı.

- Planet Hulk
- World War Hulk
- Hulk vol 1 (2008)
- Skaar : Son of Hulk
- Hulk vol 2
- Hulk : Planet Skaar
- Hulk vol 3

hanac

Alıntı yapılan: dean - 09 Temmuz, 2013, 13:45:32
Sonra da Hulk serisi 3 kulvarda devam edecek.

Marvel Now döneminde 1 seri var değil mi ?

Indestructible Hulk

Senin bahsettiğin 3 kulvar hangileri ?

Norrin___Radd

Alıntı yapılan: dean - 08 Temmuz, 2013, 12:54:00
  Marvel evreninde leobforce diye bir kavram vardır. Bu kavram o kadar güçlüdür ki One Above All, living tribunal, Beyonder birlikte, Leobforce'u olan birine dalsalar yine bir şey değişmeş, Leobforce üstün gelir. Adını ileri görüşlü yazar Jeph Loeb'tan alan bu güç, ilk olarak Marvel evreninde Hulk # 1 de görülmüştür. Bu gücün en büyük özelliği karşısındaki kim olursa olsun yenmektir. Kozmik güçmüş, süper kahraman ordusuymuş, Tanrılarmış farketmez arkadaşlar. Leobforce > Omniverse  ;D

Eline sağlık üstat.

Loebforce denilen naneyi güzel açıklamışsın.

dean

Alıntı yapılan: hanac - 09 Temmuz, 2013, 15:57:58
Marvel Now döneminde 1 seri var değil mi ?

Indestructible Hulk

Senin bahsettiğin 3 kulvar hangileri ?

- The Incredible Hulk : 601'den devam edip Bruce Banner ve Hulk'ın oğluna odaklanıyor.

- Hulk (Red Hulk) : 14'ten devam edip Red Hulk odaklı gidiyor.

- Son Of Hulk : 13. sayıdan devam ediyor, çok sürmüyor ama önemli. Bi'de bu serinin Realm Of Kings event'ında da 4 sayılık macerası var.

Now serisine gelirsek "Indestructible Hulk" Hulk'un maceralarını takip etmek için tek, evet.

Spider-Sense

Alıntı yapılan: dean - 09 Temmuz, 2013, 17:23:19
- The Incredible Hulk : 601'den devam edip Bruce Banner ve Hulk'ın oğluna odaklanıyor.

- Hulk (Red Hulk) : 14'ten devam edip Red Hulk odaklı gidiyor.

- Son Of Hulk : 13. sayıdan devam ediyor, çok sürmüyor ama önemli. Bi'de bu serinin Realm Of Kings event'ında da 4 sayılık macerası var.

Now serisine gelirsek "Indestructible Hulk" Hulk'un maceralarını takip etmek için tek, evet.

Bence Indestructible Hulk olmalı okuma listesinde, Hulk'un Planet Hulk'dan sonra o kötü hikayelerden sıyrılışıdır.

hanac

Teşekkürler dean.

Loeb abimiz harbiden de Hulk evrenini acayip geliştirmiş.

Peki şu an yazar Mark Waid nasıl gidiyor ?

İyi mi gidiyor yosa Loeb'i aratıyor mu ?

hanac

Alıntı yapılan: Spider-Sense - 09 Temmuz, 2013, 17:27:00
Bence Indestructible Hulk olmalı okuma listesinde, Hulk'un Planet Hulk'dan sonra o kötü hikayelerden sıyrılışıdır.

Spider-Sense Mark Waid'ci çıktı.  :)

Waid 1 - Loeb 0

rumar80

dean

Alıntı yapılan: Spider-Sense - 09 Temmuz, 2013, 17:27:00

Indestructible Hulk elbette listede olacak. Lakin listeyi ben kendi okuma sırama göre yaptığım için henüz listeye girmedi ama Indestructible Hulk kalbimizde  ;D

Alıntı yapılan: hanac - 09 Temmuz, 2013, 17:28:56
Teşekkürler dean.

Loeb 25. sayı gibi bırakıyor. Yerine Jeff Parker geliyor. Incredible Hulk'u da Greg Pak yazıyor. Ben Indestructible Hulk'ın ilk 2 sayısını felan okuduğum için kıyaslamam pek sağlıklı olmaz. Lakin sağlam devam ettiği söyleniyor. Ben kronolojik gittiğim için Loeb,Parker ve Pak'lı dönemi bitirince başlıyacağım Indestructible Hulk'a

Spider-Sense

Alıntı yapılan: hanac - 09 Temmuz, 2013, 17:28:56
Teşekkürler dean.

Ben şunu söyleyeyim hem çzimler olsun hem hikayeler olsun aratmıyor Loeb ve ekibni. Ha Loeb'i sevmez miyim? Severim ama Loebforce kullanmadığı zaman mesela Hulk:Gray. ;)