Hulk Cilt Tanıtımları

Başlatan dean, 28 Haziran, 2013, 01:31:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

berkuralcan

Jeff Loeb'in iyi isleri elbette vardir ama cizgi roman yazarligi acisindan Mark Waid'le karsilastirilabilecek bir adam degil kendisi. Indestructible Hulk'un temelindeki mesele iyi kullanilirsa tum zamanlarin en iyi Hulk serisi bile olabilir.

Spider-Sense

Indestructible Hulk, Vol. 2: Gods and Monster

Tanrılar, çok değişiktirler kimilerine göre güneşe ışık veren kimine göre ölüleri besleyen, bazılarına göre de yıldırımları yönetirler. Bizde Marvel'da bu son teoride ki Tanrıyı ele alıyoruz. Ama bunu neden Hulk'un konusunda yapıyoruz? Çünkü ikili beraber takılmaya başlayacak! Tanrı ve canavar takım işi yapacak,  daha önce Avengers ile yaptılar ama bu sefer teke tekler. Hikayeden uzaklaşacak olursak çizer değişti. Leinel Yu yerine Walter Simonson geliyor. Simonson başarılı ve Hulk'a uygun bir çizer olmasına rağmen bu Hulk'a yakışmıyor çizimleri, "Yeni Hulk" tekrar eski "80lerin Hulk'una" dönüyor. Benim için devamlılık önemlidir ama bu sefer onu hiç istemesem de göz ardı edecğim. Hikayenin akıcılığı birazcık düşmüş olsa da yavaş yavaş eski haline yani temposuna döneceğinin sinyallerini veriyor. Devamlılığı (Çizimlerde.) göz ardı edeceğim için benim puanım değişmedi.

8/10

rumar80

Sevgili Spider sense
   Bu cilt yayınlandı mı? Ben fasikül olarak takip ediyorum ama daha bu cildin ilk sayısına bile ulaşamadım (kargo problemi nedeni ile)
   Cilt bu kadar hızlı ise fasikülü bırakıp cilde dalayım hemen.

Spider-Sense

Bende sizin gibi fasikül olarak takip ediyorum ama güvenilir bir comics sitesi Marvel Now vol. 2 ciltlerinin çıkdığını yazdı. Aradım taradım gerçek bir cilt resmi bulamadm vol.1de olduğu gib. Ama Marvel'ın sanırım kendisi de onayladı.

dean

Indestructible Hulk, Vol. 2: Gods and Monster, Hardcover olarak 24 Eylül 2013'te piyasada.

Spider-Sense

Alıntı yapılan: dean - 10 Temmuz, 2013, 10:23:42
Indestructible Hulk, Vol. 2: Gods and Monster, Hardcover olarak 24 Eylül 2013'te piyasada.

O zaman bizim ki bir ön tanıtım olsun.:D

dean

Hulk, Vol. 4: Hulk vs. X-Force

Geçen 2 cilt, hikaye arka planda kalmış ve Red Hulk önünde geleni dövmüştü. Bu ciltte'de tabi ki dövüş oldukça çok, ama geçen 2 cilte oranla daha tatmin eden bir hikaye var.

Red Hulk, X-Force'dan Domino'nun kendisinin gerçek kimliğini gördüğünden şüpheleniyor.

Domino'yu kovalayan Red Hulk, kızın izini kaybediyor. Dr. Samson ve General Ross'dan yardım alan Red Hulk kendine bir takım kurup Domino'nun peşine düşüyor. Peki ekipte kimler var ; Deadpool, Punisher, Thundra, Elektra, Crimson Dynamo. en sonunda Domino'yu yakalıyorlar lakin onunda Red Hulk ve takımına bir sürprizi var X-Force (Wolverine, Domino, Arcangel, X-23, Warpath)

Bunlar böyle bir sayı kadar dövüştükten sonra olaya hiç beklenmedik bir karakter giriyor. Kendisi; Red She-Hulk

Bu ara Hulk çizgi romanlarında çıkan kimsenin gerçek kimliğini öğrenemediğimiz için tabi ki Red She-Hulk'ında kimliği açıklanmıyor. Devamında ise içinde Dr. Samson'ın da olduğu büyük bir komplo ortaya çıkıyor. O kısımları anlatınca cildi okumanın bir anlamı kalmayacağından dolayı burada kesiyorum. Birde tek sayı Dr. Samson'a odaklı bir macera var. O da genel hikaye açısından önemli.

Ana toplama bakarsak. Önceki 2 cilt biraz hayal kırıklığı yaratmıştı ama bu cilt değil. Hikayeyi de Çizimleri de beğendim.

8/10

dean

The Incredible Hulk, Vol. 1: Son of Banner

Hulk, Vol. 3: Hulk No More cildindeki, Incredible Hulk #600'de Red Hulk, bizim Hulk'ın gamma enerjisini absorbe etmişti. Bu bağlamda Bruce Banner sinirlendiğinde yada adrenalini yükseldiğinde artık Hulk'a dönüşemez hale gelmiş ve bu şekilde Hulk'tan kurtulmuştu.

İşte hikaye bu noktada başlıyor. Bruce Banner eninde sonunda yine Hulk olacağını düşünmektedir. Old Power'ı da kullanan Bruce Banner, Dünyaya babasını öldürmek için gelen skaar'ı bulup onu eğitmek istemektedir. Banner ile Skaar karşılaşırlar ama Skaar, Banner'ı öldürmez. O Hulk'ı istemektedir. Banner, Skaar'ın şu an da Hulk'ı yenemeyeceğini düşünmektedir ve onu kendine karşı hazırlamaya başlar. Bunun içinse karşısına sırayla bazı Marvel karakterlerini çıkartır.

Genel olarak konusu bu cildin, özellikle Bruce Banner'la Skaar arasında geçen, her kare ve her konuşma gerçekten çok eğlenceli, onların baba oğul ilişkisi son derece güzel yazılmış. Hikayenin ruhuna çok uygun çizimler ilede oldukça güzel yansıtılmış.

Özellikle, Skaar ile Daken'ın karşılaştığı sayı kaçmaz cinsten. Bi'de o sayıda Wolverine'de olunca harika bir sayı çıkmış ortaya.

Toparlarsak, güzel bir macera bu. Yalnız bi' son sayıyı pek fazla sevmedim, Mole Man felan geliyor neyse. Ama o sayıda vereceğim puanı pek fazla düşürmüyor.

Son olarak, keşke bunlar Türkçe olarak yayınlansada herkes okuyabilse ne güzel olur ya !

9/10

kalidor

Skaar'ın Conan'ı okuması anlamlı olmuş, göndermeye bile gönderme yapmışlar.
Crom! Ölüleri Say...

Rise

Bu tanıtımlar sayesinde çok güzel bilgiler aldım ve arada kesinlikle okuyacaklarımı belirledim :). Bolca kararsızlığım vardı ve bu tanıtımlar beni bu dertten kurtardı. Teşekkürler :)

Spider-Sense

Alıntı yapılan: Rise - 05 Ağustos, 2013, 00:39:29
Bu tanıtımlar sayesinde çok güzel bilgiler aldım ve arada kesinlikle okuyacaklarımı belirledim :). Bolca kararsızlığım vardı ve bu tanıtımlar beni bu dertten kurtardı. Teşekkürler :)
İtki ile alacaksın yani? :P

pukay

cildin çizim tarzı ilginç geldi, göz atmakta fayda var.

dean

Fall of the Hulk

Incredible Hulk, Vol. 2: Fall Of The Hulks

Hulk - Volume 5: Fall of the Hulk

Merhaba arkadaşlar, sıra Fall of the Hulks hikayesine geldi. Fall of the Hulk bildiğiniz gibi Hulk dergilerinin kendi içerisinde meydana gelen bir Event. Incradible Hulks olsun, Hulk olsun, Alphas'ı, Gammas'ı 10-12 sayılık bir event. Bende cilt modu yerine hikayeyle ilgili genel bir yazı yazıcam.

Ama şöylede bir durum var aslında, bu event pekala genel bir Marvel event'ı da olabilirmiş. Hikayeye katılmayan karakter kalmıyor. Avengers geliyor, X-Men geliyor, Fantastic Four var. Neyse içeriğine bakalım biraz. Marvel evreninin en zeki kötü adamları "The Intelligencia" isimli bir grup kuruyorlar. Peki kim bunlar ? The Leader, M.O.D.O.K., Red Ghost, The Wizard, Mad Thinker. Temel amaçları kendi istedikleri gibi bir Dünya düzeni kurmak ve bunun için birde planları var. Bu planı gerçekleştirmek içinse Dünya üzerinde ki en zeki 8 kişiye ihtiyaç duyuyorlar.

Hikaye aslında gereksiz yere karışık yapılı o yüzden uzun uzadıya anlatmıyacağım ama bilinmesi gereken en önemli olaylar; Red Hulk'ın Bruce Banner ile çalışması, Red Hulk'ın General Ross'u öldürmesi ve Betty'nin yaşıyor olması arkadaşlar. Bu Intelligencia denilen adamlar ilk önce Reed Richards'a saldırıyor. The Wizard önderliğindeki ekip The Baxter Bulding'e giriyor orada bir dövüş oluyor. Red Hulk'ta Fantastic Four'a yardım için oraya gidiyor. Ama Reed Richards'ın The Intelligencia'nın eline düşmesine engel olamıyorlar.

Hikaye 3 koldan gittiği için bir ordan bir burdan anlatıyor hikayeyi. Red Hulk sayılarında ise Red Hulk ile A-Bomb'ın Cosmic Hulk'ı canlandırdıklarını görüyoruz. Neyse günümüze dönersek Cosmic Hulk, Latveria'ya Doctor Doom'u kaçırmak için gidiyor. Bruce Banner ve Skaar olaya dahil oluyor ama nafile Cosmic Hulk, Viktor'ı alıyor. Red Ghost ise Wakanda'da ki X-Men toplantısını basıyor. Amacı T'Challa ile Hank McCoy'u kaçırmak. Red Hulk'ta geliyor, onun amacıda buna izin vermemek ama yine The Intelligancia bu adamları kaçırıyor.

Arkadaşlar gördüğünüz gibi Red Hulk ve Bruce Banner aslında inanılmaz derecede beceriksizmişlermiş bunu çok net anlıyoruz ;D Bruce ve Red Hulk yeni müttefikler ediniyor. Bunlarda X-Men, Avengers ve Fantastic Four neyse bunlar topyekün The Intelligencia hava taşıyıcısına dalıyorlar. O sırada Hank Pym'de bunların eline geçiyor. Şimdi size hiç şaşırmayacağınız birşey daha söylüyorum; Bruce Bannner'ı da ele geçiriyorlar. The Intelligencia'nın büyük amaçlarının ise kendi HUlk ordusunu yaratmak olduğu ortaya çıkıyor, bu sırada etrafta ki süper kahramanlarda Hulk'vari yaratıklara dönüyor.

Evet, arkadaşlar Fall of the Hulk denen hikaye hemen hemen bu. Arada daha başka şeylerde oluyor aslında ama işi fazla uzatmadım. Dr, Samson'lar, Lyra'lar, Red She-Hulk'lar felan. Ama dediğim gibi gereksiz yere karışık buldum Fall of the Hulks'ı. Bu yüzden çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Bi'de şu önemli Fall of the Hulks'ı birine verip al abi oku diyemezsiniz. Ciddi Marvel ve Hulk aşkı lazım bunu okumak için.

Incredible Hulk, Vol. 2: Fall Of The Hulks : 6/10

Hulk - Volume 5: Fall of the Hulk : 5.5/10

Fall of the Hulk : 6.5/10

dean

Hulk: Son of Hulk - Dark Son Rising

Merhaba arkadaşlar, Fall of the Hulk felan derken Sakaar gezegeninde neler oluyoru boşladık. En son Galactus gelmiş ve Sakaar gezegenini afiyetle yemişti. Bunlar olurken Hulk'ın şipşirin oğlu Skaar ise Dünya'ya bir solucan deliğiyle gelmişti.

Şimdi Gezegene geri dönüyoruz. Bu cilt Hulk'ın tipi biraz daha düzgün ama huyu biraz daha bozuk olan diğer oğlu Hiro-Kala'yı merkezine alıyor. Hiro-Kala ve hayatta kalan bazı kişiler bir uzay mekiğine atlayıp kaçıyorlar. Mekiğin kontrolu için Old Powers gerekiyor. Hiro-Kala içindeki Old Powers'ı ortaya çıkartıyor diğer gezegenlere musallat olan Galactusu ilk önce bir tehdit ediyor ardındanda geminin kontrolünü ele getiriyor. Diğer herkezide kendisine biat etmeye zorluyor. Daha sonra geminin rotasını Sakaar'dan bile daha vahşi olduğu söylenen Giausar gezegenine kırıyor.

Oraya inince ordaki medeniyet'i temsil eden bir tip geliyor. Ona'da lafıyla çok pis ayar çekiyor ve jeneriklik bir laf ediyor ; "Ben kendi gezegenimde Hiro-Kala diye tanınırdım ama siz bana Tanrı diyeceksiniz" diyor. Anlaşma sağlanamıyor ve taraflar birbirine giriyorlar. Hiro-Kala, Old Power'ıyla hepsinin canına okuyor. Daha sonra bunların kralı geliyor elindede Old Power'ı kullanan bir kılıç var. Tabi bu da Hiro-Kala'ya sökmüyor ve kral'a ben senin Tanrınım diyerek gözlerini oyuyor. Sonra Kralın şehrine giren Hiro-Kala şehrede dalıyor onuda düşürüyor. Daha Sonra Gezegendeki diğer şehirlerin ordularıda geliyor.

Buralarda hep savaş oluyor o yüzden atlıyorum. Savaş sonu Galactus gezegene geliyor ve gezegeni yemeye başlıyor. Hiro-Kala ise yeni bir formul buluyor ve Galactus'un yediği herbir ruha Old powers yüklüyor ve Galactusu içerden zehirleyerek ona üstünlük sağlıyor. O sırada Hiro-Kala'nin annesi gözüküyor. Hiro-Kala'nın babası ve kardeşi ile ilgili birşeyler sözylüyor. Oğlunun yüzünün sağ kısmına dokunuyor ve çocuğun yüzü yanıyor. Gemisine dönen Hiro-Kala kardeşini bulmak için harekete geçiyor.

Pek tatmin edici bir hikaye olduğunu söyleyemeyiz. Full savaştılar çünkü ama bazı epik sahnelerin olmadığınıda söyleyemeyiz. Her Galactus-Hiro-Kala karşılaşması heyecanlardırdı açıkçası.

6.5/10

dean

World War Hulks

Incredible Hulk, Vol. 3: World War Hulks

Hulk, Vol. 6: World War Hulks

Merhaba arkadaşlar yeni bir Hulk çizgi romanı okumayalı baya zaman geçmiş. Bunun sebebi olarak Fall of the Hulks ve World War Hulks hikayelerinden pek fazla hoşlanmamış olmam gösterilebilir. Fall of the Hulks'ta da dediğim gibi gereksiz derecede karışık. Hulk zaten zor bir karakter ipin ucu kaçabiliyor bazen ki bu iki macerada da kaçmış.

İçeriğine bakarsak; En son süper kahramanlarda Hulk'vari oldu demişim. Thor ile Red Hulk mücadeleye giriyor hemen ardından Fantastic Four felan derken X-Men'de saldırıyor. Red Hulk'ın güçlerini birbirlerine karşı kullandırması ise görülmeye değer. Red-Hulk, Red She-Hulk ile karşılaşıyor. Ufak bir davüş oluyor, Red She-Hulk'ın da enerjiyi absörbe yeteneği var ve Red Hulk'ın enerjisini emiyor. Red-Hulk'ın kimliği ortaya çıkıyor.

Böylece Marvel'ın son zamanlardaki en önemli gizemi ortadan kalmış oluyor. Red Hulk General Ross, Red She-Hulk ise Betty Ross olarak açıklanıyor. Who is the Red Hulk sayısında ise en başından günümüze General Ross'un nasıl Red Hulk'a dönüştüğünü görüyoruz. Kısaca bahsetmek gerekirse, The Leader ve M.O.D.O.K. o sıralar ölü olan Betty Ross'u geri getirmek şartı ile General Ross ile anlaşıyorlar. Anlaşma sonucu olarak Ross, Red Hulk'a dönüşüyor. Eski sayılarda hatırlarsanız Ross ile Red Hulk karşılaşıyordu bunu da Ross'un Life Model Decoy'u var diye açıkladılar. Günümüze döndüğümüzde ise Ross insana dönüştükten sonra Robot Hulk ile karşıyor. (Ne Hellicarrier'mış arkadaş maşallah bütün Marvel içerde) Onun gücünü absörbe edip tekrar Red Hulk oluyor. Sonra hızını alamayan Red Hulk, The Leader'ın karşısına çıkıyor. Kızımı geri getirdin ama canavara çevirdin diyerek leader'ın da gücünü emip ve belkide The Leader'a yapılacak en kötü şeyi yapıp onu normal insana çeviyor. Bir kere harekete geçen Red Hulk durur mu ? The Leader'ın Beyaz Saray'a gönderdiği Glenn Talbot'un LMD'unun da canlı yayında kafasını koparıyor.

Hikayenin Bruce Banner tarafına dönersekte Hulked-out'lar la A-Bomb ile Korg dövüşürken Skaar meydana giriş yapıyor. A-Bomb önemli olanın Bruce'u yandırmak olduğunu söylüyor. Bruce'un yanına gittiklerinde Red She-Hulk'ında orada olduğunu görüyorlar. Bruce ile Red She-Hulk karşılaşıyor. O sırada Skaar babamı rahat bırak uleyynn tarzı bir nida ile kılıcı Red She-Hulk'a saplıyor. Red She-Hulk, Betty Ross Benner'a dönüşünce herkez şoke oluyor doğal olarak. Mekana Samson gelince onu gören Betty tekrar Red She-Hulk'a dönüşüp, Samson ile dövüşmeye başlıyor. Artık Bruce için fırsat doğmuş oluyor ve tekrar Hulk olabilmek için kendini Gamma ışınlarının arasına bırakıyor. Böylece Hulk geri dönüş yapmış oluyor. Ama bu seferde karşısına oğlu Skaar dikiliyor ve uzun zamandır beklenen mücadele başlıyor. Dövüş devam ederken Red She-Hulk'ta müdahale ediyor. Daha sonra Skaar çocuğa dönüşüyor, Hulk'ta Bruce haline gelerek ona sarılıyor ve sayı bitiyor.

Çok kısa bir şekilde Red Hulk tarafına bakarsakç Red Hulk konuşma yaparken Hulk geliyor ve kapışmaya başlıyorlar. Dövüş uzun süre devam ediyor. Hulk üstünlük sağlıyor. Yakalanan Red Hulk, Bruce Benner'ın eskiden tutulduğu Gamma Base'e gönderiliyor.

Tanrıya şükür ki şu Fall of the Hulks ve World War Hulks hikayelerini bitirdim en sonunda. Fall of'da da dediğim bu maceralar beni pek sarmadı. Ama artık yine tekli maceralara geçmiş olduk böylece. Özellikle neyi sevmedin diye sorsanız. Başladığı noktaya uygun final yapmadığını ve hikayenin aşırı derecede kopuk olduğunu söyleyebilirim. İş son sayılarda kişisel hale geldi ve ana hikaye önemsiz bir noktaya vardı. Yine de ne olursa olsun Incredible Hulk, Vol. 3: World War Hulks'ın sonunda ki Bruce Benner'ın kendi babası ile özdeşim kurduğu kısmı çok sevdim. O kısım baya kalbimi çaldı.

Incredible Hulk, Vol. 3: World War Hulks: 7/10

Hulk, Vol. 6: World War Hulks: 4.5/10

World War Hulks: 5.5/10