Captain America Cilt Tanıtımları

Başlatan dean, 06 Haziran, 2013, 23:13:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Brubaker'dan Captain America macerasının sonuna yaklaşıyorsun. Bunun ardından Remender maceraları başlıyor ki Brubaker'ı mumla arayacaksın bence....

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 24 Şubat, 2014, 17:30:51
Brubaker'dan Captain America macerasının sonuna yaklaşıyorsun. Bunun ardından Remender maceraları başlıyor ki Brubaker'ı mumla arayacaksın bence....

Remender'ın Captain Americasının ilk cildini okudum zaten. Kesinlikle katılıyorum. İkisi kıyaslanmaz bile.

rumar80

dean

Captain America, Vol. 3

Hikaye direkt aksiyon ile açılıyor. Captain America, Roger Gocking isimli birini korumaya çalışmaktadır. Ateş açılır. Hikaye bir anda bir hafta öncesine döner. İyi giyinimli ve teknolojik donanımlı bir adam peşindeki birinden kaçmaktadır. Bir ara sokakta katil, adı Paul Winston olan adamı kıstırır ve kafasına sıkar. Daha sonra Dum Dum Dugan ve Diamondback, Winston'ın eski bir A.I.M. üyesi olduğunu ortaya çıkarır.

Captain America katilin Scourge isimli bir tip olduğunu öğrenier. İçeridede sızıntı vardır. Cap, Hydra'dan birini ortaya çıkartır ama sorgulayamadan adam intihar eder. Diamondback, Leon Murtaugh diye bir adamın yanına gider. Scourge'e mekana gelir adamı öldürür ve Diamondback'i döver. Scourge'ın Henry Peter Gyrich ile birlikte çalıştığı ortaya çıkar.

Scourge sistematik şekilde tanık koruma programındaki eski suçluları öldürmektedir. Captain America ile Dum Dum Dugan araştırma yaparken, alıştığımız üzere Hydra üssü basarlar :) Bu arada Scourge'ün Steve Rogers'ın eski arkadaşlarından Dennis Dunphy/Demolotion Man olduğu ortaya çıkar. Gyrich, Dennis Dunphy'nin zihnini tamamen kontrol etmektedir. Captain America ve ekibi ise Jack Garrett'ı kullanarak Gyrich'e ulaşmayı başarır.

Daha sonra hikayemizin başladığı noktaya geliriz. Cap, Roger Gocking'ı alır. O sırada Dennis Dunphy'ı silahını Steve'e doğrultmuştur. Steve kurşundan kaçar. İkili arasında kapışma başlar. Dennis, Steve'i  öldürecekken Sharon Carter yetişir.

Fear Itself sonrası Captain America maceralarını bir türlü sevemedim. En sevmediğimde 3. cilt oldu. Zaten enerjisi düşük olarak incelemedende anlaşılır bu. Başlıkları verip geçtim o kadar.

5/10

dean

Captain America, Vol. 4

New York'un orta yerinde kendilerine The Discordians diyen tipler ortaya çıkar. Captain America ve Falcon hemen olaya mudahale eder. İşler durulunca Steve eve gider. Televizyonu açtığında son zamanlarda Captain America alehine show'lar yapan bir televizyoncu görür. Onu izlerken Dum Dum Dugan Steve'i arar ve görmesi gereken bi'şey olduğunu söyler. Dugan, Steve'e o televizyon programcısının aslında öldüğünü, birinin onun yerine geçtiğini söyler.

Tam o sırada The Discordians, Washington'a saldırır. Tabi ki hepsinin arkasında Hydra vardır. Showlar halkı olumsuz etkilemiş, Captain America'ya karşı tavırlı bir hale getirmiştir. Cap, saldırıları durdurmak için Washington'a, Dum Dum Dugan ve Sharon Carter ise programı yapan sahte adamı durdurmak için Show'un yapıldığı televizyon kanalına gider. Adam robot çıkar.

S.h.i.e.l.d. ekipleri gelerek Cap'i Washington'dan alırlar. Hydra üssünün yeri ile ilgili bilgi alan S.h.i.e.l.d. Hydra gökyüzündeki üssüne saldırır. Dev boyuttaki Madbomslar şehirlerdeki insanları isyana teşvik etmektedir. Gökyüzünde ise efsanevi savaş devam etmektedir. Captain America'da savaşa katılır. Sharon Carter'da Baron Zemo'ya karşı dövüşünü sürdürmektedir. Dum Dum Dugan'ın da yardımıyla Zemo yakalanır. Cap ise Codename: Brove ve Queen Hydra tehtidine son verir.

Böylece Ed Brubaker dönemi Captain America çizgi romanlarını okumuş oldum. Genel olarak en başarılı Captain America dönemi diyebilirim. Artık sıra Now dönemine geldi. Now dönemine Thor, Iron Man ve Hulk ile birlikte geçeceğim.

6/10

eyoruk

Alıntı yapılan: Nightrain - 24 Şubat, 2014, 13:51:23
Bu ciltler umarım bizde de yayınlanır. Çok istiyorum.
Umarım.
Diğer yandan ben artık merak ediyorum ve bekleyemeyeceim çıkmalarını .Çat pat İngilzice ile okuruz artık hem az daha da gelişmiş olur İngilizce ::) Yararı da olur zevkli de olur hani.

WS zaten çıktı.Civil War zaten vardı.." Avengers ara hikayesi olanı ise tabi "

Robinson da var sanırım bu sayılar.Tam olarak sırası yukarıda olduğu gibi mi ? Yani Avengers bitecek WS bitecek sonra bunları okuyacağız değil mi ?

http://www.rob389.com/default.asp?PAG00_CODE=ASETR&MMG00_CODE=11&SER00_CODE=HZL01&SER01_CODE=11H&SEARCH=GO&SPARAM16=YAZAR_ORDER,MMM00_TITLE&SPARAM17=ASC&SPARAM20=America%25Death&SPARAM7=%25

Avengers ile birlikte Civil War bitecek (gerçi bizde daha seri tamamlanmadı 1-2 sayı kaldı sanırım çevrilmemiş? )
WS
Death Of America 1-2-3
Captain America: The Death Of Captain America

" Omnibus " ne oluyor acaba ? Hepsinin toplanmış hali mi ?