Klasik Thor - Büyülü Çizgi

Başlatan hanac, 08 Temmuz, 2013, 12:09:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Yetkili makamlardan aldığım bilgiye göre 1. sayı Ağustos başında çıkıyor.

Esenşil 4. albümden başlayacaklar.

dean

Alıntı yapılan: hanac - 08 Temmuz, 2013, 12:09:46
Yetkili makamlardan aldığım bilgiye göre 1. sayı Ağustos başında çıkıyor.

Esenşil 4. albümden başlayacaklar.

Ben, Essential Thor, Vol. 1'den başlanır diye düşünüyordum. Üzüldüm açıkçası  :'( :'( :'(

rumar80

Aylar önce İlyas ile yaptığım görüşmede Alfa'nın yayınladığı maceralardan (Buscema çizimlerinden) başlamayı planladığını söylemişti. Bu da elimizde 3 cilt olacak demek. 7. essential da bu sene içinde çıkacak bu arada.

tommikser

Açıkcası Umar abi daha iyi bilir ama sanırım ilk sayılarda çok fazla birşey kaçırmamış olacağız.İlk dönemin çizgileri satış kaygısı açısından anlaşılabilir ama gönül genede ilk sayıdan isterdi.

lemazmatik

Essential ilk sayıdan yayınlanmıyorsa yayınlanması çok anlamsız bence. Bu essentialları sadece koleksiyon amaçlı olarak görüyorum ben. Straczynski'nin Thor'u yayınlansaydı keşke :'(

Nightrain

Voaah! :D

İlk cildi elime almak için sabırsızlanıyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tommikser

Bende Alfa'nın Thor'larının bir kısmı var.O zaman çocuk olduğumdan okurken zorlanmamıştım ama şimdi okumak için hem iyi bir göze hem iyi bir sabıra ihtiyaç var.Şimdi Alfa yayın yapıyor olsa töbe almam.Yeni yayıncılardan gene Allah razı olsun.Eskiler daha az ekşınmış ;D

BAHADIR

Sanırım gerekli de Klasik X-Menleri yayınlarken ilk sayıyı giriş mahiyetinde verip 100 sayıdan başlamıştı...İlk sayıların konu ve çizgiler de ki basitlik tabi ki okumayı zorlaştıran etkenler ve satış kaygısı ile 4. ciltten başlanması mantıklı...Ben de olsam öyle yapardım...

Ama Lemazmatikte haklı sonuçta Essential'ın bir kolleksiyon ve seri değeri olması lazım...Yani ben bu gün o sayıyı okusam ne olur okumasam ne olur...Zaten hepsinin orjini ile oynanmış...O hikayeler bu gün okuyacaklarımızı zerre bağlamıyor...

E o zaman ne yapılması lazım?...Ben de bilmiyorum ama İlyas bey zaten kararını vermiş...E Ağustosta da çıkacağına göre her şey zaten hazırdır...Yapacak bir şey yok yani...

Bakalım Gerekli Yeni Avengers Essential serisinde kaçıncı sayıdan başlayacak...Tabi bir de Amazing var...

Hayırlısı...

hanac

Yayıncının 4. ciltten başlaması mantıklı.

Satışlar iyi giderse, ileride ilk 3 cilt de basılabilir diye düşünüyorum.

connyapku

Bu habere uzuldum o zaman Essential'in bir anlami kalmiyor  :(  Thor'un ilk uzaylilardan saklanmak icin girdigi magarada cekici bulmasi,guclerini denemesi ve karakterlerin ilk ortaya cikisina tanik olmak ayri bir zevk bence.
Bu kitaplara eksiksiz bir sekilde orjinal ilk sayidan sahip olmak isteyen koleksiyonculr icin Essential
serisi bulunmaz bir firsat.

Ama malesef okur kitlesi dusuk oldugu icin yayincilarda riske girmiyor. Alfanin cikardigi Hulk ve Thor serileri bende olmasina ragmen almaya calisicam  :(  ::)

rumar80

Öncelikle ilk sayıların çizimleri tartışma götürürse de yıllardır Altın seri Tex, Zagor gibi klasik macera ve çizimleri okuyan bizler için çok ta antipatik gelmemeli. Eğer bu sayıların çizimleri hakkında olumsuz düşünüp iyi ki yayınlanmıyor diyeceksek Gerekli'nin yayınlayacağını Essential Spider Man ve Avengers'ı da almamalıyız. Ki bu da en az bir önceki kadar doğru değil kanaatimde.
   İlk üç essential'ın yayınlanmamalı ile Jane Foster'ı, Thor ile aralarındaki imkansız aşkları, diğer karakterlerin ortaya çıkışlarını görememiş olacağız ki bu bence bütünlük açısından eksi bir olay.
   Bahadır'ın X-men örneklemesine gelirsek.... X-men ilk çıktığında sadece 66-67 sayı dayanabilmiş, ardından tekrar basımlar başlamıştır. Essential Uncanny X-men'de başlayan seri Giant size X-men ile başlayıp 90'lı sayılarla devam eden ve yeni karakterlerin sunulduğu bir sıfırdan başlamadır. Ayrıca Marvel daha sonra 3 ayrı Essential ile ilk sayıları da yYınlamıştır. Bu nedenle Gerekli'nin yaptığı kişisel değil Marvel'sel bir tercihtir.
   Thor'un tekrar yayınlanacağına ne kadar sevinsem de ilk üç cildin yayınlanmayacağına da o kadar üzgünüm. (Hoş ben de tam seri Thor var ama okumayan dostlar için yazıyorum)

tommikser

Peki iİlyas abinin ikna edilme olasılığı hiç mi yok?Mesala Klasik 4 diye çıksa daha sonra ilk üç yayınlansa.

rumar80

hanac

Serinin çevirmeni de olan Emre arkadaşımız ile konuşmuştum.

Esenşil 3 deki çizimlerin iyi olduğunu, aslında oradan da başlanabileceğini söylemişti.

Ama son karar 4. cilt diye biliyorum.

tommikser

Bende #direnthor kampanyası açalım.İlyas abiyi ikna edelim.Daha baskıya girmediyse durduralım olmadı matbaayı TOMAlar la ıslatalım.Bence yayınlanması lazım en azında ilk syılar satmaz abi diye düşünüyorsa 500 adet bassın ne diyeyim.

#direnthor